Live acum Mireasa. Capriciile iubirii
Prime time 19:00/ Mireasa. Capriciile iubirii
Homepage » Monden » Emisiuni TV » Medic stomatolog, în pericol din cauza lui Tzancă Uraganu. Cântărețul a ajuns la poliție: ”A încercat să ne spargă ușa” / VIDEO

Medic stomatolog, în pericol din cauza lui Tzancă Uraganu. Cântărețul a ajuns la poliție: ”A încercat să ne spargă ușa” / VIDEO

De Razvan Paltin.
Publicat pe 26.07.2022 la 15:24 Actualizat pe 26.07.2022 la 17:27

Tzancă Uraganu e implicat într-un scandal uriaș, asta după ce cântărețul a fost acuzat că ar fi încercat să spargă ușa vecinilor săi din cauza că ar face prea multă gălăgie. Medicul stomatolog care stă la un etaj mai sus de apartamentul manelistului susține că Tzancă Uraganu i-a amenințat soția.

Tzancă Uraganu se află în mijlocul unui scandal de zile mari, asta după ce un medic stomatolog din București, vecin cu artistul în bloc, susține că manelistului i-a amenințat soția, dar a încercat să pătrundă și în locuința acestuia.

Un medic stomatolog e în pericol din cauza lui Tzancă Uraganu

Totul a început din momentul în care medicul a decis să-și renoveze apartamentul, iar manelistul a fost deranjat de zgomotul făcut de muncitorii care lucrau la etajul de deasupra locuinței cântărețului.

”Ideea e în felul următor. Noi ne-am luat un apartament, noi n-am știut vecinii sau ceva de genul, dar după ce am terminat actele am zis că e timpul să renovăm apartamentul. Nu mare lucru, să schimbăm gresie, faianță. Când am luat decizia să renovăm am zis să mergem mai întâi la vecini. Am întrebat și la asociație care e progrmaul de liniște și au spus că în cartierul lor nu există program de liniște.

M-am dus și la vecinul de sub mine, am aflat că e artist. M-a întrebat dacă știu cine este el. I-am spus că nu l-am văzut în viața mea. Mi-a zis că el e Tzancă Uraganu, că e artist și că lui nu-i convine programul ăsta. L-am întrebat ce program i-ar conveni și a spus că după ora 15. El a tot insistat că după ora 15, că lucrează noaptea și trebuie să se odihnească”, a spus medicul la Antena Stars.

Medicul susține că manelistul, dar și partenera sa de viață a început să facă scandal, să-i înjure muncitorii, dar și pe el și pe soția sa, iar lucrurile nu s-au terminat aici. El mărturisește că artistul i-a lovit cu piciorul ușa de la intrare și a încercat să pătrundă în locuință.

”De când am început lucrările, în prima zi a urcat ea. Ea fiind Lambada. După a urcat și el, i-a înjurat, în fine...muncitorii au zis că ”Asta e, ce să facem? Hai să începem”. Ei au venit la două, trei zile, tot au venit și au urcat, au bombănit pe acolo, i-au înjurat pe toți. Am terminat lucrările de renovat și am zis că trebuie să schimbăm și geamurile de termopan și au venit și atunci deranjați și le-am spus că muncitorii n-au dat cu mașina, cu ciocane, cu nimic. (...) A început să dea cu piciorul în ușă, să bată în ușă, să încerce să o spargă. Pe soție au amenințat-o, pe mine nu. Ultima pățanie că facem copilul nostru zgomot”, a mai zis bărbatul speriat de Tzancă Uraganu.

A făcut o plângere penală pe numele manelistului

Pentru că lucrurile nu se opreau aici, medicul a decis să apeleze la poliție pentru ca situația să se liniștească, însă în continuare Tzancă Uraganu ar fi făcut scandal și i-ar fi amenințat. Acum medicul stomatolog precizează că a depus o plângere penală împotriva manelistului și așteaptă să vadă cum se vor rezolva lucrurile, căci îi e teamă că artistul ar putea să vină din nou la ușa sa.

”Am chemat poliția când a venit el să încerce să sparge ușa, soția l-a înregistrat, dar a chemat și poliția (...) Am făcut plângere penală la poliție, s-a făcut plângere de către avocați, plângere civilă și penală”, a mai zis bărbatul.

