Live acum Mireasa. Direct din culise
Prime time 19:00 Mireasa. Capriciile iubirii
Homepage » Monden » Emisiuni TV » Brigitte sparge mii de euro pe genți, dar la încălțăminte se zgârcește. Care este explicația „Mi se pare inutil...”

Brigitte sparge mii de euro pe genți, dar la încălțăminte se zgârcește. Care este explicația „Mi se pare inutil...”

Publicat pe 15.12.2020 la 23:44 Actualizat pe 15.12.2020 la 23:44

Despre Brigitte Pastramă știm clar că nu se mulțumește cu orice! Trăiește în lux și opulență și este mare fană a marilor brand-uri. Cheltuie sume fabuloase pe haine și genți și am fi crezut că și pe încălțăminte. Se pare însă că, la acest capitol, vedeta se zgârcește. De ce? A explicat chiar ea.

Brigitte a demonstrat că este le are cu afacerile și nu îi place să arunce banii pe fereastă

CAPTURĂ DE ECRAN: Antena Stars

Brigitte Pastramă este o femeie foarte pretențioasă! Se respectă așa că mereu are grijă de imaginea sa. Felul în care arată, în care se îmbracă și accesoriile pe care le poartă trebuie musai să fie de brand. Vedeta cheltuie sume colosale pe astfel de lucruri, dar se pare că...nu tot timpul. În ceea ce privește încălțămintea, ea nu este cu la fel de mare dare de mână. A venit și cu o explicație, cât se poate de plauzibilă. Motivația ei ar ține de...profit.

Motivul pentru care Brigitte Pastramă se zgârcește atunci când își cumpără încălțăminte

În cadrul emisiunii „Brigitte și Pastramă”, difuzată la Antena Stars, cuplul a fost surprins într-o vacanță în Turcia. Chiar în timp de pandemie, cei doi au plecat să se relaxeze, dar și pentru o sesiune de cumpărături în celebrul bazar.

Din păcate, prima zi a fost cu ghinion pentru Brigitte. Cum se dorește mereu elegantă, ea a încălțat o pereche de cizme cu toc cui, fără să țină cont de faptul că are mult de mers. Drept urmare, la scurt timp au început să o doară picioarele foarte tare.

Deși pornise la drum pentru a găsi cele mai frumoase lenjerii de pat, bruneta s-a făcut cu o pereche de cizme...fake. Totuși, nu a avut nicio problemă să arate acest lucru, spunând clar că nu ar fi dat banii pe cele originale.

„Eu de vreun an de zile îmi doresc o pereche de cizme de la un brand foarte scump. Am poșete, dar costă vreo 2.300 de euro. Nu aș da pe o pereche de cizme o sumă atât de mare.”, a recunoscut Brigitte.

Este o femeie foarte înstărită pe plan financiar și chiar a ținut să menționeze acest lucru. Nu se pune problema că nu și-ar permite, însă ei nu-i place să arunce banii pe fereastră. Este o adevărată femeie de afaceri și a demonstrat acest lucru prin gândirea sa practică. Brigitte și-a făcut calculele în ceea ce privește investiția și profitul.

„Nu că n-aș avea banii ăștia, dar mi se pare inutil să dai mii de euro pe o pereche de încălțări pe care niciodată nu o să o mai poți vinde nici măcar cu un sfert de preț. O geantă o vinzi cu același preț. Dai pe ea o sumă, primești aceeași sumă. Cu încălțările nu este același lucru. Așa că eu evit să îmi cumpăr încălțări atât de scumpe.”, a motivat vedeta.

