Live acum Mireasa. Capriciile iubirii (r)
Prime time 19:00/ Mireasa. Capriciile iubirii
Homepage » Monden » Emisiuni TV » Denisa Filcea nu vrea să își mai doneze hainele! De ce a luat soția lui Flick această decizie: “Oamenii nu...“ / VIDEO

Denisa Filcea nu vrea să își mai doneze hainele! De ce a luat soția lui Flick această decizie: “Oamenii nu...“ / VIDEO

De Oana Vacarusi.
Publicat pe 22.11.2022 la 14:58 Actualizat pe 22.11.2022 la 14:58

Denisa Filcea mărturisește că a fost învățată de mică să ajute însă, de curând, a rămas dezamăgită. Soția lui Flick a vorbit, la Antena Stars, despre povestea care se ascunde în spatele donațiilor făcute de aceasta și de ce a luat decizia să nu își mai dea hainele.

colaj spynews / facebook

Denisa Filcea este una dintre vedetele de la noi cu o mulțime de fani în mediul online. Soția lui Flick povestește că ea, de mică, a fost învățată să ajute oamenii aflați la nevoie, însă, de curând, a fost dezamăgită de unele persoane cărora le-a acordat sprijinul.

Denisa Filcea refuză să își mai doneze hainele

Soția lui Flick a vorbit, la Antena Stars, despre povestea care se ascunde în spatele donațiilor făcute de aceasta și de ce a luat decizia să nu își mai dea hainele. A povestit că părinții ei au învățat-o de mică să ajute oamenii care au nevoie.

”Am crescut într-o familie care m-a învăţat să fac asta (n.r să ajute oameni). Aveam cam şapte ani când tatăl meu a venit într-o seară acasă cu o fetiţă care nu avea părinţi. Era crescută de bunica ei, locuiau în pădure şi părinţii mei aveau o fermă, undeva lângă Valea lui Mihai, în Bihor, unde tatăl meu a găsit-o pe această bunică cu nepoţica ei şi i-a cerut voie bunicii să o aducă pe fetiţă acasă la noi în Oradea, unde au îngrijit-o, au spălat-o şi de atunci ea a devenit parte din fmailia noastră. Au trecut 20 şi ceva de ani de când mi-am împărţit nu doar hainele sau lucrurile, cât şi familia, părinţii, prietenii cu această fetiţă. Acest lucru m-a făcut să îmi doresc şi eu să împart din cât am cu ceilalţi.”, povestește Denisa Filcea.

Cu toate astea, spune ea, a rămas dezamăgită de faptl că unele persoane pe care le-a ajutat nu i-au spus nici măcar "mulţumesc" atunci când au ajuns lucrurile la ele şi nu era vorba doar de haine, ci și de produse cosmetice, sau încălțăminte.

”Eu nu am rămas niciodată dezamăgită de lucrurile pe care le-am făcut oamenilor din jurul meu, oameni dragi pe care îi cunosc. Eu şi în momentul de faţă cu această fetiţă care este încă parte din familia noastră, părinţii mei sunt în continuare lângă ea, şi noi şi toţi. Nu am rămas dezamăgită, din contră, e o plăcere, dar s-a întâmplat în mediul online, să duc mai departe aceste gesturi, dar oamenii nu au fost la fel de recunoscători. Am rămas dezamăgită de faptul că de foarte multe ori nici măcar nu mi-au spus "mulţumesc" atunci când au ajuns lucrurile la ele şi nu e vorba doar de haine, e vorba de produse cosmetice, de machiaje, încălţăminte. Tot ce am putut eu să fac. Majoritatea nu au fost foarte recunoscătoare. Cumva am rămas dezamăgită nu de faptul că nu mi-au mulţumit, ci de faptul că eu cred că acele persoane nici măcar nu aveau neapărat nevoie de lucruri. Nu cred că aveau neapărat o situaţie financiară deficitară, ci pur şi simplu le-a prins bine ceva în plus sau au economisit.”, mai spune Denisa Filcea.

