Live acum
Prime time 19:00 Mireasa. Capriciile iubirii
Homepage » Monden » Emisiuni TV » Marian Mexicanu, probleme grave de sănătate. Artistul urmează să fie operat: ”Eu nu trăiesc fără medicamente”

Marian Mexicanu, probleme grave de sănătate. Artistul urmează să fie operat: ”Eu nu trăiesc fără medicamente”

De Oana Vacarusi.
Publicat pe 13.09.2022 la 14:49 Actualizat pe 13.09.2022 la 14:49

Marian Mexicanu are probleme grave de sănătate. Invitat în emisiunea ”Showbiz Report”, de la Antena Stars, artistul a spus cu ce dureri se confruntă, dar a vorbit și despre faptul că ar urma să fie operat.

Marian Mexicanu, probleme grave de sănătate. Artistul urmează să fie operat

facebook

Marian Mexicanu este unul dintre artiștii pe care îl vedem mai mereu cu zâmbetul pe buze și care aduce cu el spiritul de petrecere și voia bună. Puțini sunt însă cei care știu cu ce dureri se confruntă acesta, chiar în timpul evenimentelor pe care le susține.

Marian Mexicanu, probleme grave de sănătate

Invitat în emisiunea ”Showbiz Report”, de la Antena Stars, artistul a spus cu ce dureri se confruntă, dar a vorbit și despre faptul că ar urma să fie operat.

”M-am ales cu prieteni medici, trebuie să merg la controale că a început să scârțâie ficatul, inimoara, sunt bolnav cu coloana tare de tot. Am șapte hernii de disc și sunt propus la operație și domnul doctor mi-a spus că nu știe de unde să înceapă și unde să termine.”, a declarat Marian Mexicanu.

Acesta spune că are probleme cu spatele din cauza greuțății acordeonului.

”El are 15 kg, l-am luat în brațe, după două ore, îl simt de 30 de kg. Eu nu trăiesc fără medicamente de durere. Iau 2 medicamente pe seară ca să pot să o duc la bun sfârșit, pentru că îmi apasă pe cervicală și la un moment dat mă uit la mireasă și nu mai văd mireasa.”, a mai declarat artistul.

Marian Mexicanu a mărturisit că are șapte hernii de disc și că este propus pentru operație, însă nu vrea să ajungă momentan să își facă intervenția chirurgicală, mai ales pentru că are multe evenimente pe care trebuie să le onoreze.

”Am zis că o să ajung la operație când o să fie cel mai grav. Am să merg atunci când am să cad. Eu nu îmi permit să fiu bolnav.”, a declarat Marian Mexicanu.

De ce probleme de sănătate suferă Marian Mexicanu încă din tinerețe

Artistul a povestit, în urmă cu mai multă vreme, tot în emisiunea Showbiz Report, cum mai multe șocuri avute de-a lungul vieții și-au pus foarte mult amprenta asupra stării sale mentale. Artistul a mai recunoscut că de 25 de ani nu mai îndrăznește să iasă singur din casă, cel puțin nu fără să fie însoțit.

„De 25 de ani eu nu ies din casă fără o cârjă umană, un prieten, nu rămân în casă, nu ies afară cu prietenii. Eu doar dacă am treabă, sau cu Ana, sau cu un prieten de nădejde. Am fost la psiholog, ei au căutat în trecutul meu. Maria, fiica mea, este pionul principal în sănătatea mea mintală. Dacă ea e lângă mine, pot să râd. Nu sunt bine. Noi lăutarii putem să fim și actori de comedie și de tragedie. Trebuie să râdem și când sufletul ne plânge”, spunea Marian Mexicanu, la Antena Stars.

