Live acum Mireasa. Capriciile iubirii
Prime time 19:00 Mireasa. Capriciile iubirii
Homepage » Monden » Emisiuni TV » Elena Merișoreanu și soțul ei sărbătoresc nunta de aur. Cum au reușit cei doi să depășească momentele dificile: "M-am gândit să mă despart"

Elena Merișoreanu și soțul ei sărbătoresc nunta de aur. Cum au reușit cei doi să depășească momentele dificile: "M-am gândit să mă despart"

Publicat pe 29.08.2022 la 21:01 Actualizat pe 29.08.2022 la 21:01

Elena Merișoreanu și soțul ei sărbătoresc 50 de ani de căsnicie, însă cei doi au trecut și prin momente dificile de-a lungul timpului, iar artista s-a gândit chiar la un divorț. Elena Merișoreanu a mărturisit în exclusivitate la Antena Stars că mama ei a fost cea care i-a fost alături și i-a oferit cele mai bune sfaturi în relația cu soțul ei.

Elena Merișoreanu și soțul ei împlinesc 50 de ani de căsnicie în noiembrie, iar cei doi vor sărbători nunta de aur. Insta și partenerul ei de viață au trecut și prin momente mai puțin frumoase, iar vedeta susține că s-a gândit chiar să se despartă de soțul ei, însă mama ei a fost cea care i-a oferit cele mai bune sfaturi.

Elena Merișoreanu și soțul ei sărbătoresc 50 de ani de căsnicie

Elena Merișoreanu a mărturisit în exclusivitate la Antena Stars că a avut urcușuri și coborâșuri în decursul căsniciei, însă le-a trecut cu optimist și cu multă răbdare. Vedeta susține că mama ei a ajutat-o cu cele mai bune sfaturi atunci când situația dintre ea și soțul ei nu era una tocmai bună.

''Anii trec așa repede, parcă ieri m-am căsătorit! Au trecut atâția zeci de ani. Mulțumim lui Dumnezeu că suntem în viață, că suntem bine. Căsnicia trebuie s-o gestionezi așa cum îți dictează inima. Sunt urcușuri și coborâșuri în decursul căsniciei, dar vreau să vă spun că trebuie să le trecem cu optimism, răbdare și multă toleranță.

Am fost un om echilibrat și am avut-o pe mama mea care mi-a dat numai sfaturi bune într-o căsnicie și pe mine m-a ajutat foarte mult! D-asta v-am spus că cei apropiați sunt prieteni, dar cele mai bune sfaturi și sincere ți le dă mama sau cei dragi, apropiați sufletului, adică din familie. Eu am avut un loc de muncă, bărbatul meu la fel, ne-am crescut copiii frumos. Eu eram plecată foarte mult din țară.

Elena Merișoreanu susține că soțul ei a fost cel care a ajutat-o tot timpul

Elena Merișoreanu a mărturisit în exclusivitate la Antena Stars că soțul ei a fost cel care a ajutat-o în orice situație și că viața alături de el a fost mult mai frumoasă, asta pentru că partenerul ei de viață s-a implicat în orice situație.

''Într-un fel am avut și eu cumpene în viață în care m-am gândit să mă despart... Eram curtată în, tânără, frumoasă, nu eram de neglijat! Dacă m-aș mai naște o dată să mă căsătoresc, tot cu bărbatul meu m-aș căsători! El a avut grijă de casă, de copii, în lipsa mea a fost și mamă și tată.

''Vai, că suntem despărțiți! Păi ce? Sunt proastă să las acum când are o pensie așa de mare? Mă bucur și eu de banii pe care îi ia. Eu nu am știut ce înseamnă să merg la cumpărături, să am grijă de facturile casei, de impozite. El s-a ocupat de toate și se ocupă în continuare.'', a declarat Elena Merișoreanu, în exclusivitate la Antena Stars.