CITEȘTE ȘI:
În articolul
Denisa Filcea nu vrea să își mai doneze hainele! De ce a luat soția lui Flick această decizie: “Oamenii nu...“ / VIDEO
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Showbiz intern
”Știu că n-o să mai fiu niciodată la fel.” Sabrina, declarațiile care îți rup sufletul, după moartea lui Andrei Perneș / FOTO
  • Mesajul sfâșietor postat de Sabrina după moartea lui Andrei Perneș
  • Tânăra e distrusă de durere
Beauty & Lifestyle
Cele mai periculoase alimente consumat în lume. Unele dintre ele pot fi chiar fatale
  • Care sunt cele mai periculoase alimente consumate în lume
  • Unele dintre ele pot fi chiar fatale
Stiri interne
Cele mai noi episoade ale serialului original Ana, Mi-ai fost scrisă în ADN, lider de audienţă!
  • Cele mai noi episoade ale serialului original Ana, Mi-ai fost scrisă în ADN, lider de audienţă
  • Producţia s-a impus ca lider de piaţă, la nivelul mai multor categoriilor de public
Showbiz intern
Jador, înțepătură pentru Mihai Trăistariu, în urma declarațiilor controversate. Ce îi transmite manelistul: „Fiți bărbați”
  • Jador, înțepătură pentru Mihai Trăistariu, în urma declarațiilor controversate
  • Ce îi transmite manelistul
Showbiz intern
O cunoscută influenceriță din România a născut la 8 luni! Tânăra a adus pe lume un băiețel după ce a fost supusă, de urgență, unei operații de cezariană / VIDEO
  • O influenceriță din România a adus pe lume un băiețel după ce a fost supusă, de urgență, unei operații de cezariană
  • Tânăra a născut la 8 luni de sarcină
Emisiuni TV
Imagini senzaționale de la petrecerea de 86 ani a Irinei Loghin. Cine i-a fost alături la eveniment / FOTO
  • Imagini senzaționale de la petrecerea de 86 ani a Irinei Loghin
  • Cine i-a fost alături la eveniment 
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
Staţii de autobuz încălzite, ca în Dubai, într-o comună din Prahova. Investiţia totală a fost de 100.000 de euro
recomandare pe as.ro
Milionarul de 33 de ani care construieşte un castel în România face fericiţi zeci de mii de români! Investiţia anunţată
Romania TV
Un bucătar renumit a slăbit 90 de kilograme în 8 luni. Nu și-a tăiat stomacul și a ținut o dietă foarte UȘOARĂ!
Romania TV
Vouchere alimente 2025. Cardurile sociale nu sunt doar pentru pensionari, anunţul momentului!
recomandare pe antena3.ro
O femeie s-a enervat când a primit un bilet greșit la loterie, apoi a aflat că a căștigat 2 milioane de dolari
recomandare pe antena3.ro
Noi detalii despre accidentul în care a murit Andrei Perneș, fost concurent în emisiunea „Mireasa”
recomandare pe antena3.ro
„Peștele apocalipsei” a apărut pe o plajă din Insulele Canare și le-a dat fiori spaniolilor: Ceva rău se va întâmpla
recomandare pe playtech.ro
Ce se împarte de Sâmbăta Morţilor, la biserică? Asta se dă de Moşii de Iarnă pentru cei adormiţi, obicei străbun
recomandare pe playtech.ro
Cum să cureţi cuva maşinii de spălat rufe de mucegai. Ingredientul folosit de gospodinele iscusite
recomandare pe redactia.ro
Care ar fi, de fapt, cauza morții lui Andrei Perneș. De ce a pierdut controlul volanului fostul concurent de la "Mireasa""
recomandare pe redactia.ro
Cum s-a transformat Laura Vicol dupa 10 zile in arest. Blonda intotdeauna aranjata, de nerecunoscut: «Cearcane mari...»
recomandare pe Ciao.ro
Mânuţele la control! Vedele din România, surprinse în ipostaze stânjenitoare cu mâna la...
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
FOTO. Vicecampioana olimpică și-a arătat tatuajele și piercing-ul dintr-o zonă delicată
recomandare pe bzi.ro
Cum a surprins-o Fuego pe Irina Loghin de ziua de naștere a artistei! Ce cadou inedit i-a oferit
recomandare pe bzi.ro
Sânziana Negru a fost reținută pe un aeroport din Arabia Saudită! Ce a putut să pățească influencerița
recomandare pe dailybusiness.ro
Guvernul a salvat firmele mari de la taxe suplimentare. Cum au beneficiat aceste companii de „iertarea” statului
recomandare pe dailybusiness.ro
Se scumpesc biletele de tren! Cu cât se vor majora tarifele în funcţie de tipul trenului
recomandare pe Jurnalul.ro
Astrologia și succesul financiar: Ce zodii produc cei mai mulți miliardari?
recomandare pe a1.ro
Reacția Sabrinei la vestea că Andrei Perneș a murit. Ce a făcut în memoria celui cu care s-a căsătorit la Mireasa