Live acum XNS
Prime time 19:30/ In culisele celebritatii
Homepage » Monden » Emisiuni TV » Chefi la cuțite, lider de audiență cu ediția de ieri. Diseară, Diana Mureșan, fostă sportivă medaliată care a devenit Chef, intră în audiții cu un preparat surprinzător

Chefi la cuțite, lider de audiență cu ediția de ieri. Diseară, Diana Mureșan, fostă sportivă medaliată care a devenit Chef, intră în audiții cu un preparat surprinzător

De Bianca Cimpoi.
Publicat pe 25.03.2025 la 13:13 Actualizat pe 25.03.2025 la 13:13

Victorie pentru Chef Orlando Zaharia la amuleta din ediția de aseară Chefi la cuțite, care s-a impus ca lider de audiență. Juratul a câștigat un super-avantaj după jurizarea făcută de Chef Florin Ivan. Diseară, competiția Chefilor continuă cu o temă pe cât de simplă pe atât de complexă, iar arena audițiilor își deschide porțile pentru noi concurenți dornici să-și împlinească visul de a-și afirma talentul în domeniul gastronomic.

Difuzată ieri seară de Antena 1 în intervalul 20:30 – 23:51, ediția de aseară Chefi la cuțite a fost lider de audiență la nivelul publicului comercial cu vârste cuprinse între 21 și 54 de ani, obținând o audiență medie de 5.5 puncte de rating și 18.9% cotă de piață, în vreme ce postul de pe locul al doilea, Prima TV, a înregistrat 4.2 puncte de rating și 14.5% cotă de piață.

Ierarhia s-a păstrat și pe tronsonul publicului urban, Chefi la cuțite înregistrând 5.4 puncte de rating și 15.5% cotă de piață, în timp ce postul de pe locul 2, Prima TV, a obținut 4.3 puncte de rating și 12.4% cotă de piață.

La nivel național, show-ul culinar a obținut 5.3 puncte de rating și 15% cotă de piață, în timp ocupantul locului secund, Prima TV a înregistrat 4.5 puncte de rating și 12.7% cotă de piață. În minutul de aur 20:53, peste 1,4 milioane de telespectatori au urmărit Chefi la cuțite.

După o luptă grea, cu discuții aprinse între cei patru jurați, care au avut de gătit pește și fructe de mare, decizia a fost luată de Chef Florin Ivan, invitatul la degustare: cele 5 puncte și o amuletă extrem de periculoasă au fost câștigate de Chef Orlando Zaharia.

Diseară, de la 20:30, Irina Fodor va da startul unei noi întreceri în bucătăria maeștrilor, cu o temă derutantă prin aparenta ei simplitate: oul, vedeta farfuriei. Cum vor răspunde jurații acestei provocări pentru care degustarea va fi făcută de Karmen Minune, telespectatorii vor descoperi în ediția Chefi la cuțite de diseară.

Tot atunci, arena audițiilor aduce preparate inedite și concurenți cu povești neașteptate. Diana Mureșan a fost sportivă de performanță, activând în echipa națională de polo feminin cu care a câștigat mai multe medalii. După o accidentare care i-a pus capăt prematur carierei sportive, Diana și-a urmat cea de-a doua pasiune, devenind Chef.

”M-am accidentat din cauza unei suprasolicitări și nu am mai putut continua. Totul a început acum trei ani, când m-am mutat la București și stăteam foarte departe de cantina unde mergeam cu colegii sportivi să luăm masa. Și atunci, ca să nu cheltuim mulți bani pe transport, neavând posibilități financiare, dar și pentru a nu pierde timp, pentru că aveam pauze scurte între antrenamente, am început să gătesc și mi-am dat seama că îmi place să fac asta. Nu aveam bani și găteam din puțin. Dar am înțeles că bucătăria devine o pasiune atunci când și alte fete din echipa mea au început să vină unde stăteam ca să mâncăm împreună”, a povestit Diana, care între timp a și urmat un curs de gătit.

Cu ce preparat s-a prezentat în fața juraților și care a fost verdictul telespectatorii vor afla în ediția Chefi la cuțite difuzată de Antena 1 și AntenaPLAY de la 20:30.

