Live acum Mireasa. Capriciile iubirii
Prime time 19:00/ Mireasa. Capriciile iubirii
Homepage » Monden » Emisiuni TV » Cine a câștigat prima probă la America Express. Concurenții au avut un mare avantaj / VIDEO

Cine a câștigat prima probă la America Express. Concurenții au avut un mare avantaj / VIDEO

De Andreea Stancescu.
Publicat pe 31.01.2023 la 22:14 Actualizat pe 01.02.2023 la 00:00

În ediția din această seară la America Express, prima probă a fost câștigată de Bie Adam și mama sa, Mihaela. Cele două au putut să plece cu câteva minute înainte față de ceilalți și au avut un avantaj în fața lor.

Captură TV

Echipa câștigătoare a reușit să plece prima pentru a ajunge la următoare destinație. Tot ei au putut alege felul în care vor pleca următoarele echipe, la distanță de câte 2 minute. Și-au gândit bine strategia, iar pe cei mai buni, i-a lăsat la final.

Cine a câștigat prima probă

La această probă au participat doar 3 echipe. Andreea Bălan alături de Andreea Antonescu, Cătălin Scărlătescu și Doina Teodoru, iar ultima echipă a fost formată din Bie Adam și mama sa.

Concurenții au avut de numărat frunzele unor plante de nopal. Aceștia s-au aflat pe o plantație uriașă, iar pentru a câștiga proba au trebuit să fie extrem de atenți la numărătoare. În timp de unul dintre concurenți avea de spus numărul plantei și să numeroteze, partenerul a trebuit să fie atent să nu greșească.

Deși echipele au dat tot ce a fost mai bun, au existat câteva greșeli care i-au împiedicat să treacă la partea a doua a probei. După ce treceau de prima parte, ei primeau puști cu muniție pentru a trage în sperietoarea de ciori a unei echipe concurente și să spargă baloanele înainte ca muniția să se termine.

La final, echipa formată din Bie Adam și mama sa, Mihaela au câștigat proba. Acest lucru le-a permis să plece primele, apoi au ales următoarele echipe. Primii care au plecat au fost Jean Gavril și Dinu, în timp ce ultima echipă a fost formată din Andreea Bălan și Andreea Antonescu.

Cele două concurente au primit și cazare datorită câștigării probei. Bie Adam și mama sa au dormit la hotel și au mâncat alături de Cătălin Bordea și Nelu Cortea.

Echipa nominalizată ultima a fost formată din Andreea Bălan și Andreea Antonescu

Bie Adam și mama sa, Mihaela au decis ca ultima echipă ce pleacă pe traseu să fie formată din Andreea Antonescu și Andreea Bălan. Ele se descurcă foarte bine pe traseu, astfel că au încercat să le împiedice, măcar pentru câteva minute.

„Cuvintele reprezintă mai mult decât crezi. Dacă părem așa concurente e bine, vom lua partea bună. Ne asumăm, am mai plecat ultimele și nu am ajuns ultimele, așa că facem noi ceva bine pe traseu”, a spus Andreea Antonescu după ce ce au fost nominalizate.

„Double E mi se par mai periculoase. La orice pas apar lângă tine, indiferent cât de repede ai merge. Sunt lângă tine sau în fața ta”, a spus Bie Adam motivându-și alegerea.

