Live acum Petrecem in familie
Prime time 19:00/ Petrecem in familie
Homepage » Monden » Emisiuni TV » Familia Mireasa. Povestea continuă. Unde plănuiesc să se mute Ioana și Marius, câștigătorii sezonului 8. Cum s-a schimbat relația lor, după ce s-a terminat competiția

Familia Mireasa. Povestea continuă. Unde plănuiesc să se mute Ioana și Marius, câștigătorii sezonului 8. Cum s-a schimbat relația lor, după ce s-a terminat competiția

De Bianca Cimpoi.
Publicat pe 27.01.2024 la 21:36 Actualizat pe 27.01.2024 la 21:36

Prima ediție din Familia Mireasa. Povestea continuă i-a avut ca protagoniști pe câștigătorii sezonului 8. Ioana și Marius sunt împreună de trei luni, iar de o lună, sunt soț și soție. Cei doi spun că se înțeleg de minune și că au descoperit unul la altul și mai multe calități față de perioada în care erau în competiție.

Ioana și Marius de la Mireasa formează un cuplu de trei luni

Instagram

Ioana și Marius s-au căsătorit după două luni de relație, iar în prezent, câștigătorii sezonului 8 sunt de nedespărțit. În această seară, a avut loc premierea emisiunii Familia Mireasa. Povestea continuă, iar primul episod i-a avut pe cei doi protagoniști.

Unde plănuiesc Ioana și Marius de la Mireasa, sezonul 8, să se mute

În prezent, Ioana și Marius locuiesc în Alba Iulia, acolo unde s-au mutat imediat după ce s-a terminat competiția. Cei doi au planuri mari împreună și spun că nu exclud ca la un moment dat să se mute în străinătate, mai exact în Anglia, unde fosta concurentă a și locuit o perioadă îndelungată.

„Am ajuns aici, la Aiud, cu soția mea, și avem planuri în viitor să ne mutăm în Alba Iulia (...) O întreagă peripeție. După toate peripețiile prin care am trecut și prin toată tensiunea, de la agonie la extaz. În casa Mireasa am învățat foarte multe lucruri...răbdarea, am învățat să ascult omul, pentru că eram un om grăbit, am învățat să iubesc, nu mai sunt singur, sunt căsătorit și trebuie să muncesc de trei ori mai mult față de ce munceam când eram singur”, a declarat Marius, în prima ediție de la Familia Mireasa. Povestea continuă.

Cum este relația lor, după ce s-a terminat competiția

Chiar dacă s-au căsătorit după două luni de relație și mai puțin de o lună după ce s-au logodit, cei doi spun că sunt fericiți împreună și că în afara competiției au ocazia să descopere mai multe calități unul la celălalt, lucru care i-a surprins și pe ei însiși.

„Căsnicia dintre mine și Marius este una extraordinar de frumoasă. Am înțeles foarte bine și în cadrul emisiunii (n.r. că așa avea să fie), dar în afara ei am ajuns la concluzia că suntem mult mai compatibili. Am avut ocazia să vorbim mai mult, să petrecem mai mult timp împreună”, a povestit Ioana.

