Live acum In culisele celebritatii
Prime time 19:30/ In culisele celebritatii
Homepage » Monden » Emisiuni TV » Ale și Ionuț, concurenții de la Mireasa care au realizat că nu au numărul de telefon al celuilalt, după ce erau căsătoriți deja: „Am fost bulversați”

Ale și Ionuț, concurenții de la Mireasa care au realizat că nu au numărul de telefon al celuilalt, după ce erau căsătoriți deja: „Am fost bulversați”

Publicat pe 14.09.2022 la 22:54 Actualizat pe 14.09.2022 la 23:07

Ale și Ionuț sunt doi concurenți din sezonul 1 al show-ului matrimonial Mireasa, care au ajuns să se căsătorească, dar ceea ce li s-a întâmplat după ieșirea din casă este o poveste incredibilă. Deși erau soț și soție, cei doi au realizat, când deja s-au întors fiecare la casele lor, că nu au numărul de telefon al celuilalt.

Alexandra și Ionuț a trebuit să sune la producție ca să afle numărul de telefon

Captura video

Erau căsătoriți și trăiau o frumoasă poveste de dragoste, dar au realizat că nu pot să dea unul de celălalt, pentru că nu aveau numărul de telefon și nici măcar nu știau cum să se găsească pe rețelele de socializare. Este cazul lui Ionuț și al Alexandrei, cunoscută sub numele de Ale, foști concurenți ai primului sezon Mireasa.

Ale și Ionuț, concurenții de la Mireasa care nu aveau numărul de telefon al celuilalt, deși erau căsătoriți deja

Cei doi sunt căsătoriți încă și se decară fericiți împreună, dar căsnicia lor a început cu o situație fără precedent. Invitați a Xtra Night Show, Ale și Ionuț au povestit cum au ajus să nu poată să se găsească unul pe celălalt, deși erau soț și soție.

„După ce s-a terminat emisiunea, eram debusolați. Stând atât timp în casă, neluând contact cu lumea de afară, a fost puțin dificil chiar și atunci când ne-am trezit căsătoriți, nu doar cuplu. (...) Am fost un pic bulversați amândoi. Problema era că nici eu nu aveam buletin. Am stat foarte mult și fără buletin, pentru că nu aveam nici certificatul de căsătorie.”, a spus Alexandra, la Xtra Night Show.

La rândul său, Ionuț recunoaște că a fost o situație unică, iar trecerea de la viața din casa Mireasa la viața lor de acasă nu a fost ușoară. Faptul că în competiție nu li se permitea să aibă telefon mobil sau acces la mediul online a făcut ca cei doi soți să nu realizeze că au nevoie de un număr de telefon sau un cont de Facebook pentru a ține legătura în afara casei.

Cei doi a fost nevoiți să se întoarcă la casa lor imediat după ieșirea din concurs și abia după ceva timp în care nu mai știau ce se întâmplă cu celălalt au realizat că nu au cum să ia legăătura și au suant la producție, rușinați de situația în care se aflau.

„Aveam certificat de căsătorie, l-am uitat la producție. Am ajuns acasă la Reghin, cum să dau de Alexandra?! Mă gândeam ”unde mi-e soția?”. (...) Eu stiam că e Alexandra Marin. Am zis să dau pe Facebook că sigur o găsesc. Când am văzut o grămadă de blonde, brunete ...”, a spus Ionuț.

