Live acum Acces Direct
Prime time 19:00 Mireasa. Capriciile iubirii
Homepage » Monden » Emisiuni TV » Ce invitat de marcă are Chef Richard Abou Zaki în sezonul 14 Chefi la cuțite: ”Este pentru prima dată când un Chef cu 2 stele Michelin vine în platoul show-ului culinar”

Ce invitat de marcă are Chef Richard Abou Zaki în sezonul 14 Chefi la cuțite: ”Este pentru prima dată când un Chef cu 2 stele Michelin vine în platoul show-ului culinar”

Publicat pe 01.08.2024 la 15:04 Actualizat pe 01.08.2024 la 15:04

Luna aceasta începe partea a doua a filmărilor pentru sezonul 14 Chefi la cuțite, care va aduce din toamnă, la Antena 1, momente de colecție și invitați din elita mondială a gastronomiei. Invitatul lui Chef Richard Abou Zaki este un chef cu două stele Michelin.

Una dintre personalitățile din lumea artei culinare care trece pragul platoului Chefi la cuțite este invitatul lui Chef Richard Abou Zaki.

Juratul celui mai apreciat cooking show din România și-a surprins colegii cu un moment cu adevărat memorabil: Chef Abou Zaki l-a invitat în cadrul show-ului pe Chef Massimiliano Mascia, de la legendarul restaurant de 2 stele Michelin din Italia, San Domenico di Imola, locul în care a fost creată celebra rețetă uovo in raviolo.

”L-am invitat pe Max Mascia pentru a le face o surpriză colegilor mei, Chef Orlando Zaharia, Chef Alexandru Sautner și Chef Ștefan Popescu. Uovo in raviolo este unica farfurie din lume cu marcă înregistrată, de aceea mi-am dorit acest moment cu totul special. Este pentru prima dată când un Chef cu 2 stele Michelin vine la Chefi la cuțite – pentru a-i întâlni pe jurați și pentru a le găti un signature dish care a făcut istorie. Iar Max a gătit uovo in raviolo original – și abia aștept să vedeți cum au reacționat colegii mei și cum a fost întâlnirea cu Chef Max”, a declarat juratul Chefi la cuțite.

Chef Max Mascia este nepotul lui Chef Valentino Marcattilii, cel care a creat împreună cu mentorul său, Chef Nino Bergese, rețeta pentru uovo in raviolo. Azi, Chef Mascia duce mai departe valoroasa moștenire gastronomică a restaurantului San Domenico di Imola, iar întreaga poveste fascinantă a unei familii care face parte din aristocrația artei culinare, dar și momentul întâlnirii cu jurații Chefi la cuțite vor putea fi urmărite de telespectatori în noul sezon al show-ului culinar, din această toamnă, la Antena 1.

În articolul
Ce invitat de marcă are Chef Richard Abou Zaki în sezonul 14 Chefi la cuțite: ”Este pentru prima dată când un Chef cu 2 stele Michelin vine în platoul show-ului culinar”
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Emisiuni TV
Acces Direct. O bunică din București luptă pentru nepotul ei, în vârstă de trei ani. De ce mama s-ar fi opus să îi dea procură femeii: „Ea îi ridică alocația”
  • O bunică îl crește pe nepotul ei de la un an
  • Mama l-ar fi abandonat și ar fi refuzat să îi dea procură bunicii
Stiri interne
Sprijin suplimentar pentru oamenii afectați de explozia din Rahova. Anunțul făcut de Primăria Capitalei
  • Primăria Capitalei a anunțat sprijin suplimentar pentru oamenii afectați de explozie, în Rahova
  • Ce măsuri au fost luate
Stiri interne
Accident grav în Iași, pe DN2. Un camion s-a răsturnat peste o mașină. Doi oameni au murit
  • Accident în Iași, pe DN2
  • Un camion s-a răsturnat peste o mașină
Showbiz intern
Primul gest făcut de Bia TRS după ce a câștigat lupta cu leucemia. Cât de fericită este fosta concurentă de la iUmor
  • Bianca Niculescu a învins leucemia
  • Ce și-a dorit mult să facă fosta concurentă de la iUmor
Showbiz intern
Nicole Cherry și-a cumpărat casă! Artista a postat primele imagini cu noua achiziție
  • Nicole Cherry a făcut turul noii sale case
  • Cum arată locuința vedetei
Emisiuni TV
Mihai Mitoșeru, prima dată în rolul de tătic. Declarații, duminică, la „Spynews TV”
  • O nouă ediție specială a emisiunii Spynews TV, duminică
  • Mihai Mitoșeru, declarații exclusive
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
Bianka şi Tony, găsiţi morţi unul lângă altul într-o maşină. Se ştiau din copilărie şi aveau planuri de viitor
recomandare pe as.ro
Lovitura dată de celebrul milionar care şi-a pierdut toată averea şi a ajuns la închisoare: “Sunt recunoscător”
Romania TV
Cine este angajatul la stat din România, fost electrician, care are un salariu DUBLU faţă de Nicușor Dan: Poate președintele nu e plătit suficient
Romania TV
Ozana Barabancea nervoasă, după ce fanii i-au spus că seamănă cu o păpușă de ceară, că își editează pozele: Dacă m-ați vedea în realitate, ați înghiți în sec, amărâtelor, coțohârlelor!
recomandare pe antena3.ro
Femeia acuzată că și-a ucis 11 soți spune acum că, de fapt, nu-și amintește de câte ori a fost căsătorită, dar nimeni nu mai trăiește
recomandare pe antena3.ro
O româncă mutată de 12 ani din țară povestește cum a primit permis de conducere în 45 de minute și pașaport în 20, direct pe aeroport
recomandare pe antena3.ro
Polițistul care l-a prins pe agresorul livratorului străin povestește pas cu pas ce s-a întâmplat. Bătăușul și-a chemat în ajutor mama
recomandare pe playtech.ro
Ajutor pentru încălzire 2025. Unde se depun actele
recomandare pe playtech.ro
Cele mai profitabile ore pentru Uber și Bolt. Când merită cu adevărat să ieși pe traseu
recomandare pe redactia.ro
Durere fără margini în familia fraților Pian. Ce s-a întâmplat cu doar câteva zile înainte de moartea mamei lor
recomandare pe redactia.ro
Trei ceasuri rele pentru o zodie marți. Va suferi teribil
recomandare pe Ciao.ro
S-au despărţit cu scandal! Cele mai scurte căsnicii ale vedetelor din România
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
Ce a văzut toată lumea după ce prezentatoarea TV s-a întins prea tare. „Mi s-a rupt bluza”
recomandare pe bzi.ro
Irina Columbeanu le răspunde dur celor care o acuză că nu-și ajută tatăl: „Niște frustrați, nu avem ce discuta!“
recomandare pe bzi.ro
Alina Pușcău, secretul siluetei de invidiat, la 43 de ani! Face asta de patru ori! – GALERIE FOTO
recomandare pe dailybusiness.ro
Cea mai ieftină chirie din România este de 500 de lei/ lunar. În ce oraș se află garsoniera
recomandare pe dailybusiness.ro
Încă un trend ucigaş ia amploare în mediul online. „Mukbang”, fascinaţia pentru cantităţile uriaşe de mâncare
recomandare pe Jurnalul.ro
Cea mai potrivită carieră, în funcție de luna nașterii
recomandare pe a1.ro
Carmen Brumă a întors toate capetele la un eveniment de la Palatul Parlamentului. Detaliul care i-a pus în evidență silueta