Sursa: Kantar Media
Copyright: ARMADATA S.R.L.
Date prelucrate de către departamentul Research Antena Group
Analiza este făcută pe target-urile 21-54 Urban, Urban, și Național
Perioada 24 martie 2025

În articolul
Chefi la cuțite, lider de audiență cu ediția de ieri. Diseară, Diana Mureșan, fostă sportivă medaliată care a devenit Chef, intră în audiții cu un preparat surprinzător
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Horoscop zilnic
Horoscop sâmbătă, 29 martie 2025: Scorpionii au parte de relaxare și liniște
  • Horoscopul zilei de sâmbătă, 29 martie 2025
  • Ce ne-au pregătit astrele pentru ziua de sâmbătă
  • Vezi cum stai în materie de bani, dragoste, sănătate și noroc
Emisiuni TV
Experiența incredibilă de care a avut parte Carmen Negoiță, după Asia Express! S-a întors din vacanța din Bali mai împlinită
  • Ce a făcut Carmen Negoiță, după ce s-a întors din Asia Express
  • A revenit în același loc în Bali
Showbiz intern
Sărbătoare mare în familia lui Jorge. Fiul lui împlinește 8 ani. În ce țară a fost sărbătorit cel mic / FOTO
  • Fiul lui Jorge împlinește 8 ani
  • În ce țară a fost sărbătorit cel mic
Beauty & Lifestyle
Ingredientul de 5 lei cu care scoți petele galbene din cadă și chiuvetă. Baia ta va arăta ca nouă
  • Un ingredient ieftin rezolvă una dintre cele mai mari probleme din orice baie
  • Cum îndepărtezi ușor petele galbene
Showbiz intern
Insula cu priveliști „uluitoare” din Regatul Unit. Este unul dintre cele mai romantice locuri / FOTO
  • Insula de vis din Regatul Unit
  • Un loc romantic cu priveliști spectaculoase pentru o vacanță de neuitat
Emisiuni TV
Cătălin Botezatu a deslușit misterul! Are sau nu operații estetice? Designerul a dat răspunsul
  • Cătălin Botezatu a făcut declarații despre operațiile estetice
  • Ce planuri de viitor are
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
Cât a cheltuit o româncă pe un coș de cumpărături, într-un magazin din Tenerife: "Ce Doamne e cu prețurile astea?"
recomandare pe as.ro
Kira Hagi a început pregătirile pentru nuntă. Cine este şi cu ce se ocupă viitorul ginere al lui Gică Hagi
Romania TV
Peste 10.000 de bugetari vor fi concediaţi, anunţul de la Ministerul de Finanţe
Romania TV
Peste 10.000 de bugetari vor fi concediaţi, anunţul de la Ministerul de Finanţe
recomandare pe antena3.ro
O mică localitate din nordul Spaniei, cu 9 case, ferme și un turn de biserică, a fost scoasă la vânzare cu 60.000 de euro
recomandare pe antena3.ro
Un pilot care mergea spre China și-a dat seama abia după 2 ore de zbor că și-a uitat pașaportul acasă și a întors avionul din drum
recomandare pe antena3.ro
Se adâncește misterul în cazul tinerei de pe OnlyFans care a fost găsită aruncată pe un drum din Dubai. Concluzia bizară a poliției
recomandare pe playtech.ro
Ce faci cu varza murată la final de martie. Nu o arunca, o poţi salva pentru a fi consumată chiar şi vara!
recomandare pe playtech.ro
Imagini dezolante cu Horia Moculescu, la 88 de ani! Este de nerecunoscut, ce a putut spune în faţa...
recomandare pe redactia.ro
Doliu în medicina românească. A murit unul dintre cei mai importanți medici. A fost un profesionit desăvârșit
recomandare pe redactia.ro
Doliu în medicina românească. A murit unul dintre cei mai importanți medici. A fost un profesionit desăvârșit
recomandare pe Ciao.ro
Antonia, anunț trist după 13 ani de relație cu Alex Velea: 'Nu mai pot'
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
Fiica lui Marius Șumudică i-a „liniștit” pe rivalii tatălui ei, după ce a postat un clip „fierbinte”
recomandare pe bzi.ro
Loredana Groza s-a sărutat cu un cal! Ipostază șocantă a devenit virală! – FOTO
recomandare pe bzi.ro
Carmen Harra vorbește despre surpriza de la alegeri: „O femeie apare în prim plan!“
recomandare pe dailybusiness.ro
Îngrijirea mușcatelor primăvară. Când le poți scoate în balcon sau în grădină
recomandare pe dailybusiness.ro
Românii care primesc 1.500 de euro de la stat. Cererea se depune din 30 mai, iar banii vor ajunge direct în cont!
recomandare pe Jurnalul.ro
Primăriile, puse să sape după apă caldă. Potențialul geotermal ar putea aduce energie termică ieftină românilor
recomandare pe a1.ro
Ce face Sandra Izbașa la 11 ani de la retragerea din sportul de performanță. Campioana și-a descoperit latura artistică