CITEȘTE ȘI:
În articolul
Familia Mireasa. Povestea continuă. Unde plănuiesc să se mute Ioana și Marius, câștigătorii sezonului 8. Cum s-a schimbat relația lor, după ce s-a terminat competiția
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Emisiuni TV
Visul românesc – Succes international. Povestea incredibilă a lui Marius. De la depresie și probleme financiare, românul a devenit milionar în Londra: ”Nu mai puteam”
  • Cum a început cariera lui Marius Spătaru
  • Românul s-a lovit de o mulțime de obstacole în Londra
Stiri interne
Dezastru pe șosea în Argeș! Patru persoane au murit într-un accident rutier devastator
  • Accident infiorător cu patru morți în Argeș
  • Autoritățile au intervenit de urgență în comuna Albeștii de Muscel
Stiri interne
A murit fostul ambassador Ioan Donca. Când va fi condus pe ultimul drum
  • Ioan Donca a murit la vârsta de 85 de ani
  • Unde pot să își ia românii rămas bun de la el
Showbiz intern
Cum se simte Bianca TRS, după operația de transplant de măduvă prin care a trecut. Vești noi direct din spital: ”Nu pot să descriu în cuvinte”
  • Bianca TRS a făcut declarații despre starea ei de sănătate
  • Cum a decurs operația de transplat de măduvă
Showbiz intern
Bianca Dan, declarații emoționante despre Insula Iubirii: „M-am învățat cu Marian și mi-e foarte greu!”
  • Atașamentul față de Marian
  • Protejarea limitelor personale
Emisiuni TV
Imagini superbe din vacanța Laurei Cosoi! Vedeta și familia ei consideră Bali a doua casă | FOTO
  • Laura Cosoi, imagini superbe din vacanță, în Bali
  • Vedeta și familia ei au avut parte și de peripeții
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
Tragedie în drum spre Thassos. 3 morţi după ce un TIR a intrat cu 100 km/h în 2 maşini, la bariera de taxare
recomandare pe as.ro
“Prinţişorul Craiovei”, înconjurat de lux şi opulenţă. Destinaţia aleasă pentru a-şi sărbători ziua de naştere
Romania TV
Cum arată Lucy Ewing din Dallas la 66 de ani. Are doi nepoți și locuiește împreună cu fiica ei
Romania TV
O învățătoare a murit din cauza măsurilor Guvernului. A făcut AVC, după ce a aflat că i s-a desființat postul!
recomandare pe antena3.ro
Scene rare cu Leonardo DiCaprio și iubita lui mult mai tânără în costume de baie, în timpul vacanței din Spania
recomandare pe antena3.ro
Lumea a rămas umită când l-a auzit pe Vladimir Putin vorbind în engleză. De fapt, o face mai des decât s-ar crede
recomandare pe antena3.ro
Sfârșit teribil pentru un fotomodel celebru, la câteva luni după nuntă. Mergea spre casă când un elan i-a intrat prin parbriz
recomandare pe playtech.ro
Programul de spălare care prelungește viața hainelor tale. Recomandarea specialiștilor
recomandare pe playtech.ro
Ce se întâmplă dacă uzi plantele de grădină în plin soare. Grădinarii profesioniști au dat verdictul
recomandare pe redactia.ro
Anunț important de la stat pentru preoți, călugări și călugărițe. Ce nu mai au voie să facă de la 1 septembrie
recomandare pe redactia.ro
Anunț important de la stat pentru preoți, călugări și călugărițe. Ce nu mai au voie să facă de la 1 septembrie
recomandare pe Ciao.ro
S-au despărţit cu scandal! Cele mai scurte căsnicii ale vedetelor din România
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
Interzis cardiacilor! Cea mai frumoasă prezentatoare TV s-a filmat în timp ce făcea duș la piscină
recomandare pe bzi.ro
Fotbalistul Alex Florin Macarencu, acuzat de producerea unui accident mortal în Constanța. Acesta ar fi fost băut și drogat și ar fi fugit de la locul faptei
recomandare pe bzi.ro
Scandalul moștenirii lui Felix Baumgartner! Noi dezvăluiri despre conflictul Mihaelei Rădulescu cu familia sportivului
recomandare pe dailybusiness.ro
România trece la rovinieta după kilometri parcurși. Plata devine automatizată
recomandare pe dailybusiness.ro
Fructele au devenit un motiv major pentru care România a văzut o creștere a inflației în iulie
recomandare pe Jurnalul.ro
Horoscop septembrie 2025 pentru toate zodiile. Surprize astrale, noi oportunități și decizii importante
recomandare pe a1.ro
Ce meserie avea Ella Visan inainte de a participa la Insula Iubirii sezonul 9 și cu ce se ocupă acum