Live acum Mireasa. Capriciile iubirii (r)
Prime time 19:00 Mireasa. Capriciile iubirii
Homepage » Monden » Emisiuni TV » Chef Orlando Zaharia, juratul Chefi la cuțite, și-a descoperit pasiunea pentru bucătărie încă din copilărie: ”Făceam clătite și gogoși pentru copiii de pe scara blocului”

Chef Orlando Zaharia, juratul Chefi la cuțite, și-a descoperit pasiunea pentru bucătărie încă din copilărie: ”Făceam clătite și gogoși pentru copiii de pe scara blocului”

De Ilinca Lunca.
Publicat pe 13.03.2024 la 13:22 Actualizat pe 13.03.2024 la 13:22

Mai sunt cinci zile până la premiera maraton a sezonului 13 Chefi la cuțite! Pe 18, 19 și 20 martie, de la 20:30, la Antena 1, va începe nou capitol în bucătăria celui mai apreciat cooking show din România: Chef Ștefan Popescu, Chef Richard Abou Zaki, Chef Orlando Zaharia și Chef Alexandru Sautner sunt cei patru ași ai gastronomiei care vor ocupa scaunele de jurați, aducând în platoul show-ului impresionanta lor experiență.

Orlando Zaharia este unu dintre noii jurați Chefi la cuțite.

Antena 1

Pregătiți să deguste cele mai variate preparate la preselecții și să descopere poveștile concurenților dornici să intre în echipele lor, jurații Chefi la cuțite vor trăi intens emoțiile acestui nou început, care reprezintă recunoașterea excelenței în arta culinară. ”Viața mea de-aici începe din nou. Eu, de-acum, voi vorbi despre momente de după venirea în juriul Chefi la cuțite”, a mărturisit Chef Orlando Zaharia, care spune că a făcut primii pași în bucătărie încă din copilărie. ”Eu simt că bucătăria m-a ales, așa s-a întâmplat. Am gătit încă din copilărie, când eram la bunici, la țară, dar și în București. Făceam clătite pentru toți copiii de pe scara blocului meu. Veneam cu câte o rețetă de gogoși de la țară și le făceam prietenilor mei din București când eram copil. În felul ăsta, bucătăria m-a și ajutat să mă integrez în București, eu fiind un copil de la țară. Așa m-am apropiat de ei. Eu n-aveam jocuri, eu veneam cu gogoșele, cu clătite, cu pâine muiată-n lapte, dată prin ou și zahăr și prăjită-n tigaie. Țin minte că o tăiam cumva cuburi, ca să nu vadă că este pâine. Bucătăria m-a ajutat să-mi fac prieteni, să mă cunosc mai bine, să cunosc alți oameni și să dăruiesc”, a povestit Chef Zaharia despre începuturile sale.

Azi, juratul Chefi la cuțite poartă titlul de ”bucătarul de aur al Bucureștiului”, având un CV de top, în care a adunat 30 de ani de experiență. A lucrat ca bucătar pentru Președinția României, a fost membru în echipa națională de bucătari și cofetari a României, la Erfurt 2012 și Culinary World Cup 2014, iar din 2020 este GM în România pentru compania globală Yarzin-Sella, companie ce oferă servicii „Hight-End Food” pentru cele mai mari companii de High-Tech din lume. A fost, de asemenea, Executive Chef pentru lanțul de restaurante Q’s Inn si Pagaia, iar în prezent administrează restaurantele CAU din București și Constanța. Alături de Chef Orlando Zaharia, pe 18 martie, de la 20:30, la Antena 1, vor inaugura sezonul 13 Chefi la cuțite jurații Richard Abou Zaki, Ștefan Popescu și Alexandru Sautner, maeștrii gastronomiei gata să descopere noi talente în bucătărie, dar și să se întreacă în cele mai delicioase preparate, pentru cele mai râvnite amulete din istoria competiției.

