Adrian Petrache, întâlnire de gradul zero cu Florin Salam, după participarea la ”X Factor”. Cum îl ajută celebrul manelist
Adrian Petrache, concurentul surpriză de la ”X Factor”, a avut parte de o întâlnire de gradul zero cu Florin Salam chiar înainte de participarea în cadrul show-ului de la Antena 1. Cum și-a ajutat celebrul manelist nepotul, aflat la început de carieră?
- Adrian Enache vine dintr-o familie de artiști.
- Tânărul care a cucerit jurații de la ”X Factor”, în platoul emisiunii ”Showbiz Report”.
Adrian Petrache i-a lăsat pe jurații de la ”X Factor” cu gura cascată, după interpretarea de excepție pe care a avut-o. Astfel, nepotul celebrului Florin Salam a obținut patru de ”DA” și a trecut direct în bootcamp.
Însă, reușita de acum se datorează muncii sale, talentului care a pus stăpânire pe toată familia, dar și sprijinului pe care părinții și frații i l-au oferit.
”Fac parte dintr-o familie în care muzica există de peste cinci generații. Acum, evident că eu și frații mei nu am scăpat de asta. Familia mea mă sprijină în absolut tot ce fac, dovadă și tot suportul pe care mi l-au oferit să termin o școală. Deși n-am terminat un liceu de specialitate, asta nu m-a împiedicat să cânt și eu cu frații mei. Eu cu ei mă sfătuiesc tot timpul, mai ales la alegerea pieselor. Fabi îmi alege peisele și Alex îmi spune cum să cânt”, a spus Adrian Petrache, în cadrul emisiunii ”Showbiz Report”.
Adrian Petrache și Florin Salam, relație bazată pe ajutor muzical
Întrebat de Natalia Mateuț și Andrei Ștefănescu cum a reacționat celebrul manelist atunci când Adrian i-a cerut ajutorul, dar și când a aflat că a luat patru de ”DA”, nepotul lui Salam a fost, încă odată sincer, și a mărturisit că îi mulțumește unchiului pentru ajutor, chiar și oferit pe fugă.
”Din punctul meu de vedere, Florin Salam are cea mai bună voce din România. Îl admir foarte mult și i-am cerut și lui sfaturi, dar el este o persoană foarte ocupată. Abia are timp să stea cu copiii lui. L-am mai sunat să-l întreb cum să cânt și mi-a zis să mă duc repede la el, că are cântare. M-am dus și el era cu frizerul acolo, îl tundea, dar m-a ajutat, a început că cânte altfel încât să pot și eu să cânt. M-a ajutat enorm. Nu l-am sunat după ”X Factor”. L-am întrebat atunci când am fost la el, cu frizerul, dacă m-a văzut și am zis că m-a văzut și că i-a plăcut de mine”, a mai adăugat tânărul artist, Adrian Petrache.