CITEȘTE ȘI:
În articolul
Medic stomatolog, în pericol din cauza lui Tzancă Uraganu. Cântărețul a ajuns la poliție: ”A încercat să ne spargă ușa” / VIDEO
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Showbiz intern
Imagini de la priveghiul lui Mihai Leu. Familia și apropiații îi aduc un ultim omagiu | FOTO
  • Mihai Leu a murit la 56 de ani
  • Familia și apropiații îi aduc un ultim omagiu
  • Imagini de la priveghi
Retete
Rețeta rapidă și naturală de gem de smochine fără zahăr adăugat. Ai nevoie de numai câteva ingrediente
  • Cum gătești cel mai bun gem de smochine fără zahăr adăugat
  • Rețeta rapidă și naturală
Showbiz intern
Prietenul lui Raul WS, tânărul mort la 23 de ani, gest emoționant în memoria lui. Rapperul s-a stins din viață în urmă cu aproape o lună
  • Raul WS a murit în urmă cu aproape o lună
  • Gestul făcut de unul dintre prietenii lui
Emisiuni TV
Mihai Mitoșeru și iubita lui, Alexandra, prima apariție într-un platou de televiziune. Dezvăluiri despre povestea lor de dragoste: "Ne-am cunoscut la nunta ei" 
  • Mihai Mitoșeru și Alexandra, în premieră într-un platou de televiziune
  • Când s-au văzut pentru prima dată
Showbiz intern
Cu ce se ocupă noua iubită a lui Florin Ristei, Yasmin Awad. Cei doi și-au asumat astăzi relația
  • Cu ce se ocupă noua iubită a lui Florin Ristei
  • Yasmin Awad nu este străină de lumea mondenă
Emisiuni TV
Mireasa - Capriciile iubirii. Ce se întâmplă în relația Mihaelei și a lui Ștefan. Ce sfat le-a dat mama lui cu privire la căsătorie
  • Mama lui Ștefan a revenit în casă
  • Ce sfaturi le-a dat celor doi
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
O elevă din Constanța a luat 8,55 la Română și a făcut contestație. A mers în instanță după nota finală
recomandare pe as.ro
Meniu “regesc” la nunta Kirei Hagi! Preparatele extravagante primite de invitați
Romania TV
ALERTĂ meteo! Ciclonul din Europa lovește direct în țara noastră. Se anunță PRĂPĂD în orele următoare. Nu a mai fost așa ceva de mult timp!
Romania TV
ULTIMA ORĂ! România va fi lovită vineri de un ciclon. Ploi cu găleata, grindină și vijelii. Doar în filme ai mai văzut așa ceva
recomandare pe antena3.ro
Cum arată acum lupii străvechi înviați în laborator. În 6 luni, Romulus și Remus au devenit mult mai mari decât cei din zilele noastre
recomandare pe antena3.ro
Moartea învăluită în mister a unei vedete de filme pentru adulți, de 28 de ani. A apărut și într-un documentar Netflix
recomandare pe antena3.ro
Mărturiile emoţionante ale apropiaţilor lui Mihai Leu. Ce le-a spus în ultimele discuţii înainte să moară
recomandare pe playtech.ro
Horoscopul trădărilor în dragoste pentru luna iulie. Cine minte, cine ascunde, cine suferă?
recomandare pe playtech.ro
Unde e bine să ții busuiocul în casă pentru noroc și sănătate
recomandare pe redactia.ro
Zodiile cu noroc scris în stele în iulie 2025. Totul se schimbă în favoarea lor
recomandare pe redactia.ro
Povestea de dragoste dintre ministrul Finanțelor și o îndrăgită cântăreață de muzică populară. Ce diferență de vârstă există între eiv
recomandare pe Ciao.ro
Ce alte vedete din România suferă de cancer la colon + Ce simptome au avut: 'Totul a început de la o ciorbă'
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
FOTO. Milionarul a petrecut noaptea cu o blondă, înainte să anunțe despărțirea de soție. S-a aflat cine e misterioasa femeie
recomandare pe bzi.ro
Imagini tulburătoare! Ultima apariție publică a lui Mihai Leu! Cum arăta fostul pugilist
recomandare pe bzi.ro
Mesajul sfâșietor transmis de soția lui Mihai Leu. Anna este dărâmată de durere: „Ai plecat, iubirea mea…”
recomandare pe dailybusiness.ro
Dragoş Anastasiu, vicepremier: ”O să fie o ordonanţă Trenuleţ”. Guvernul pregătește majorarea TVA la 21%, iar cel la alimente la 11%. Pensiile peste 3.000 lei scad, cresc impozitele locale și prețul carburanților
recomandare pe dailybusiness.ro
Ministrul Finanțelor a făcut anunțul. Ce se întâmplă cu pensiile în România. Mii de pensionari sunt CONFUZI
recomandare pe Jurnalul.ro
Bani, dragoste? Iată cea mai norocoasă zi a lunii iulie 2025 pentru fiecare zodie
recomandare pe a1.ro
EXCLUSIV| Ispita Teodora Racoș de la Insula Iubirii sezonul 9, detalii despre noul sezon incendiar. "Un roller coaster emoțional"