Live acum Spynews TV (r)
Prime time 19:00 Petrecem in familie
Homepage » Monden » Emisiuni TV » Cine a câștigat Chefi la cuțite, sezonul 14. A primit marele premiu in valoare de 30.000 de euro

Cine a câștigat Chefi la cuțite, sezonul 14. A primit marele premiu in valoare de 30.000 de euro

De Bianca Cimpoi.
Publicat pe 31.12.2024 la 00:05 Actualizat pe 31.12.2024 la 00:22

În ediția din 30 decembrie 2024, Chefi la cuțite și-a desemnat câștigătorul. Cei trei finaliști au avut de făcut un meniu complet și cele mai mari emoții le-au avut atunci când desertul, ultima lor farfurie, a plecat pe bandă.

În ediția de astăzi de la Chefi la cuțite, cei trei finaliști au gătit câte un meniu complet, format din aperitiv, fel principal și desert. Andreea Ignat, Michele Răduță și Daniel Dumitrache au dat tot ce au avut mai bun în finală și au avut mari emoții atunci când au pus ultima farfurie pe bandă, și anume desertul.

Cine a câștigat Chefi la cuțite, sezonul 14

După ce jurații au acordat note și desertului, Irina Fodor i-a anunțat pe cei trei finaliști că momentul cel mai important a sosit. Finala Chefi la cuțite, sezonul 14, a venit cu o premieră în acest an, și anume faptul că farfuria unui concurent a obținut cele mai multe puncte la toate cele trei farfurii.

Cea care a câștigat acest sezon este Andreea Ignat, cuțitul de aur al lui Chef Richard Abou Zaki, cea în care juratul a crezut de la început, de la preselecții.

Stresul și-a spus cuvântul încă de la începutul probei în cazul Andreei Ignat. Concurenta spune că are încredere în preparatele ei, mai ales în desertul ei ușor diferit față de celelalte două farfurii. A pregătit o degustare de desert formată din trei elemente.

„Este super emoționant atunci când știi că pui ultima farfurie pe bandă (...) Știi că ai dat totul și că ai terminat”, a spus Andreea Ignat, la Chefi la cuțite.

Andreea Ignat, prima reacție după ce a câștigat Chefi la cuțite

Andreea Ignat a izbucnit în lacrimi atunci când a aflat că a câștigat Chefi la cuțite, sezonul 14. Concurenta îi este recunoscătoare lui Richard Abou Zaki pentru că a crezut în ea de la început, iar juratul a spus că este tare mândru de cuțitul lui de aur.

„Am câștigat, am câștigat! (...) L-am făcut mândru (n.r. pe Chef Richard Abou Zaki). Aș vrea să îi mulțumesc lui Chef Richard, dar și echipei mele, pentru că mi-a adus trofeul (...) Sunt cea mai fericită persoană de pe planetă”, a spus Andreea Ignat.

CITEȘTE ȘI:
În articolul
Cine a câștigat Chefi la cuțite, sezonul 14. A primit marele premiu in valoare de 30.000 de euro
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Meteo
Cum va fi vremea în acest weekend. A fost emisă o avertizare Cod roșu
  • Ce temperaturi se vor înregistra în acest weekend
  • Au fost emise mai multe avertizări
Showbiz intern
Cine a fost Marinela Chelaru. Actrița a trecut prin multe drame de-a lungul vieții sale
  • Cine a fost Marinela Chelaru
  • Prin ce drame a trecut de-a lungul anilor
Showbiz intern
Ultimă oră! Marinela Chelaru a murit. Actrița avea 66 de ani
  • Marinela Chelaru a încetat din viață
  • Avea 66 de ani
Showbiz intern
Cum răspunde Ozana Barabancea fanilor care o pun la zid. A publicat toate mesajele
  • Ozana Barabancea, pusă la zid, pe Internet
  • Cum le-a răspuns vedeta cârcotașilor
Stiri interne
Ce voia să se facă Dan Voiculescu când era mic?: ”Îmi place să împart dreptatea.”
  • Ce voia să se facă Dan Voiculescu când era mic
  • Răspunsul a fost neașteptat de revelator
Showbiz international
Philipp Plein și Andreea Sasu, în mijlocul unui nou scandal. Miliardarul aduce acuzații grave la adresa fostei iubite
  • Philipp Plein, implicat într-un scandal de proporții
  • Ce acuzații i-a adus fostei sale iubite
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
Cod galben de vânt puternic în mai multe regiuni din ţară. Rafale de până la 120 km/h la munte
recomandare pe as.ro
Milionarul din fotbalul românesc şi-a retras echipa din campionat! “Nu mai poate să o susțină”
Romania TV
Alina Pușcău și Dan Alexa, momente tandre la Asia Express. Au dormit împreună, s-au mângâiat și au părut că se plac. Fanii au remarcat că între ei e ceva!
Romania TV
Ce iarnă anunţă SUPERCICLONUL din aceste zile. Elena Mateescu, Florinela Georgescu şi Roxana Bojariu au analizat hărţile
recomandare pe antena3.ro
Femeia acuzată că și-a ucis 11 soți spune acum că, de fapt, nu-și amintește de câte ori a fost căsătorită, dar nimeni nu mai trăiește
recomandare pe antena3.ro
O româncă mutată de 12 ani din țară povestește cum a primit permis de conducere în 45 de minute și pașaport în 20, direct pe aeroport
recomandare pe antena3.ro
Polițistul care l-a prins pe agresorul livratorului străin povestește pas cu pas ce s-a întâmplat. Bătăușul și-a chemat în ajutor mama
recomandare pe playtech.ro
Cum se curăţă corect pomii în octombrie. Aşa te asiguri că vor fi plini de flori în primăvară
recomandare pe playtech.ro
Casă din BCA la roşu de 70 de mp, în 2025. Cât costă manopera şi materialele
recomandare pe redactia.ro
Alertă în Europa! Polonia ridică avioane de luptă! Aeroportul din Vilnius s-a închis
recomandare pe redactia.ro
Doliu în lumea filmului. S-a stins un actor iubit de mulți români
recomandare pe Ciao.ro
S-au despărţit cu scandal! Cele mai scurte căsnicii ale vedetelor din România
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
FOTO. La 24 de ani e iubita unui milionar de 73 de ani și e criticată pentru comportamentul ei
recomandare pe bzi.ro
Aroganță de milionar din partea Irinei Columbeanu! S-a afișat cu o geantă care costă cât o garsonieră! – GALERIE FOTO
recomandare pe bzi.ro
Ce ar alege Irina Columbeanu între bani și iubire: „Sunt la fel de norocoasă precum mama mea!”
recomandare pe dailybusiness.ro
Scriitorul maghiar László Krasznahorkai este laureatul Premiului Nobel pentru Literatură în 2025
recomandare pe dailybusiness.ro
Ryanair elimină 1,2 milioane de locuri din programul de zboruri cu destinația Spania pentru vara 2026
recomandare pe Jurnalul.ro
Horoscop săptămânal, 13–19 octombrie 2025: Gemenii sunt fermecători, iar Leii sunt în centrul atenției
recomandare pe a1.ro
Iubita lui Toto Dumitrescu este însărcinată! Actorul are un motiv de bucurie, deși trece printr-o perioadă extrem de grea