CITEȘTE ȘI:
În articolul
Marian Mexicanu, probleme grave de sănătate. Artistul urmează să fie operat: ”Eu nu trăiesc fără medicamente”
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Stiri interne
Cum și-ar fi prevestit accidentul tatăl lui Abi Talent! Bărbatul este în stare critică: ”L-am amânat cât am putut”
  • Tatăl lui Abi Talent a transmis un mesaj dubios
  • Bărbatul a ajuns în stare extrem de gravă la spital
Emisiuni TV
Lulu Varodi dă de pământ cu Mirela Retegan! Câți bani câștiga în timp ce făcea parte din Gașca Zurli
  • Lulu Varodi a pus tunurile pe Mirela Retegan
  • Ce dezvăluiri a făcut tânărul
Stiri interne
Curier nepalez, agresat în Iași de un șofer! Bărbatul a vrut să îl calce cu mașina
  • Un curier nepalez l-a enervat pe un bărbat din Iași
  • Șoferul a încercat să îl lovească cu mașina
Emisiuni TV
Drama neștiută a lui Constantin Zamfirescu. Gogoașă din „Trăsniții” și-a pierdut primul copil la câteva zile de la naștere
  • Constantin Zamfirescu, povestiri emoționante din viața sa
  • De ce și-a pierdut fetița
Emisiuni TV
Ce gen de bărbat își dorește Diana să găsească la Mireasa! Gimnasta are reguli stricte
  • Cum arstă bărbatul perfect pentru Diana
  • Concurenta are o carieră de succes
Emisiuni TV
Cătălina, soția lui NiCK NND, a vrut să divorțeze de artist! Ce mărturisiri au făcut foștii concurenți de la Power Couple
  • NiCK de NND și soția lui, în pragul divorțului?
  • Ce mărturisiri au făcut foștii concurenți de la Power Couple
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
Ultimele clipe din viața lui Mario, ucis cu bestialitate de prieteni. Reacția mamei unuia dintre criminali
recomandare pe as.ro
Cum a ajuns în faliment românul celebru care cheltuia 20.000 de euro pe seară în club! Ce a ajuns să facă acum
Romania TV
Vortexul se întoarce! EXCLUSIV Florinela Georgescu: "Vine un episod dur de iarnă, cu ger şi strat de zăpadă mare"
Romania TV
ALERTĂ! Nicușor Dan a semnat, este LEGE și se aplică de AZI în toată România. Ce lovitură pentru români
recomandare pe antena3.ro
Femeia acuzată că și-a ucis 11 soți spune acum că, de fapt, nu-și amintește de câte ori a fost căsătorită, dar nimeni nu mai trăiește
recomandare pe antena3.ro
O româncă mutată de 12 ani din țară povestește cum a primit permis de conducere în 45 de minute și pașaport în 20, direct pe aeroport
recomandare pe antena3.ro
Polițistul care l-a prins pe agresorul livratorului străin povestește pas cu pas ce s-a întâmplat. Bătăușul și-a chemat în ajutor mama
recomandare pe playtech.ro
Preţuri 2026 pentru pârtia de schi şi săniuş din Durău. Zilele în care plăteşti două abonamente la preţ de unu
recomandare pe playtech.ro
Cum verifici câte puncte de penalizare ai pe permis în 2026? Toate schimbările anunţate
recomandare pe redactia.ro
Vesti triste la prima ora...E vorba despre celebrul AXINTE 👇
recomandare pe redactia.ro
Nicușor Dan a semnat decretul! Românii spun adio acestei taxe
recomandare pe Ciao.ro
Caz șocant la un spital din România! A murit după tura de noapte!
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
Ce a văzut toată lumea după ce prezentatoarea TV s-a întins prea tare. „Mi s-a rupt bluza”
recomandare pe bzi.ro
Cătălin Crișan, schimbare care i-a șocat pe fani. Artistul, greu de recunoscut la 57 de ani
recomandare pe bzi.ro
Cum arată casa lui Gino Iorgulescu. Vila în care a copilărit Mario Iorgulescu este un adevărat muzeu privat
recomandare pe dailybusiness.ro
Avionul lui Donald Trump, întors din drum spre Davos din cauza unei probleme electrice. Președintele SUA a schimbat aeronava
recomandare pe dailybusiness.ro
Democrații cer demiterea lui Trump invocând pentru prima dată Secțiunea 4 a celui de-al 25-lea amendament
recomandare pe Jurnalul.ro
„Ghinion” pentru Traian Băsescu, înainte de Crăciun: Întoarcerea în casa de protocol, blocată de manevra juridică prin care și-a luat SPP-iștii înapoi
recomandare pe a1.ro
Ce se va întâmpla cu casa lor din Corbeanca după ce Dani și Gabriela Oțil s-au mutat cu chirie. Ce decizie au luat