Live acum Viaţa fără filtru - Infiltrați în culise (r)
Prime time 19:00 Mireasa. Capriciile iubirii
Homepage » Monden » Emisiuni TV » Chefi la cuțite, 16 aprilie 2024. Ce au găsit jurații în farfuriile concurenților în bootcamp. Liviu Moroiu, tânărul care a refuzat cuțitul de aur, greșeală majoră / VIDEO

Chefi la cuțite, 16 aprilie 2024. Ce au găsit jurații în farfuriile concurenților în bootcamp. Liviu Moroiu, tânărul care a refuzat cuțitul de aur, greșeală majoră / VIDEO

Publicat pe 17.04.2024 la 01:10 Actualizat pe 17.04.2024 la 01:30

Concurenții au început probele din bootcamp, iar jurații sunt cu ochii pe ei. În timpul primei sarcini, chef Orlando Zaharia, chef Richard Abou Zaki și chef Alexandru Sautner s-au plimbat printre bancurile de lucru și au observat greșelile pe care le-au făcut aceștia în pregătirea farfuriilor.

Chefii au degustat preparatele concurenților în bootcamp

Captură TV

Concurenții au ajuns în bootcomp și au început prima provocare. Irina Fodor le-a cerut să facă o farfurie unde roșia să fie vedeta principală, iar în acel moment au început strategiile. Chefii s-au plimbat printre bancurile de lucru și au observat cum lucrează fiecare participant.

Ce au găsit chefii în farfuriile concurenților

Concurenții ajunși în bootcamp au avut parte de o provocare în privința farfuriilor. Deși elementul vedetă a fost simplu, i-a pus în mare dificultate. Chefii au fost atenți la fiecare mișcare făcută, deoarece ei vor elimina 50 de participanți, înainte să aleagă membri echipelor.

Chef Orlando Zaharia, chef Richard Abou Zaki și chef Alexandru Sautner s-au plimbat printre bancurile concurenților pentru a vedea ce gătesc și cum se organizează. Aceștia trebuie să dea dovadă de creativitate, dorința de muncă, dar și de colaborare cu echipa.

Au avut la dispoziție o oră pentru a face farfurii impecabile cu care să-i impresioneze pe cei trei jurați. Odată cu începerea probei, tensiunea a crescut la cote maxime.

„Și-au început!”, a spus chef Alexandru Sautner.

Nici bine nu au început să guste din preparatele participanților că chefii au avut parte de o surpriză. Aceștia au găsit în farfuria unei concurente un ingredient cu o aromă puternică.

Chefii au început să guste din preparatele participanților pentru a vedea modul în care se descurcă. Când au văzut farfuria unei concurente, au gustat-o și au simțit o aromă puternică, motiv pentru care i-au atras atenția.

„Eu i-am numit bebeluși”, a zis ea despre bruschetele sale cu roșii.

„Și roșii unde mai ai?”, a întrebat-o chef Alexandru Sautner.

„La unghii!”, a fost răspunsul tinerei.

„Foarte mult usturoi!”, și-a spus chef Orlando Zaharia părerea.

Chefii trebuie să elimine 50 de participanți. În acest fel, ei sunt atenți la toate greșelile pe care le fac în timpul probei din bootcamp.

„Miza este foarte mare, noi trebuie să eliminăm 50 de candidați. Nu este deloc ușor! Trebuie să ținem cont de micile greșeli, iar mai departe să meargă cei mai buni”, au spus jurații.

Ce greșeală a făcut Liviu Moroiu

Chefii au avut parte de o surpriză neplăcută în momentul în care au ajuns la bancul de lucru al lui Liviu Moroiu, concurentul care a refuzat cuțitul de aur de la chef Ștefan Popescu. Și-a cerut scuze pentru gestul făcut în preselecții.

„N-ai de ce să te scuzi în fața mea, eu am vrut să îți dau o șansă atunci, tu ai considerat că vrei să încerci altceva. Bravo ție! Fiecare alege ce vrea! Sunt curios să văd ce a făcut Liviu”, i-a spus chef Ștefan Popescu.

Tânărul a vrut să-i impresioneze pe chefi și a gătit tartar de ton cu gazpacho de roșie. Jurații au gustat din farfuria lui și au găsit un ingredient amar ce i-ar fi putut strica tot preparatul, motiv pentru care i-a fost atrasă atenția.

„Eu consider că a dat-o în bară!”, a spus chef Alexandru Sautner despre farfuria lui Liviu Moroiu.

