Live acum Un show păcătos
Prime time 19:00 Mireasa. Capriciile iubirii
Homepage » Monden » Emisiuni TV » Acces Direct. O mamă și-a lăsat copilul în grija amantului și a dispărut. Sora ei o caută cu disperare: „El l-a botezat” / VIDEO

Acces Direct. O mamă și-a lăsat copilul în grija amantului și a dispărut. Sora ei o caută cu disperare: „El l-a botezat” / VIDEO

Publicat pe 16.02.2023 la 16:37 Actualizat pe 16.02.2023 la 16:39

O româncă disperată își caută sora, după ce femeia și-a lăsat copilul în grija amantului, care l-a crescut timp de patru ani. Băiatul are 8 ani în prezent, iar de patru ani este în grija mătușii lui. Sora mamei vrea ca aceasta să îi semneze actele necesare pentru a putea avea grijă în mod legal de el și a-i putea oferi educația de care are nevoie.

Mama a plecat și și-a lăsat copilul în grija amantului

Captura video

O mamă a plecat și nu a mai vrut să audă de fiul ei, pe care l-a lăsat cu amantul. Sora ei îl crește pe micuț de patru ani, după alți patru în care iubitul mamei s-a ocupat de el. Acum, sora se teme că micuțul ar putea fi luat de statul cipriot, pentru că mama nu i-a făcut actele necesare pentru a-l avea în grijă în mod legal.

Mama și-a lăsat copilul cu amantul, iar sora a ajuns să-l crească pe băiat

Elena a vorbit cu ochii în lacrimi despre drama pe care o trăiește, de când sora ei și-a lăsat copilul în grija amantului și a dispărut fără urmă. De patru ani, micuțul este crescut de ea, în Cipru, dar acum ar putea fi luat de autoritățile țării insulare, pentru că mama lui nu s-a îndurat nici măcar să-i acorde drepturile necesare surorii ei.

Din informațiile pe care le are acum Elena, sora ei, Lucia, se află acum în Râmnicu Vâlcea, unde ar avea un alt amant și și-ar vedea liniștită de viața ei. Au trecut mai bine de 4 ani de când aceasta nu și-a mai văzut copilul, timp în care sora ei l-a crescut.

Totul a început când Lucia a venit la sora ei în Cipru și a lucrat acolo o peroadă, iar la un moment dat a cunoscut un cetățean pakistanez, care i-a devenit soț. Alături de el a avut un băiat, care acum are 14 ani, dar și pe micuțul de 8 ani pe care l crește sora ei acum.

Lucia a început o altă relație înainte ca cel de-al doilea fiu pe care îl are cu soțul din acte să se nască, iar amantul l-a acceptat și l-a crescut ca pe fiul lui, timp de 4 ani, chiar și după ce femeia a plecat și l-a lăsat cu cel mic. Fiul cel mare este în grija tatălui său.

În cele din urmă, copilul de 8 ani a ajuns în grija mătușii lui, iar mama nu s-a mai interesat de el de mai bine de patru ani. Cu toate acestea, nici nu i-a cedat drepturile părintești surorii ei, iar Elena îi cere cu disperare să o contacteze pentru a putea face demersurile legale.