CITEȘTE ȘI:
În articolul
Cine a câștigat prima probă la America Express. Concurenții au avut un mare avantaj / VIDEO
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Showbiz intern
Gabriela Cristea și Tavi Clonda, vacanță pe litoralul românesc. Cum arată vedeta în costum de baie: „Ce dor îmi era” | FOTO
  • Gabriela Cristea și Tavi Clonda, vacanță pe litoralul românesc
  • Cum arată vedeta în costum de baie
Stiri interne
Caz de antrax în România, la Matei Balș. Un tânăr de 20 de ani e internat, mama bărbatului a murit, iar tatăl acestuia are simptome
  • Alertă sanitară: Tânăr de 20 de ani internat cu antrax la Matei Balș
  • Mama lui a murit, iar tatăl prezintă simptomele bolii
Showbiz intern
Mario Fresh, ipostază incendiară cu iubita lui. Cum a surprins-o pe tânăra care i-a furat inima | FOTO
  • Mario Fresh, ipostază incendiară cu iubita lui
  • Cum a surprins-o pe tânăra care i-a furat inima
Emisiuni TV
Rețetă de tacos cu carne de vită și cheddar, de la Meniu de vedetă. Cum gătește chef Horia Manea acest preparat gustos
  • Rețetă de tacos cu carne de vită și cheddar
  • Chef Horia Manea a gătit un preparat gustos
Showbiz intern
Andra Volos, replică acidă după ce a fost criticată pentru cum își crește fetița. Ce a scos-o din sărite pe soția lui Robert Lele
  • Andra Volos, replică acidă după ce a fost criticată pentru cum își crește fetița
  • Ce a enervat-o pe soția lui Robert Lele
Monden
Unul dintre cele mai frumoase drumuri din Europa a devenit atracție turistică! Este construit în stâncă și desparte două orașe celebre
  • Unde se află una dintre cele mai frumoase străzi din Europa
  • De ce trebuie neapărat să o adaugi pe lista destinațiilor de vacanță
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
Trucul prin care putem face răcoare în locuinţă, fără aer condiţionat
recomandare pe as.ro
Milionarul român cu trei pensii dă din casă! Ce i-a făcut propria nevastă. Dieta secretă care l-a ajutat enorm
Romania TV
Vlăduța Lupău este în culmea fericirii! Cât de frumos a dat vestea! Fanii au sărit imediat să o felicite!
Romania TV
Cum pot românii să obțină ajutorul pentru energie de la Guvern. Câți bani pot primi pe lună și ce pași trebuie să urmeze
recomandare pe antena3.ro
O femeie cu un copil de 2 ani spune cum e să locuiești pe un vas de croazieră, cu totul gratuit. Există, totuși, un dezavantaj
recomandare pe antena3.ro
Furie în Bulgaria din cauza panterei negre. Oamenii spun că au pierdut bani din cauza ei și cer despăgubiri
recomandare pe antena3.ro
Mireasă din Vâlcea bătută de mire la nuntă, pentru că a supărat-o pe mama soacră. Ea a fost dusă la spital, el a continuat petrecerea
recomandare pe playtech.ro
Cea mai frumoasă plajă din Europa se află în Grecia. Puţini români ştiu de ea, panorama dramatică te cucereşte pe loc
recomandare pe playtech.ro
Cum şi cât se udă trandafirii din grădină când e caniculă. Detaliul care distruge bobocii
recomandare pe redactia.ro
Cine este tânăra ucisă de fostul iubit după ce i-a incendiat casa. Victima a fost rapită și în februarie de ucigaș
recomandare pe redactia.ro
Se schimbă școala românească din temelii. Părinții riscă și închisoarea dacă nu respectă acest lucru.
recomandare pe Ciao.ro
A murit cea mai iubită actriță de la Bollywood! Ochii ei i-au înnebunit și pe români
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
Prezentatoarea TV care întoarce toate privirile la 34 de ani e fericită, după ce iubitul cu 11 ani mai mic decât ea a semnat contractul vieții
recomandare pe bzi.ro
Piedone demască „super-ofertele” înșelătoare din Profi: Cum sunt păcăliți clienții cu promoțiile 5+1 la bere
recomandare pe bzi.ro
Ce a făcut Mihai Leu chiar înainte să moară, deși era în comă profundă. Soția sportivului a oferit detalii dureroase
recomandare pe dailybusiness.ro
De ce mamele aflate în concediu maternal trebuie să plătească CASS. Premierul Ilie Bolojan: „Nu ne mai putem permite să fim o țară de excepții”
recomandare pe dailybusiness.ro
Pensii 2025. Cu cât vor scădea pensiile de peste 3000 de lei, de la 1 august, după taxarea CASS
recomandare pe Jurnalul.ro
Bani, dragoste? Iată cea mai norocoasă zi a lunii iulie 2025 pentru fiecare zodie
recomandare pe a1.ro
Artist celebru din România a sărit la bătaie în timpul concertului său. Ce s-a întâmplat între el și un fan