CITEȘTE ȘI:
În articolul
Ale și Ionuț, concurenții de la Mireasa care au realizat că nu au numărul de telefon al celuilalt, după ce erau căsătoriți deja: „Am fost bulversați”
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Showbiz intern
Cum se simte ispita Lala de la Insula iubirii pe ultima sută de metri cu sarcina. Va naște la finalul lunii mai
  • Ispita Lala de la Insula iubirii se pregătește să devină mamă pentru prima dată
  • Bruneta va avea o fetiță
Showbiz intern
Ce pasiune au copiii lui Ștefan Popescu de la Chefi la cuțite. Juratul este tatăl a doi băieți / FOTO
  • Ștefan Popescu și soția lui au împreună doi copii
  • Ce pasiune au băieții lor
Horoscop
Trei zodii care intră într-o perioadă de prosperitate. Nativii își găsesc echilibrul și trec printr-o schimbare importantă
  • Zodiile care intră într-o perioadă de prosperitate
  • Au noroc la bani și în dragoste
Emisiuni TV
Robert de la Mireasa, sezonul 11, primul mesaj după ce a fost eliminat. A părăsit competiția în gala de ieri
  • Robert de la Mireasa, sezonul 11, primul mesaj după ce a fost eliminat
  • A părăsit competiția în gala de ieri
Emisiuni TV
Visul românesc - Succes internațional. Românii au sărbătorit Paștele în stil tradițional, în Dubai. Cine sunt George și Camelia Avram, cuplul care nu și-a uitat originile
  • George și Camelia Avram au sărbătorit Paștele în Dubai
  • Cei doi și-au adunat oamenii apropiați
Beauty & Lifestyle
Cea mai bună destinație de vacanță din Scoția. Este un sat cu priveliști uimitoare și atmosferă liniștită
  • Cea mai bună destinație de vacanță din Scoția
  • Este un loc liniștit, cu peisaje spectaculoase
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
Maru, filmat cum îl ironiza pe Rareş, înainte să moară: Ce ai, te hiperventilezi?
recomandare pe as.ro
Momentul dramatic care l-a făcut pe Sabin Ilie să se prăbuşească emoţional şi să piardă o avere!
Romania TV
Tragedie în lumea medicală. George și Emanuel, doi medici tineri, au murit. Aveau doar 28 și 31 de ani. Detalii teribile!
Romania TV
Georgiana Lobonț, despre DIVORȚ. Și-a iertat soțul până la urmă: ''A fost o greşeală pe care el a făcut-o, a fost ceva crunt. Toţi erau şocaţi
recomandare pe antena3.ro
Trei adolescenți au inventat un frigider care nu are nevoie de curent electric. Au găsit soluția în manualul de clasa a IX-a
recomandare pe antena3.ro
O „ploaie însângerată” lovește Europa în Săptămâna Mare. Un nor uriaș de praf saharian se îndreaptă și spre România
recomandare pe antena3.ro
Un copil moldovean din Italia a scris la școală o compunere despre cum tatăl lui o bate pe mama
recomandare pe playtech.ro
Drob de pui moale şi fin, perfect pentru Paşte. Paşii de urmat pentru a nu fi înnecăcios
recomandare pe playtech.ro
Câtă drojdie se pune la cozonaci. Secretul pentru a ieşi pufoşi şi copţi în mijloc
recomandare pe redactia.ro
Iubita lui Rareș Ion rupe tăcerea. Acuzații grave la adresa lui Maru după ce tânărul de 20 de ani și-a pierdut viața
recomandare pe redactia.ro
Ce s-a descoperit la autopsia lui Rareș Ion. De ce a murit, de fapt, tânărul care era prieten cu Vlad Pascu
recomandare pe Ciao.ro
Vedetele din România care s-au călugărit. Au renunțat la celebritate pentru o viață în rugăciune
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
Cătălina Ponor s-a transformat dintr-o gimnastă eroină într-o mamă gospodină. La 37 de ani, marea campioană s-a dedicat familiei
recomandare pe bzi.ro
Loredana Groza s-a sărutat cu un cal! Ipostază șocantă a devenit virală! – FOTO
recomandare pe bzi.ro
Carmen Harra vorbește despre surpriza de la alegeri: „O femeie apare în prim plan!“
recomandare pe dailybusiness.ro
Ministrul Energiei, Sebastian Burduja, dă asigurări că nu vom petrece Paștele pe întuneric. ”NU există risc de black-out în România, în condițiile actuale!”
recomandare pe dailybusiness.ro
Vouchere de vacanță 2025. Guvernul aprobă normele de accesare! Ce trebuie să facă bugetarii pentru decontare
recomandare pe Jurnalul.ro
Decalogul mesei pascale. Recomandările medicilor ca să nu ajungi la Urgență
recomandare pe a1.ro
Darisian Luncanu, complet îndrăgostit de iubita lui. Cum se înțelege actorul din Iubire cu parfum de lavandă cu „socrii”| EXCLUSIV