CITEȘTE ȘI:
În articolul
Chefi la cuțite, 16 aprilie 2024. Ce au găsit jurații în farfuriile concurenților în bootcamp. Liviu Moroiu, tânărul care a refuzat cuțitul de aur, greșeală majoră / VIDEO
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Emisiuni TV
Cine a fost eliminat, la Survivor. Războinicii au rămas cu un om în minus
  • Cine a fost eliminat, la Survivor
  • Adrian Petre și Lucian Popa au intrat la duel
Emisiuni TV
Gabi Tamaș, declarații rare despre tatăl lui. Cum reușea să îl calmeze, după fiecare ieșire nervoasă
  • Gabi Tamaș, declarații rare despre tatăl lui
  • Iosif Tamaș a murit în urmă cu aproape șase ani
Emisiuni TV
Noi probleme de sănătate în echipa Faimoșilor. Marian Godină a plecat la spital. Ce i s-a întâmplat
  • Marian Godină a plecat la spital
  • Ce i s-a întâmplat concurentului
Emisiuni TV
Bianca de la Războinici, în lacrimi, după ce a primit un mesaj de la familia ei. Cum a reacționat, când a fost adus în discuție și Aris Eram
  • Bianca Stoica de la Războinici a primit un mesaj de la familia ei
  • Războinica a izbucnit în lacrimi
Stiri interne
Alertă pe Otopeni. Un avion cu 180 de pasageri încearcă revenirea pe aeroport, din cauza unor probleme tehnice
  • Alertă pe Otopeni
  • Un avion cu destinația Egipt a fost nevoit să se întoarcă din drum
Emisiuni TV
S-au încins spiritele la Survivor! Adrian Kaan le-a declarat război colegilor. Pe cine vrea să trimită acasă
  • Adrian Kaan și-a criticat colegii de echipă, la Survivor
  • Alberto Hangan îl consideră neasumat
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
Prețul curselor ridesharing au sărit în aer. Un drum în București, mai scump decât un zbor în Madrid
recomandare pe as.ro
Cea mai tare aroganţă: vedeta care a ajuns să aibă două frigidere în bucătărie! Care e motivul
Romania TV
Liviu Dragnea, fără casă și bani! Unde a ajuns să locuiască cel care a făcut ”jocurile” ani buni în România
Romania TV
ALERTĂ MAXIMĂ! Dublu ciclon peste România! Un nou vortex polar s-a format în Muntenia. Romica Jurca: Va fi și mai rău de acum!
recomandare pe antena3.ro
Femeia acuzată că și-a ucis 11 soți spune acum că, de fapt, nu-și amintește de câte ori a fost căsătorită, dar nimeni nu mai trăiește
recomandare pe antena3.ro
O româncă mutată de 12 ani din țară povestește cum a primit permis de conducere în 45 de minute și pașaport în 20, direct pe aeroport
recomandare pe antena3.ro
Polițistul care l-a prins pe agresorul livratorului străin povestește pas cu pas ce s-a întâmplat. Bătăușul și-a chemat în ajutor mama
recomandare pe playtech.ro
De ce să rostogolești o sticlă de apă sub pat când te cazezi la hotel. Trucul folosit de o însoțitoare de bord
recomandare pe playtech.ro
Un nou ciclon lovește România. Nu scăpăm de ninsori și ger. De când cresc temperaturile
recomandare pe redactia.ro
ULTIMA ORĂ Decizie istorică. CCR a luat hotărârea într-un final despre legea pensiilor speciale
recomandare pe redactia.ro
Decizia neașteptată luată de Donald Trump în privința României. Ce i-a cerut în mod expres lui Nicușor Dan
recomandare pe Ciao.ro
Vedetele din România, surprinse în zăpadă. Unele au pus mâna pe lopată, altele s-au distrat în ger
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
Ce a văzut toată lumea după ce prezentatoarea TV s-a întins prea tare. „Mi s-a rupt bluza”
recomandare pe bzi.ro
Loredana Groza, în ținută extravagantă, la parastasul tatălui! Internauții au reacționat negativ: „Semănați cu…“ – GALERIE FOTO
recomandare pe bzi.ro
Cătălin Crișan, schimbare care i-a șocat pe fani. Artistul, greu de recunoscut la 57 de ani
recomandare pe dailybusiness.ro
CCR: Pensiile speciale ale magistraților vor fi reduse
recomandare pe dailybusiness.ro
Taxele universitare cresc cu până la 80%. Studenții ASE și UBB vor plăti peste 10.000 de lei la anumite programe
recomandare pe Jurnalul.ro
Horoscop săptămânal, 16 - 22 februarie 2026. O poveste nouă va începe pentru toate zodiile
recomandare pe a1.ro
Mesajul emoționant transmis de Oase și logodnica lui, Maria, după eliminarea de la Power Couple