Anda Adam, declarații în scandalul evacuării din vila închiriată. Artista face acuzații grave: „A spart ușa”
Anda Adam face declarații, în exclusivitate pentru Antena Stars, în scandalul evacuării din vila închiriată. Artista face acuzații grave către proprietarul imobilului pe care voia să-l cumpere pentru mama ei.
- Anda Adam, declarații în scandalul evacuării din vila închiriată
- Artista face acuzații grave către proprietarul imobilului
Anda Adam, declarații în scandalul evacuării din vila închiriată
În exclusivitate pentru Antena Stars, Anda Adam a precizat că tot ce proprietarul imobilului și avocatul lui au declarat nu este adevărat. Cântăreața nu a fost dată afară și nici evacuată din chirie.
„Este o minciună gogonată. Respectivul care are casa de vânzare și cu avocatul care a venit la televizor să-l reprezinte consider că doresc o reclamă, pentru că situația nu stă deloc așa. Eu nici măcar nu am fost dată afară sau evacuată, pentru că noi i-am contactat pentru o predare a cheii acestui imobil, dar nu s-a luat în considerare cererea noastră și există dovezi în acest sens. Vom face o plângere în acest sens”, a declarat vedeta.
Artista a mai spus că proprietarul casei nu a mai acceptat să-i vândă casa, însă ea are toate doveziile că a plătit un avans. Vedeta a acceptat ca acel om să facă succesiunea și era convinsă că locuința va fi a ei.
„Domnul acela nu a mai vrut să îmi vândă casa, cu un avans dat, este vorba de un transfer prin bancă, am toate doveziile, există absolut tot. Între timp, până el și-a rezolvat actele de succesiune, pentru că proprietatea nu-i aparține, era pe numele socrului lui care decedase și nu avea cum să vândă. Eu am fost nevoită să accept să facă el succesiunea, care durează aproximativ șase luni, timp în care el mi-a spus să dau un avans ca să considere că eu voi lua casa, iar după mi-a dat cheia. Eu, de bună credință, am luat cheia, că doar el mi-a dat-o, am făcut locuința după bunul meu gust, mi-am dus lucruri acolo, am avut cățelul în acea casă, aveam lucruri de valoare”, a completat cântăreața.
Artista face acuzații grave
În cadrul aceluiași interviu, Anda Adam a declarat că proprietarul casei a spart ușa, deși ea avea toate bunurile în ea și, pe deasupra, a și schimbat butucul.
„După ce au ieșit actele m-a anunțat, i-am spus că voi face un credit pentru a achita casa, pe care eu am luat-o pentru mama mea, nu pentru mine,. În momentul în care i-am spus că depun actele, dumnealui nu a mai fost de acord să mi-o vândă. El m-a strâns cu ușa să-i dau foarte rapid toată suma, lucru care i-am explicat că nu se poate. Eu aveam bunurile în această locuință și el a venit și a spart ușa și mi-a schimbat butucul, deci adevărul este total altul. Există o plângere penală și voi face demersurile necesare în direcția asta, pentru că nu poți să intri peste mine în casă”, a povestit artista.