Live acum Viața fără filtru
Prime time 19:00 Mireasa. Capriciile iubirii
Homepage » Monden » Emisiuni TV » Cum arată mormântul Mădălinei Manole la 15 ani de la deces. Familia artistei o va comemora astăzi | FOTO

Cum arată mormântul Mădălinei Manole la 15 ani de la deces. Familia artistei o va comemora astăzi | FOTO

Publicat pe 14.07.2025 la 15:15 Actualizat pe 14.07.2025 la 15:15

Astăzi se împlinesc 15 ani de la moartea Mădălinei Manole, artista care a marcat muzica românească prin sensibilitate și talent. Deși au trecut atâția ani, amintirea ei rămâne vie în sufletele tuturor. Fratele regretatei cântărețe a oferit, în exclusivitate, un interviu la Viața fără filtru.

Mădălina Manole a murit în urmă cu 15 ani

Captură TV

Pe 14 iulie se împlinesc 15 ani de la dispariția Mădălinei Manole, artista care a emoționat generații întregi cu vocea ei caldă și piesele sensibile. Considerată una dintre cele mai apreciate cântărețe din România, Mădălina a lăsat un gol imens în inimile fanilor și ale celor care au cunoscut-o.

Se împlinesc 15 ani de la moartea Mădălinei Manole

Astăzi se împlinesc 15 ani de la moartea regretatei Mădălina Manole, una dintre cele mai iubite voci ale muzicii românești. Artista s-a stins din viață pe 14 iulie 2010, chiar în ziua în care împlinea 43 de ani. Vestea dispariției sale a șocat întreaga țară, iar fanii încă își amintesc cu emoție de melodiile ei, devenite adevărate simboluri ale industriei muzicale.

Cu ocazia acestei zile triste, fratele artistei, Marian Manole, a acordat un interviu la „Viața fără filtru” în care a vorbit cu durere despre pierderea surorii sale, în timp ce se afla la mormântul ei. A rememorat momentele din viața Mădălinei, a vorbit despre suferința care îl măcina în tăcere și despre nedreptatea pe care o simte și acum.

Vestea cu privire la deces a primit-o în timp ce se afla la serviciu, iar colegii săi nu știau cum să-l anunțe. Când a aflat, durerea a fost covârșitoare și a avut nevoie de sprijin pentru a se deplasa.

„Trist, acum 15 ani am primit vestea la locul de munca. Oamenii de acolo nu stiau cum să-mi dea vestea. Erau vreo 3-4 oameni în fața mea și m-au pus pe un scaun, intr-un birou, nu știau cum să-mi spună vestea. Unul dintre ei și-a facut curaj și m- anunțat. A fost ca o lovitură de ciocan, ca un trăznet care m-a lovit. Nici nu știu cum am găsit drumul spre vestiar să mă schimb, mă țineau colegii, că eu plângeam și tremuram. Mai târziu, ne-am strâns toți ai familiei. Mama era cu doi doctori care o țineau pe perfuzii și cu alte rude”, a povestit Marian, fratele Mădălinei Manole la Viața fără filtru.

Cum se înțelege fratele Mădălinei Manole cu fostul cumnat, Petru Mircea

Marian Manole nu mai are o relație apropiată cu Petru Mircea, fostul său cumnat. Întreaga familie a regretatei artiste îl consideră vinovat pe acesta, căci nu a prevestit tragedia care a îndurerat o țară întreagă.

Fratele Mădălinei Manole alături de familia sa vor fi prezenți la mormânt și o vor comemora, așa cum fac în fiecare an.

„Până in data de 14 iulie 2010, am avut niște relații de prietenie. dupa acea dată, se știe ce s-a întâmplat. La 15 ani de la moarte surorii mele, e prea tristă aceată zi. Durerea nu s-a stins si nu se va stinge niciodată. Astăzi ar fi trebuit să o aniversă, să o sarbătorim, împlinea 58 de ani. Astăzi o comemorăm și se cântă veșnica pomenire. E trist, nu vreau sa vorbesc despre perioadele urâte cu acel cumnat al meu”, a mai spus acesta.

Fiul Mădălinei Manole are aproape 16 ani și este crescut de tatăl său, fără să țină legătura cu rudele din partea mamei. Marian a povestit că el l-a văzut pe nepotul său doar la puțin timp după naștere, apoi nu a mai avut acces la el.

„O dată l-am văzut pe nepotul meu, când mama lui s-a scos din maternitate, era bebeluș, avea câteva luni, de atunci nu l-am mai văzut niciodată. Ultima data am avut o convorbire pe 13 iulie, eram cu copilul și cu tata într-un parc. Ea (nr. Mădălina Manole) a vorbit cu noi, ne făceam planuri de vacanță pentru luna august. Nu stiu ce s-a întâmplat în acele ore, doar Dumnezeu știe. Mi-a spus că a doua zi ne vedem toți, după ce terminam serviciul, cu tot cu părinți, să o sărbătorim și să vorbim. O să regret toată viața că n-am fost la ea pe data de 13 iulie, nu pe 14 iulie, pe 13 când s-a întâmplat ce s-a întâmplat. Dacă eram, sigur ar fi trăit și în prezent”, a încheiat fratele Mădălinei Manole, copleșit de durere.