CITEȘTE ȘI:
În articolul
Acces Direct. O mamă și-a lăsat copilul în grija amantului și a dispărut. Sora ei o caută cu disperare: „El l-a botezat” / VIDEO
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Stiri internationale
Declarații halucinante ale martorilor crimei ucrainencei din America! Criminalul era recidivist și avea probleme grave
  • Ce au văzut martorii care au luat parte la crima halucinantă din Carolina de Nord
  • Cum a murit, de fapt, Iryna Zarutska
Showbiz intern
Alina Pușcaș, din nou la spital, cu fiica ei! Cum se simte Iris după cea de-a doua intervenție chirurgicală
  • Fiica Alinei Pușcaș, pe mâna medicilor
  • Iris a suferit o nouă intervenție chirurgicală
Emisiuni TV
Kira Hagi și-a transformat pasiunea în meserie! Gheorghe Hagi și-a privit fiica cu emoție, din public: ”Dacă ea e fericită, eu sunt liniștit”
  • Kira Hagi are o carieră de succes
  • Ce părere are Gheorghe Hagi despre meseria fiicei sale
Emisiuni TV
Copiii Adrianei Bahmuțeanu nu au participat la nunta ei! Care a fost motivul: ”Îi înțeleg”
  • Adriana Bahmuțeanu nu i-a avut pe copiii ei alături de ea la cununia civilă
  • Vedeta a făcut declarații emoționante la Spynews TV
Showbiz intern
Cu ce probleme se confruntă Oana Moșneagu. Soția lui Vlad Gherman are dureri de ani de zile: "Vreau să testez..."
  • Ce probleme are Oana Moșneagu
  • Soția lui Vlad Gherman își dorește să scape de dureri
Showbiz intern
Andreea Bostănică și-a cumpărat apartament de lux în Dubai! Cadou fabulos de ziua ei de naștere | VIDEO
  • Cum arată noul apartament al Andreei Bostănică
  • Influencerița deține un imobil în Dubai
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
Fabrica de volane din Brad se închide după 2 decenii de activitate. Sute de hunedoreni rămân fără loc de muncă
recomandare pe as.ro
Cât a ajuns să coste un sejur de Revelion 2026 la Hotelul Simona Halep
Romania TV
BOMBĂ! Gigi Becali l-a cumpărat pe Louis Munteanu de la Ioan Varga. Transferul trebuia ţinut secret până la iarnă!
Romania TV
BOMBĂ! Gigi Becali l-a cumpărat pe Louis Munteanu de la Ioan Varga. Transferul trebuia ţinut secret până la iarnă!
recomandare pe antena3.ro
Femeia acuzată că și-a ucis 11 soți spune acum că, de fapt, nu-și amintește de câte ori a fost căsătorită, dar nimeni nu mai trăiește
recomandare pe antena3.ro
O româncă mutată de 12 ani din țară povestește cum a primit permis de conducere în 45 de minute și pașaport în 20, direct pe aeroport
recomandare pe antena3.ro
Polițistul care l-a prins pe agresorul livratorului străin povestește pas cu pas ce s-a întâmplat. Bătăușul și-a chemat în ajutor mama
recomandare pe playtech.ro
Românii, furaţi la unul dintre cele mai mari hoteluri din Turcia. Cum operează cameristele: 'Seiful era blocat...
recomandare pe playtech.ro
De acum vine ce e mai rău! Vremea se schimbă iar radical, ninsorile se înteţesc. Anunţ de ultimă oră de la meteo
recomandare pe redactia.ro
Maine e mare sarbatoare!! Il cinstim pe sfantul care ne protejeaza de farmece si vraji. Multi romani ii poarta numele 👇 VEZI IN PRIMUL COMENTARIU 👇
recomandare pe redactia.ro
Ce poreclă avea Gigi Becali în tinerețe. Mulți nu știau că i se spunea așa: ”Nu se lua de el nici Miliția, nici Securitatea!”
recomandare pe Ciao.ro
S-au despărţit cu scandal! Cele mai scurte căsnicii ale vedetelor din România
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
FOTO. Prezentatoarea TV generată cu AI e noua senzație a Ligii Campionilor. Costă o avere imaginile cu ea
recomandare pe bzi.ro
Schimbare uluitoare a Ioanei State! Cât a slăbit vedeta! – GALERIE FOTO
recomandare pe bzi.ro
Cum s-a afișat fiica Andreei Marin în America: Ce face Violeta Bănică în weekend
recomandare pe dailybusiness.ro
Criza de la CFR Călători se adânceşte! Circulaţia trenurilor companiei de stat ar putea fi întreruptă începând cu data de 7 octombrie
recomandare pe dailybusiness.ro
România va produce drone defensive împreună cu Ucraina pentru apărarea Flancului Estic al NATO
recomandare pe Jurnalul.ro
Horoscopul iubirii: Pasiune și relații noi în Octombrie 2025
recomandare pe a1.ro
David Popovici primește ajutor de la stat 1,2 milioane de euro. La ce folosesc banii