Live acum XNS
Prime time 19:00/ Petrecem in familie (r)
Homepage » Monden » Emisiuni TV » Chef Alexandru Sautner studiază trendurile culinare și în vacanță, alături de familie: ”M-am bucurat de experiența gastronomică a acestei destinații”

Chef Alexandru Sautner studiază trendurile culinare și în vacanță, alături de familie: ”M-am bucurat de experiența gastronomică a acestei destinații”

De Bianca Cimpoi.
Publicat pe 23.01.2025 la 13:43 Actualizat pe 23.01.2025 la 13:43

Juratul Chefi la cuțite, Alexandru Sautner a petrecut câteva zile alături de familie și prieteni într-o vacanță în care și-a încărcat bateriile, bucurându-se, în același timp, de o experiență culinară memorabilă. Chef Sautner a ales ca destinație Dubaiul, un loc în care nu a călătorit pentru prima dată – fiecare revenire aducându-i descoperiri gastronomice extrem de interesante.

”După toată oboseala și stresul acumulate la filmări, am simțit nevoia unei vacanțe, mi-am dorit o perioadă de relaxare pentru a-mi încărca bateriile. Am ales Dubai pentru că este aproape de noi și vremea este foarte plăcută în perioada asta. De data aceasta, a fost o vacanță scurtă – am fost doar eu, cu soția și fiica, iar acolo ne-am mai întâlnit cu niște prieteni. De câte ori merg la Dubai, explorez această destinație din punct de vedere gastronomic. Îmi place să cercetez trendurile culinare, să compar diverse preparate, să comand cât mai multe startere pentru că vreau să văd tehnici, gusturi, asocieri de ingrediente în bucătăriile din Dubai. Dar, nu mă pot ascunde, fiecare experiență culinară din Dubai se întâmplă și pentru că suntem niște gurmanzi, atât eu, cât și soția mea”, a povestit Chef Alexandru Sautner.

”Sunt restaurante foarte bune acolo, restaurante cu stele Michelin. De fiecare dată sunt impresionat de calitatea mâncării din Dubai. O experiență gastronomică memorabilă am avut și la piața de pește, de unde îți poți alege un pește care apoi să fie preparat cum îți dorești la restaurantul de acolo. Însă pentru că am vorbit doar despre mâncare, voi echilibra lucrurile, spunând că am făcut și mișcare – plimbări lungi în fiecare dimineață și chiar puțin sport, ca să încep anul cu dreptul”, a adăugat Chef Sautner.

În articolul
Chef Alexandru Sautner studiază trendurile culinare și în vacanță, alături de familie: ”M-am bucurat de experiența gastronomică a acestei destinații”
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Emisiuni TV
Băieții Adrianei Bahmuțeanu au mers la ea acasă. Cum a decurs întâlnirea: ”Multe emoții”
  • Adriana Bahmuțeanu a fost vizitată acasă de băieții ei
  • Ce relație are acum cu cei doi
Emisiuni TV
În ce stare este presupusa victimă a lui Cristian Boureanu! Tânăra ar avea nevoie de tratament medical: ”Încă nu și-a revenit”
  • Ce se întâmplă cu presupusa victimă a lui Cristian Boureanu
  • Fostul politician este implicat într-un scandal fără precedent
Showbiz intern
Avocatul fostei soții a lui Alex Bodi a făcut declarații după proces! Afaceristul a câștigat în instanță
  • Ce a declarat avocatul fostei soții a lui Alex Bodi, după procesul de astăzi
  • Afaceristul a obținut victoria pe care și-a dorit-o
Showbiz intern
Momentul în care Cristina Pucean nu s-a mai putut abține și a izbucnit în plâns. Are legătură cu tatăl lui Bogdan de la Ploiești | VIDEO
  • Cel mai emoționant moment de la petrecerea Cristinei Pucean
  • Dansatoarea a plâns în hohote
Emisiuni TV
Mireasa – Capriciile Iubirii. S-au aprins tensiunile în Cristian Marinescu și Amalia! Concurentul se simte sufocat de ea
  • Cristian Marinescu și Amalia s-au certat
  • De la ce a pornit totul
Stiri internationale
Singurul supraviețuitor din avionul prăbușit în India a făcut declarații! Cum a reușit să își salveze viața
  • Un singur pasager a supraviețuit incidentului aviatic din India
  • Cum a reușit bărbatul să își salveze viața
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
Cine a fost tânărul care a sărit de pe pod pentru TikTok. Tatăl lui, procuror DIICOT, a avut probleme cu legea
recomandare pe as.ro
Ce a spus Ianis Hagi înainte de marea nuntă a Kirei, sora lui. Când va avea loc fericitul eveniment din familia „Regelui”
Romania TV
Înmormântarea lui Ciprian Pian, amânată. De ce vrea familia să-l mai țină acasă. El a murit de o săptămână!
Romania TV
Veste majoră de la BNR pentru toți românii cu bani la ciorap și pe card. Mugur Isărescu a făcut anunțul azi, 10 iunie
recomandare pe antena3.ro
Un ADN ciudat și nemaiîntâlnit pe Pământ a fost descoperit la 21 de schelete umane găsite în Columbia
recomandare pe antena3.ro
Răzvan, elevul român rănit grav în atacul din Austria, a fost împușcat de două ori în cap. Mama lui face declarații cutremurătoare
recomandare pe antena3.ro
O mireasă a dispărut în luna de miere, iar soțul ei a fost găsit cu gâtul tăiat. Un secret teribil a ieșit apoi la iveală
recomandare pe playtech.ro
Horoscopul weekendului 14–15 iunie. Se iau decizii importante legate de bani
recomandare pe playtech.ro
Dumnezeule! Ionel Ganea, prima apariție publică după moartea fiului! Ce a făcut fostul fotbalist este cumplit de...
recomandare pe redactia.ro
Scandal la Bacalaureat 2025. Este căutat elevul care ar fi fotografiat subiectele la română și puse pe internet. Unde s-ar fi întâmplat totul
recomandare pe redactia.ro
Scandal la Bacalaureat 2025. Este căutat elevul care ar fi fotografiat subiectele la română și puse pe internet. Unde s-ar fi întâmplat totul
recomandare pe Ciao.ro
Ploaia din Capitală le-a pus pe fugă pe vedetele din România! Cum s-au ferit de stropii reci - imagini de senzație
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
FOTO. Milionarul a uitat-o definitiv pe Mădălina Ghenea pentru o altă actriță
recomandare pe bzi.ro
Jurnalistă româncă, victima unui caz șocant de abuz! Totul a fost dat în vileag!
recomandare pe bzi.ro
Dani Oțil face bani la foc automat! Ce avere a ajuns să aibă prezentatorul TV
recomandare pe dailybusiness.ro
Bacalaureat 2025: A început proba la Limba română pentru peste 100.000 de elevi
recomandare pe dailybusiness.ro
Bacalaureat 2025: A început proba la Limba română pentru peste 100.000 de elevi
recomandare pe Jurnalul.ro
Horoscop săptămânal, 16 - 22 iunie 2025. Berbecii au nevoie de prudență. Racii îi inspiră pe cei din jur. Săgetătorii se adaptează la schimbări
recomandare pe a1.ro
Legea „Teodora Marcu”, adoptată de Camera Deputaților. Pedeapse mai mari și protecție extinsă pentru victime