În articolul
Cum arată mormântul Mădălinei Manole la 15 ani de la deces. Familia artistei o va comemora astăzi | FOTO
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Showbiz intern
Cristina Cioran l-a iertat pe tatăl copiilor ei! Ce a determinat-o să treacă peste greșelile lui Alex Dobrescu
  • Cristina Cioran l-a iertat pe Alex Dobrescu
  • Tatăl copiilor săi este în închisoare
Stiri interne
Un bărbat din Bacău a fost declarat decedat, deși trăiește. Eugen a fost anunțat de DGASPC că a murit: „Am chiar și nervi din belșug”
  • Bărbat din Bacău, declarat decedat, deși trăiește
  • A fost informat de DGASPC că a murit
Showbiz intern
Cătălin Crișan, apariție îngrijorătoare! Cum arată artistul, la 57 de ani: „Nici nu l-am recunoscut”
  • Imaginile cu care Cătălin Crișan și-a îngrijorat fanii
  • Cum arată artistul, la 57 de ani
Showbiz intern
Mira are un admirator secret? Artista s-a afișat cu zâmbetul până la urechi și cu un cadou superb
  • Mira iubește din nou? Cum s-a afișat cântăreața
  • Vedeta doar ce s-a întors din vacanță
Stiri internationale
Judecător și soția lui, împușcați în propria casă! Atacatorul e încă în libertate
  • Incident șocant!
  • Un judecător și soția lui au fost împușcați în propria locuință
  • Agresorul e încă în libertate
Showbiz intern
Influenceriță de la noi, surprinsă de prețurile din China. Cât a plătit pentru o noapte de cazare la un hotel de patru stele
  • Influencerița este pentru a doua oară în China
  • Cât a plătit pentru cazare la un hotel de patru stele
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
Fenomen bizar în Făgăraş. De ce este mai cald la Bâlea Lac, la 2.000 m altitudine, decât în oraşul Sibiu
recomandare pe as.ro
Momentul în care fiul lui Doroftei a luat o decizie incredibilă gândindu-se la românii care abia au ce mânca
Romania TV
Noul ministru al Apărării, anunţ oficial despre armata obligatorie. Ce trebuie să ştie tinerii de peste 18 ani din România
Romania TV
Georgiana Lobonț, criticată că e prea slabă. Artista s-a pozat în costum de baie, în Zanzibar, iar criticii au stat la pândă și au atacat: Ai bețe, îți lipsesc schiurile
recomandare pe antena3.ro
Femeia acuzată că și-a ucis 11 soți spune acum că, de fapt, nu-și amintește de câte ori a fost căsătorită, dar nimeni nu mai trăiește
recomandare pe antena3.ro
O româncă mutată de 12 ani din țară povestește cum a primit permis de conducere în 45 de minute și pașaport în 20, direct pe aeroport
recomandare pe antena3.ro
Polițistul care l-a prins pe agresorul livratorului străin povestește pas cu pas ce s-a întâmplat. Bătăușul și-a chemat în ajutor mama
recomandare pe playtech.ro
Nu scăpăm de ger, anunţă ANM. Prognoza meteo pentru următoarele două săptămâni
recomandare pe playtech.ro
Abudență sau abundență? Greşeala pe care 80% dintre români o fac în vorbire
recomandare pe redactia.ro
Vesti triste la prima ora...E vorba despre celebrul AXINTE 👇
recomandare pe redactia.ro
Nicușor Dan a semnat decretul! Românii spun adio acestei taxe
recomandare pe Ciao.ro
Gabriela Cristea, adevăratul motiv al plecării lui Cătălin Măruță de la PRO TV. Dezvăluirea care l-a dat de gol
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
Ce a văzut toată lumea după ce prezentatoarea TV s-a întins prea tare. „Mi s-a rupt bluza”
recomandare pe bzi.ro
Gabriela Cristea a slăbit enorm și a defilat cu picioarele ei tonifiate! Se pregătește reapariția la TV? – GALERIE FOTO
recomandare pe bzi.ro
Simona Halep a aruncat internetul în aer cu oferta de Revelion 2026! Românii nu au iertat-o!
recomandare pe dailybusiness.ro
Plafonarea gazelor expiră de la 1 aprilie. Bogdan Ivan: „Nu ar trebui să existe scumpiri, avem mecanisme de protecție”
recomandare pe dailybusiness.ro
Ministrul Energiei convoacă Comandamentul Energetic Național, pe fondul vremii severe și al avariilor din rețea
recomandare pe Jurnalul.ro
„Ghinion” pentru Traian Băsescu, înainte de Crăciun: Întoarcerea în casa de protocol, blocată de manevra juridică prin care și-a luat SPP-iștii înapoi
recomandare pe a1.ro
Ce zodie este Aris Eram de la Survivor. O Războinică a avut această curiozitate. Cum i-a răspuns Faimosul