CITEȘTE ȘI:
În articolul
Elena Merișoreanu și soțul ei sărbătoresc nunta de aur. Cum au reușit cei doi să depășească momentele dificile: "M-am gândit să mă despart"
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Stiri internationale
Un român a fost rănit grav, în Austria, după ce un șofer a mers într-o stațiune de schi cu anvelope de vară. Mașina a lovit și alte două vehicule
  • Un șofer a mers într-o stațiune de schi cu anvelope de vară
  • A lovit un român, dar și alți doi oameni
Showbiz intern
Mario Iorgulescu a fost dat în urmărire! Gino Iorgulescu, pe urmele fiului său
  • Mario Iorgulescu a dispărut!
  • Gino Iorgulescu a pornit pe urmele lui
Stiri internationale
Incendiu puternic la o fabrică! Peste 100 de pompieri luptă cu flăcările uriașe
  • Situație critică la o fabrică!
  • Pompierii luptă cu un incendiu puternic
Emisiuni TV
Au apărut primele antipatii între Faimoși și Războinici, la Survivor! Pe cine nu suportă Marina Dina: „Am simțit-o periculoasă”
  • Au apărut primele antipatii, la Survivor
  • Despre cine au discutat Faimoșii în mașină
Showbiz intern
Laura Cosoi, destăinuiri direct din vacanță! Care este cea mai frecventă întrebare pe care o primește și cum răspunde la ea
  • Laura Cosoi, dezvăluiri de zile mari
  • Ce a povestit vedeta
Emisiuni TV
O concurentă de la Războinici a izbucnit în lacrimi, la Survivor. Iulia a plâns de dorul familiei! Mesajul transmis copiilor
  • Iulia Istrate a izbucnit în lacrimi, de dorul familiei
  • Concurenta de la Războinici este mama a trei copii
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
Reacţia unei tinere din Indonezia când ţine în mână bani româneşti: "De ce sunt aşa?"
recomandare pe as.ro
Văduva bărbatului ucis de Mario Iorgulescu a ajuns să aibă acum o avere de un milion de euro. Cum a fost posibil
Romania TV
Noul ministru al Apărării, anunţ oficial despre armata obligatorie. Ce trebuie să ştie tinerii de peste 18 ani din România
Romania TV
Georgiana Lobonț, criticată că e prea slabă. Artista s-a pozat în costum de baie, în Zanzibar, iar criticii au stat la pândă și au atacat: Ai bețe, îți lipsesc schiurile
recomandare pe antena3.ro
Femeia acuzată că și-a ucis 11 soți spune acum că, de fapt, nu-și amintește de câte ori a fost căsătorită, dar nimeni nu mai trăiește
recomandare pe antena3.ro
O româncă mutată de 12 ani din țară povestește cum a primit permis de conducere în 45 de minute și pașaport în 20, direct pe aeroport
recomandare pe antena3.ro
Polițistul care l-a prins pe agresorul livratorului străin povestește pas cu pas ce s-a întâmplat. Bătăușul și-a chemat în ajutor mama
recomandare pe playtech.ro
Vacanțe low-cost în 2026: cele mai ieftine țări europene pentru turiști
recomandare pe playtech.ro
De ce nu e corect să spunem „icre de pește”. Confuzia lingvistică pe care o fac mulți români
recomandare pe redactia.ro
De ce ți se usucă gura noaptea în somn: 8 cauze importante pe care trebuie să le știi
recomandare pe redactia.ro
Cine pierde pensia de urmaș în 2026. Noile reguli lovesc mii de români
recomandare pe Ciao.ro
De ce a murit jurnalista Nicoleta Drăgușin + Simptomele bolii care a răpus-o
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
Ce a văzut toată lumea după ce prezentatoarea TV s-a întins prea tare. „Mi s-a rupt bluza”
recomandare pe bzi.ro
Simona Halep a aruncat internetul în aer cu oferta de Revelion 2026! Românii nu au iertat-o!
recomandare pe bzi.ro
Denise Rifai a făcut furori la evenimentul Adinei Buzatu! Toate privirile au fost îndreptate către ea! – GALERIE FOTO
recomandare pe dailybusiness.ro
Plafonarea gazelor expiră de la 1 aprilie. Bogdan Ivan: „Nu ar trebui să existe scumpiri, avem mecanisme de protecție”
recomandare pe dailybusiness.ro
Ministrul Energiei convoacă Comandamentul Energetic Național, pe fondul vremii severe și al avariilor din rețea
recomandare pe Jurnalul.ro
„Ghinion” pentru Traian Băsescu, înainte de Crăciun: Întoarcerea în casa de protocol, blocată de manevra juridică prin care și-a luat SPP-iștii înapoi
recomandare pe a1.ro
Georgiana Lobonț, apariție sexy în costum de baie pe internet, în vacanță. Cum au reacționat fanii și de ce au criticat-o