Live acum Visul Românesc - Succes american (r)
Prime time 19:00 Petrecem in familie (r)
Homepage » Monden » Emisiuni TV » Acces Direct. Mama Rodica, lăsată fără copil. I s-a spus că a murit, dar nu a primit trupul lui neînsuflețit: „Au zis că mi l-au ars”

Acces Direct. Mama Rodica, lăsată fără copil. I s-a spus că a murit, dar nu a primit trupul lui neînsuflețit: „Au zis că mi l-au ars”

Publicat pe 22.07.2022 la 20:36 Actualizat pe 22.07.2022 la 20:36

Rodica este una dintre mamele românce care susțin că le-a fost furat copilul după naștere. La spital i s-a spus că micuțul a murit, dar nu i-a fost dat trupul lui neînsuflețit, chiar dacă a cerut acest lucru. Femeia și-a spus povestea cutremurătoare la Acces Direct.

Rodica susține că i-a fost furat copilul

Captura video

Deși credea că a dat naștere un copil perfect sănătos, mamei Rodica i s-a spus că bebelușul ei a murit la scurt timp după naștere. Cu toate acestea, femeii nu i-a fost dat trupul neînsuflețit al micuțului, iar ea crede și acum că acesta nu a murit, ci i-a fost furat.

Mama Rodica susține că i-a fost furat copilul

Rodica a născut un băiețel în anul 1988. Inițial, medicii i-ar fi spus că a adus pe lume un copil sănătos, dar o zi mai târziu au anunțat-o că micuțul a murit. Când a cerut să i se dea trupul neînsuflețit, reprezentanții spitalului de la acea vreme i-au spus că acesta a fost ars. Femeia trăiește și acum cu gândul că fiul ei trăiește, de fapt.

Eu am născut un copil sănătos și după operație, seara, am mers și l-am văzut la incubator. A doua zi am primit vestea că copilul meu a murit. L-am văzut, era un bebeluș foarte frumos. (...) Am vorbit cu medicul care m-a operat, i-am povestit ce s-a întâmplat și mi-a zis că ea nu știe nimic, că ea a predat copilul în bună stare în pediatrie. și să rezolv problemele cu doamna doctor de pe secția de Pediatrie. (...) Nu era într-un incubator pentru născuți prematur.”, a povestit Rodica, la Acces Direct.

Femeia povestește că a născut prin cezariană și și-a văzut copilul la câteva ore după, în perfectă stare. Totuși, ziua următoare a fost anunțată că a murit pentru că ar fi fost sugrumat cu cordonul ombilical. Nimeni nu i-ar fi oferit explicații și nici măcar nu i s-a dat trupul micuțului.

„Eu nu l-am auzit plângând, eu am avut făcută operație de cezariană. Am avut anestezie generală. (...) De 34 de ani îmi pun întrebarea „Unde e copilul meu? De ce nu mi-au dat acasă mort?”. Am cerut de înhumare și au zis că mi l-au ars. După, eu m-am dus înapoi în spital și nu a vrut nimeni să vorbească cu nimeni. S-au ascuns toți ca șobolanii.”, a mai dezvăluit femeia.

