Live acum Petrecem in familie (r)
Prime time 20:30/ X Factor
Homepage » Actualitate » Stiri interne » ”Vă rog să-mi aduceți copiii înapoi". O familie de români din Leeds își strigă revolta! Tatăl lor imploră autoritățile să îi aducă pe micuți înapoi

”Vă rog să-mi aduceți copiii înapoi". O familie de români din Leeds își strigă revolta! Tatăl lor imploră autoritățile să îi aducă pe micuți înapoi

De Ilinca Lunca.
Publicat pe 19.07.2024 la 16:12 Actualizat pe 19.07.2024 la 16:30

Familia de români, implicată în scandalul din Leeds, face un apel disperat pentru autorități! Vor să își primească cei cinci copii înapoi! Prin anunțul public afirmă că sunt dispuși să facă orice pentru a-și recupera micuții! Tatăl lor a avut și un mesaj adresat autorităților din Marea Britanie.

O familie de români trăiește un coșmar.

Profimedia

Scandalul de proporții din Leeds s-a transformat într-un coșmar pentru toți locuitorii. Au fost incendiate mașini, iar românii s-au bătut cu polițiștii care au venit să stabilească ordinea. Totul a pornit după ce asistenții sociali au încercat să ia copiii unei familii de români, spunând că ar avea urme de violență pe suprafața corpului.

Tatăl copiilor din Leeds a transmis un apel disperat

Familia de români din Anglia s-a opus ferm autorităților, în momentul în care au vrut să le ia copiii. Aceștia consideră că nu sunt un pericol pentru copii și cer acum să și se aducă copiii înapoi.

Părinții au ajuns în genunchi, în stradă, rugându-se de autorități să li se aducă copiii. Aceștia nu înțeleg de ce a fost luată această măsură asupra familiei lor și vor ca lucrurile să revină la normal.

Totul a început după ce unul dintre copii a ajuns la spital, iar medicii au considerat că ar avea răni grave pe corp. Așadar, au luat măsuri legale.

”Vă rog să-mi aduceți copiii înapoi. Îi vreau înapoi. De ce să-mi ia copiii? Ne-au fost luați”, a declarat tatăl copiilor, conform Mirror.

Dezastrul din Leeds este privit ca un eveniment major în Marea Britanie

Pe străzile din Leeds a apărut un dezastru incredibil. Au fost incendiate și răsturnate o mulțime de mașini, iar polițiștii nu au reușit să îi calmeze pe românii nervoși.

Aceștia s-au luat la bătaie, iar imaginile de pe Internet sunt tulburătoare. Ministrul de Interne al Marii Britanii a condamnat ferm acest gest. Autoritățile din insulă consideră că evenimentele din Leeds sunt de o gravitate ieșită din comun.

”Sunt îngrozită de scenele șocante și atacurile din Leeds... Dezordinea de această natură nu are ce să caute în societatea noastră”‌, a declarat Ministrul de Interne, Yvette Cooper.