CITEȘTE ȘI:
În articolul
Brigitte sparge mii de euro pe genți, dar la încălțăminte se zgârcește. Care este explicația „Mi se pare inutil...”
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Stiri interne
Raed Arafat, avertisment după explozia din blocul de pe Calea Rahovei. Există riscul să se prăbușească: „Nu riscați să intrați”
  • Raed Arafat, avertisment după explozia de pe Calea Rahovei
  • Doar echipele de salvare mai pot intra
Stiri interne
Individul care și-a ucis iubita în Brașov și-a anunțat planul pe TikTok! Crima s-a produs sub privirile copilului de 2 ani
  • Detalii tulburătoare despre bărbatul care și-a ucis iubita în Brașov
  • Cum și-a anunțat planul pe Internet
Stiri interne
Ce se întâmplă cu oamenii care au rămas fără casă, în urma exploziei din cartierul Rahova. Anunțul făcut de primarul Capitalei. Când vor reveni elevii la Liceul Bolintineanu
  • Ce se întâmplă cu oamenii care au rămas fără casă, în urma exploziei din Sectorul 5
  • Anunțul primarului Capitalei
Stiri interne
Scene tulburătoare de la explozia din Rahova: un bărbat a fost prins sub dărâmături. Așteaptă cu disperare să fie salvat
  • Un bărbat a fost prins sub dărâmăturile blocului care a explodat în Rahova
  • Cum le-a transmis echipelor de salvare că este în viață
Stiri interne
Cum arată acum Liceul Bolintineanu, după ce a fost afectat de explozia de pe Calea Rahovei. Geamurile de la sălile de clasă au fost sparte. Imagini din interior
  • Imagini din interiorul Liceului Bolintineanu
  • A fost afectat de explozia de pe Calea Rahovei
Stiri interne
Imagini halucinante de la explozia din cartierul Rahova! Apartamentele din blocul lateral au fost distruse
  • Cum arată unul dintre apartamentele afectate de explozie
  • Imagini halucinante dintr-un bloc situat lângă cel care a explodat
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
"A plecat să slujească în Ceruri". Preot român, tată a 4 copii, mort într-un accident de groază în Italia
recomandare pe as.ro
Mircea Lucescu i-a cerut scuze unui jucător după România – Austria: “O fac public”
Romania TV
Cine este angajatul la stat din România, fost electrician, care are un salariu DUBLU faţă de Nicușor Dan: Poate președintele nu e plătit suficient
Romania TV
Ozana Barabancea nervoasă, după ce fanii i-au spus că seamănă cu o păpușă de ceară, că își editează pozele: Dacă m-ați vedea în realitate, ați înghiți în sec, amărâtelor, coțohârlelor!
recomandare pe antena3.ro
Femeia acuzată că și-a ucis 11 soți spune acum că, de fapt, nu-și amintește de câte ori a fost căsătorită, dar nimeni nu mai trăiește
recomandare pe antena3.ro
O româncă mutată de 12 ani din țară povestește cum a primit permis de conducere în 45 de minute și pașaport în 20, direct pe aeroport
recomandare pe antena3.ro
Polițistul care l-a prins pe agresorul livratorului străin povestește pas cu pas ce s-a întâmplat. Bătăușul și-a chemat în ajutor mama
recomandare pe playtech.ro
Românii, panicaţi de un alt cutremur! A avut loc în urmă cu puţin timp, este al treilea deja
recomandare pe playtech.ro
Care dintre cele trei vehicule trece primul prin intersecție? Întrebarea, o capcană pentru şoferi
recomandare pe redactia.ro
Alertă în Europa! Polonia ridică avioane de luptă! Aeroportul din Vilnius s-a închis
recomandare pe redactia.ro
Doliu în lumea filmului. S-a stins un actor iubit de mulți români
recomandare pe Ciao.ro
S-au despărţit cu scandal! Cele mai scurte căsnicii ale vedetelor din România
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
FOTO. La 24 de ani e iubita unui milionar de 73 de ani și e criticată pentru comportamentul ei
recomandare pe bzi.ro
Alina Pușcău, secretul siluetei de invidiat, la 43 de ani! Face asta de patru ori! – GALERIE FOTO
recomandare pe bzi.ro
Aroganță de milionar din partea Irinei Columbeanu! S-a afișat cu o geantă care costă cât o garsonieră! – GALERIE FOTO
recomandare pe dailybusiness.ro
Vlăduța Lupău a făcut anunțul despre al treilea copil: „O să vă și arăt, ca să fie așa pe dovedite”
recomandare pe dailybusiness.ro
Sébastien Lecornu, premierul Franței, suspendă reforma pensiilor pentru a evita prăbușirea guvernului
recomandare pe Jurnalul.ro
4 zodii se îndrăgostesc din nou în a doua jumătate a lunii octombrie 2025
recomandare pe a1.ro
Carmen Brumă a întors toate capetele la un eveniment de la Palatul Parlamentului. Detaliul care i-a pus în evidență silueta