Andrei și Inga, un nou cuplu în casa Mireasa. Cei doi concurenți au făcut marele anunț / VIDEO
Se pare că lucrurile evoluează frumos în casa Mireasa, iar concurenții încep să se cunoască mult mai bine și, astfel, să se decidă că vor să formeze cupluri. Ei bine, și Andrei cu Inga au făcut un pas important și au decis că este momentul să formează un cuplu. Cei doi concurenți din casă au facut marele anunț în direct!
- Andrei și Inga formează un cuplu
- Cei doi au făcut anunțul în direct
După ce Andrei i-a făcut declarații de dragoste Ingăi și după ce ușile au fost deschise ca cei doi să se cunoască, se deschidea și ușa pasiunii între ei, dar cu mici rețineri. Cu toate că există câteva rețineri, cei doi concurenți au anunțat în direct că acum formează un cuplu. Practic, ei sunt al treilea cuplu din casa Mireasa.
Andrei și Inga formează un cuplu
În ediția de astăzi a emisiunii Mireasa, Andrei și Inga s-au declarat un cuplu în casă. Cei doi concurenți s-au gândit că este momentul să facă un nou pas, după ce timp de câteva zile s-au sărutat și au discutat mult despre viitor.
De altfel, primul cuplu din casa Mireasa nu a fost format din Andrei și Inga, ci din Paul și Roxana. Cei doi concurenți s-au declarat un cuplu în urmă cu doar câteva săptămâni, iar de atunci sunt foarte fericiți împreună.
Ce părere are mama lui Andrei despre relația celor doi
Doamna Laura, mama lui Andrei, a mărturisit că este fericită că fiul ei și Inga formează un cuplu, însă ea ăi spusese lui Andrei să calculeze lucrurile înainte și să se gândească mai bine. Cu toate acestea, femeia a spus că speră ca cei doi să nu se facă unul pe celălalt să sufere.
„Ce să spun? Este un pas în care nu cred că poate fi calculat, cu toate că eu i-am spus să-l calculeze. Sfatul meu este ca amândoi să fie deja pregătiți pentru orice compromis și acolo unde nu cedează unul, celălalt să fie conștient că trebuie să cedeze. Nu cred că s-au grăbit. Am declarat că mie Inga îmi place foarte mult, dar nu aș vrea ca niciunul dintre ei să sufere. Sunt foarte fericită pentru amândoi și aseară am plâns împreună cu ei”, a declarat mama lui Andrei.