În articolul
Chef Orlando Zaharia, juratul Chefi la cuțite, și-a descoperit pasiunea pentru bucătărie încă din copilărie: ”Făceam clătite și gogoși pentru copiii de pe scara blocului”
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Stiri internationale
Este haos în Mexic după uciderea liderului cartelului Jalisco! Membrii se răzbună! Locuitorii, sfătuiți să rămână în case!
  • Liderul grupării Jalisco, El Mencho, a fost ucis de armată
  • Este răscoală în mai multe state după moartea celui mai căutat om din Mexic
Stiri interne
Ministrul Sănătății a clarificat! De ce a convocat celulă de criză după incidentul aviatic din Otopeni: ”Asta înseamnă responsabilitate”
  • În ce stare sunt pasagerii din avionul care s-a depresurizat la scurt timp după decolarea de pe aeroportul Otopeni
  • Aeronava a avut 186 de persoane la bord
Stiri interne
Văduva lui Gabriel Cotabiță, ridicată de mascați într-un dosar de proxenetism! Descindere de amploare în Capitală!
  • Alina Cotabiță a fost arestată la domiciliu
  • Ceilalți suspecți au ajuns în spatele gratiilor
Emisiuni TV
Cine a fost eliminat, la Survivor. Războinicii au rămas cu un om în minus
  • Cine a fost eliminat, la Survivor
  • Adrian Petre și Lucian Popa au intrat la duel
Emisiuni TV
Gabi Tamaș, declarații rare despre tatăl lui. Cum reușea să îl calmeze, după fiecare ieșire nervoasă
  • Gabi Tamaș, declarații rare despre tatăl lui
  • Iosif Tamaș a murit în urmă cu aproape șase ani
Emisiuni TV
Noi probleme de sănătate în echipa Faimoșilor. Marian Godină a plecat la spital. Ce i s-a întâmplat
  • Marian Godină a plecat la spital
  • Ce i s-a întâmplat concurentului
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
Prețul curselor ridesharing au sărit în aer. Un drum în București, mai scump decât un zbor în Madrid
recomandare pe as.ro
Cea mai tare aroganţă: vedeta care a ajuns să aibă două frigidere în bucătărie! Care e motivul
Romania TV
Liviu Dragnea, fără casă și bani! Unde a ajuns să locuiască cel care a făcut ”jocurile” ani buni în România
Romania TV
ALERTĂ MAXIMĂ! Dublu ciclon peste România! Un nou vortex polar s-a format în Muntenia. Romica Jurca: Va fi și mai rău de acum!
recomandare pe antena3.ro
Femeia acuzată că și-a ucis 11 soți spune acum că, de fapt, nu-și amintește de câte ori a fost căsătorită, dar nimeni nu mai trăiește
recomandare pe antena3.ro
O româncă mutată de 12 ani din țară povestește cum a primit permis de conducere în 45 de minute și pașaport în 20, direct pe aeroport
recomandare pe antena3.ro
Polițistul care l-a prins pe agresorul livratorului străin povestește pas cu pas ce s-a întâmplat. Bătăușul și-a chemat în ajutor mama
recomandare pe playtech.ro
De ce să rostogolești o sticlă de apă sub pat când te cazezi la hotel. Trucul folosit de o însoțitoare de bord
recomandare pe playtech.ro
Un nou ciclon lovește România. Nu scăpăm de ninsori și ger. De când cresc temperaturile
recomandare pe redactia.ro
ULTIMA ORĂ Decizie istorică. CCR a luat hotărârea într-un final despre legea pensiilor speciale
recomandare pe redactia.ro
Decizia neașteptată luată de Donald Trump în privința României. Ce i-a cerut în mod expres lui Nicușor Dan
recomandare pe Ciao.ro
Vedetele din România, surprinse în zăpadă. Unele au pus mâna pe lopată, altele s-au distrat în ger
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
Ce a văzut toată lumea după ce prezentatoarea TV s-a întins prea tare. „Mi s-a rupt bluza”
recomandare pe bzi.ro
Loredana Groza, în ținută extravagantă, la parastasul tatălui! Internauții au reacționat negativ: „Semănați cu…“ – GALERIE FOTO
recomandare pe bzi.ro
Cătălin Crișan, schimbare care i-a șocat pe fani. Artistul, greu de recunoscut la 57 de ani
recomandare pe dailybusiness.ro
CCR: Pensiile speciale ale magistraților vor fi reduse
recomandare pe dailybusiness.ro
Taxele universitare cresc cu până la 80%. Studenții ASE și UBB vor plăti peste 10.000 de lei la anumite programe
recomandare pe Jurnalul.ro
Horoscop săptămânal, 16 - 22 februarie 2026. O poveste nouă va începe pentru toate zodiile
recomandare pe a1.ro
Mesajul emoționant transmis de Oase și logodnica lui, Maria, după eliminarea de la Power Couple