CITEȘTE ȘI:
În articolul
Acces Direct. Mama Rodica, lăsată fără copil. I s-a spus că a murit, dar nu a primit trupul lui neînsuflețit: „Au zis că mi l-au ars”
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Showbiz intern
Cum arată Mirela Vaida, la aproape 44 de ani. Prezentatoarea de la Acces Direct vrea să slăbească: "N-am corp de balerină"
  • Mirela Vaida își dorește să slăbească
  • Cum arată acum prezentatoarea de la Acces Direct
Stiri interne
Scene șocante în parcul IOR din Capitală! Un bărbat care a sărit în lac pentru a salva un câine a fost lăsat 20 de minute în apă: "Ajungi să mori..."
  • Scene dramatice în parcul IOR din București
  • Un bărbat care a încercat să salveze un câine a rămas 20 de minute în lac
Beauty & Lifestyle
Frizura controversată care a făcut înconjurul Internetului! Nu mulți ar avea curaj să se tundă așa
  • Noua frizură care a stârnit numeroase reacții
  • Numai curajoșii s-ar tunde așa
Showbiz intern
Anca Țurcașiu și-a făcut schimbare de look! Cum arată acum actrița
  • Cum arată Anca Țurcașiu
  • Ce schimbare de look și-a făcut în vacanță
Meteo
Avertizare meteo de ultim moment! Cod galben de vreme rea: ninsori, ger și vânt puternic. Care sunt zonele vizate
  • Ninsori și temperaturi scăzute în mai multe regiuni din țară
  • Meteorologii au emis cod galben de ger și vânt puternic
Stiri interne
Tatăl lui Mario Berinde ar putea ieși mai repede de după gratii! Urmează o probă-cheie în ancheta adolescentului ucis
  • Veste importantă pentru tatăl lui Mario Berinde
  • Bărbatul ar putea ieși mai repede din închisoare
  • Care este proba-cheie din anchetă
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
Cea mai înzăpezită țară din lume, unde nămeţii sar de 10 m. Oamenii sapă tuneluri ca să poată ieși din case
recomandare pe as.ro
Detalii teribile despre accidentul cu 7 morţi din Timiş. Ce s-a putut afla despre şoferul microbuzului
Romania TV
Breaking news dureros! Nicușor Dan este în DOLIU, tragedia s-a produs în urmă cu puțin timp
Romania TV
Noua taxă introdusă în România. Legea implementată de Guvern
recomandare pe antena3.ro
Femeia acuzată că și-a ucis 11 soți spune acum că, de fapt, nu-și amintește de câte ori a fost căsătorită, dar nimeni nu mai trăiește
recomandare pe antena3.ro
O româncă mutată de 12 ani din țară povestește cum a primit permis de conducere în 45 de minute și pașaport în 20, direct pe aeroport
recomandare pe antena3.ro
Polițistul care l-a prins pe agresorul livratorului străin povestește pas cu pas ce s-a întâmplat. Bătăușul și-a chemat în ajutor mama
recomandare pe playtech.ro
Se întorc ninsorile în Bucureşti. Va ninge zile în şir în Capitală, conform meteorologilor
recomandare pe playtech.ro
Cine plătește reparația centralei într-o locuință închiriată? Ce spune legea
recomandare pe redactia.ro
Ultima imagine postată de Tal Berkovich înainte să moară. Fosta concurentă de la „Chefi la cuțite” s-a stins în urma unui accident
recomandare pe redactia.ro
Doliu imens la ANTENA 1. S-a stins INTR-UN ACCIDENT GROAZNIC. Confirmarea a venit ACUM
recomandare pe Ciao.ro
Horoscop 2026 cu Marian Golea. Patru zodii renasc și își schimbă destinul. Previziuni complete pentru toate semnele zodiacale
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
Ce a văzut toată lumea după ce prezentatoarea TV s-a întins prea tare. „Mi s-a rupt bluza”
recomandare pe bzi.ro
Cătălin Crișan, schimbare care i-a șocat pe fani. Artistul, greu de recunoscut la 57 de ani
recomandare pe bzi.ro
Cum arată casa lui Gino Iorgulescu. Vila în care a copilărit Mario Iorgulescu este un adevărat muzeu privat
recomandare pe dailybusiness.ro
Pâinea, tot mai scumpă pe mesele românilor. Franzela albă rămâne soluția celor cu venituri mici
recomandare pe dailybusiness.ro
Alex Pretti, bărbatul ucis de un agent ICE în Minneapolis, era asistent medical ATI
recomandare pe Jurnalul.ro
Horoscop săptămânal, 26 ianuarie - 1 februarie 2026. Alungă frica și mergi înainte cu credință și iubire
recomandare pe a1.ro
A murit Tal Berkovich, fosta concurentă Chefi la cuțite. S-a stins din viață la 40 de ani. Care a fost cauza decesului