CITEȘTE ȘI:
În articolul
”Vă rog să-mi aduceți copiii înapoi". O familie de români din Leeds își strigă revolta! Tatăl lor imploră autoritățile să îi aducă pe micuți înapoi
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Retete
Cele mai bune deserturi pe care să le faci în timpul postului. Sunt delicioase și îi vei surprinde pe cei dragi
  • Cele mai bune deserturi pe care să le faci în timpul postului
  • Sunt delicioase și îi vei surprinde pe cei dragi
Stiri interne
Ai fost mușcat de căpușă? Simptomele care pot indica boala Lyme
  • Ai fost mușcat de căpușă?
  • Simptomele care pot indica boala Lyme
Showbiz intern
Selly și Smaranda Ștîrbu, vacanță exclusivistă! Ce destinație europeană au ales pentru distracție | FOTO
  • Selly și Smaranda Ștîrbu, vacanță exclusivistă!
  • Ce destinație europeană au ales pentru distracție
Horoscop
Zodiile care se vor despărți în luna august. Nativii vor avea de suferit
  • Zodiile care se vor despărți în luna august
  • Nativii vor suferi nespus
Showbiz intern
Karmen Minune, petrecere de vis pentru fiica ei, Sofia! Micuța a împlinit 6 ani | FOTO
  • Sofia, fiica lui Karmen Minune, a împlinit 6 ani
  • Mama ei i-a organizat o petrecere de poveste
Showbiz intern
Soția lui Florin Salam, "certată" în biserică de un preot! Cum a reacționat Roxana Dobre: "M-am rugat la Dumnezeu..." | VIDEO
  • Soția lui Florin Salam, implicată într-un moment controversat la biserică
  • De ce a fost "certată" de un preot
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
Angelica, una din victimele tragediei din Deltă, visa de mult la acest concediu. Mărturia sfâşietoare a mamei
recomandare pe as.ro
Milionarul român cu trei pensii, dezvăluiri şocante! Ce s-a întâmplat în biroul său: “Nu e bine să mă apuc acum să vorbesc”
Romania TV
Ada Galeș are cancer. Celebra actriță a fost operată: Încerc să îmi acopăr gaura dintre nas și gură pe care o am. Am ochii în lacrimi și mi-e frică
Romania TV
Incendiu violent la mall, peste 60 de persoane au murit. Imagini terribile de la locul tragediei FOTO şi VIDEO
recomandare pe antena3.ro
Cum arată pe interior casa veche de 100 de ani a baronului Neuman din Arad, care se vinde cu 2,4 milioane € 
recomandare pe antena3.ro
O rusoaică spune cum a fost la mare, în resortul lui Kim Jong Un: Au anulat avionul, ne-au dus cu trenul. Un tren pentru 13 oameni
recomandare pe antena3.ro
Șoc pentru o tânără care a crezut că face baie în apa „spumoasă și sărată” a mării. După ce a postat filmarea a aflat unde era, de fapt
recomandare pe playtech.ro
Răsturnare de situație în cazul Felix Baumgartner. Mihaela Rădulescu a angajat un avocat, descoperirea care....
recomandare pe playtech.ro
Semnul făcut de Elena Udrea la ieşirea din penitenciar analizat abia acum! Mesajul este clar, nu este prima oară când face asta
recomandare pe redactia.ro
Suma neașteptată pe care David Popovici o încasează după aurul mondial la natație
recomandare pe redactia.ro
Detaliul care schimbă totul în cazul morții lui Felix Baumgartner. Ce s-a descoperit pe camera video a austriacului
recomandare pe Ciao.ro
A murit cea mai iubită actriță de la Bollywood! Ochii ei i-au înnebunit și pe români
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
Reacția prezentatoarei TV, care are un iubit cu 11 ani mai tânăr, după ce a fost acuzată că e „vulgară”
recomandare pe bzi.ro
Medicul care a încercat să-l salveze pe Felix Baumgartner rupe tăcerea. „S-a prăbușit ca o rachetă”
recomandare pe bzi.ro
Piedone demască „super-ofertele” înșelătoare din Profi: Cum sunt păcăliți clienții cu promoțiile 5+1 la bere
recomandare pe dailybusiness.ro
Locuri de muncă pentru români în ţările UE. Ce posturi sunt disponibile şi ce salarii se oferă
recomandare pe dailybusiness.ro
Salariile şi sporurile vor fi îngheţate în 2026. Ce alte beneficii vor fi restrânse de Guvernul Bolojan
recomandare pe Jurnalul.ro
Săptămână de aur: Top 5 zodii norocoase între 28 Iulie și 3 August 2025
recomandare pe a1.ro
Ionela Coșa și George Vornicu sunt noii concurenți de la Insula Iubirii sezonul 9. Cu ce se ocupă și cum a început povestea lor de dragoste