Asia Express, 29 septembrie 2025. Anda Adam și Joseph, tensiuni în timpul probei! Concurenta a pornit în cursă cu stângul: ”Nu am vrut să citesc nici misiunea”
Publicat pe 29.09.2025 la 22:05 Actualizat pe 30.09.2025 la 00:44
Ediția din data de 29 septembrie 2025 a început cu tensiuni între Andam Adam și Joseph, la Asia Express! Cei doi concurenți au avut un moment de confuzie înainte să pornească în cursă, iar mai apoi răbdarea Andei Adam a fost pusă la încercare de provocările care au apărut în piața din Vietnam.
- Anda Adam și Joseph au pornit în cursă cu tensiuni
- Concurenții au avut un moment de confuzie înainte de prima probă
Concurenții de la Asia Express au început o nouă etapă pe Drumul Eroilor, de această dată în Vietnam. După ce ieri s-au întrecut în cursa pentru amuletă, care a fost câștigată de Ștefan Floroaica și Alexandru Ion, concurenții au primit o nouă probă spectaculoasă.
Anda Adam și Joseph au pornit în cursă cu tensiuni la Asia Express
Noua etapă din Vietnam a venit cu o mulțime de provocări pentru concurenții de la Asia Express. De la diferențele de cultură, până la atitudinea diferită a localnicilor și barierele lingvistice, pentru că foarte puțini locuitori vorbesc engleză, concurenții le-au experimentat pe toate.
Pentru Anda Adam și Joseph proba din piața Tam Bac a început cu un moment dificil. Concurenta a recunoscut că nu are o stare foarte bună, motiv pentru care și-a lăsat soțul să se ocupe, astăzi, de organizarea probei. Înainte de a ajunge la doamna Hang, care i-a învățat să gătească o supă tradițională, cei doi au avut probleme în orientare. Joseph a simțit tensiunile din jurul soției sale și nu a ezitat să exprime acest lucru, spunându-i că ”face mutre”.
”Hai, vorbește, nu te mai tot pune să faci mutre, măi! Zbiară dacă ai început!”, i-a spus Joseph Adam soției sale.
Ulterior, Anda Adam și-a explicat comportamentul. Concurenta s-a resemnat că aceasta nu va fi una dintre zilele sale norocoase.
”M-am obișnuit cu gândul că, astăzi, nu va fi ziua mea. Îl las pe soț. El citește chiar și misiunile când ajungem la mission board. Nu am vrut să citesc nici misiunea, da”, a declarat Anda Adam, la Asia Express.
Concurenții au făcut cunoștință cu tradiția din Vietnam
La fel care fiecare loc pe care îl descoperă la Asia Express - Drumul Eroilor, noua etapă a venit oportunitatea de a descoperi stilul de viață tradițional din Vietnam. Doamna Hang i-a învățat pe concurenți să gătească tradiționala supă Banh Da Cua, în care ingredientul vedetă este Mantis, un crevete special.
Cursa pe Drumul Eroilor continuă în fiecare zi, începând de duminică de la ora 20:00, și de luni până miercuri, de la ora 20:30, pe Antena 1.