Live acum Meniu de vedeta
Prime time 19:00/ Petrecem în familie
Homepage » Monden » Emisiuni TV » Monica Pop, declarații exclusive după ce a fost operată de cancer pentru a cincea oară: ''Este o boală cu sabia deasupra capului”

Monica Pop, declarații exclusive după ce a fost operată de cancer pentru a cincea oară: ''Este o boală cu sabia deasupra capului”

Publicat pe 23.06.2022 la 16:07 Actualizat pe 23.06.2022 la 16:07

Monica Pop s-a luptat cu cancerul ani la rând, însă de această dată a trecut din nou printr-o perioadă dificilă, asta după ce a ajuns a cincea oară pe masa de operație. Medicul a oferit primele declarații în exclusivitate pentru Antena Stars despre starea ei de sănătate, dar și cum a decurs totul.

Monica Pop a trecut printr-o perioadă dificilă, asta după ce a fost nevoită să se opereze pentru a cincea oară de cancer. Starea ei de sănătate în aceste momente este una bună și speră să să-și revină cât mai repede.

Monica Pop s-a operat pentru a cincea oară!

Monica Pop a oferit în exclusivitate la Antena Stars detalii despre tot procesul prin care a trecut. Celebrul medic susține că a făcut niște recidive chiar sub tratament. Monica Pop a povestit prin ce a trecut un spital, dar și despre cadru medical.

''Marți seară am ieșit din reanimare și am venit direct acasă. Sunt bine, mă pregătesc să reiau activitatea. M-am operat imediat, după o oră-două de la internare, iar seara m-am trezit într-o secție de ATI. Rezerve cu pereți din sticlă. Deci, vedeam tot ce se întâmplă și ei vedeau înăuntru ce se întâmplă și ei vedeau înăuntru ce se întâmplă cu pacienții.

Intrau în rezervă numai mascați. Adică, avaeau bonetă, mască, mănuși, halat și păpuci. Intrau în rezervă de nu știu câte ori pe zi, analize de două ori pe zi. Fiecare pat era dotat cu tot ce trebuie pentru un pacient de genul acesta, pentru că nu stă oricine în anestezie și terapie intensivă. Am stat acolo pentru că am făcut mici probleme post-operator.

Este o boală severă, o boală gravă, dar tratabilă și uneori vindecabilă. Eu, din păcate, nu am făcut parte din ultimul gen pentru că am am făcut niște recidive. Este a cincea intervenție chirurgicală pe care o fac. Recidivele au apărut sub tratament. Deci, am făcut tot ce trebuia. Nici nu aveam de ales. Am făcut întotdeauna ce a trebuit și vreau să transmit tuturor pacienților oncologici să aibă întotdeauna curaj.

Eu mi-am făcut o schemă de viață. Am gândit într-un fel ca să pot trăi astfel încât să nu supăr pe nimeni în jur, nici familia, nici pe ceilalți și să pot supraviețui și eu în condiții psihice bune. Și anume, mi-am dus viața exact așa cum am făcut și până atunci. Sigur că făceam tratamentul în paralel, dar nu am lipsit din activitate aproape deloc, decât în perioadele în care am fost la spital. Am dus viața așa acasă, exact așa cum am făcut până acum.

Am făcut tratament și investigațiile radiologice așa cum au spus medicii, dar din păcate, o dată la câțiva ani am făcut o recidivă. Intervenția de săptămâna trecută a fost a cincea pentru această boală, dar sper să fie de lungă durată și să merg în continuare așa cum a mers până acum. , a declarat Monica Pop, în exclusivitate la Antena Stars.

Monica Pop speră ca boala să nu mai reapară

Monica Pop a mărturisit în exclusivitate la Antena Stars că în urmă cu patru ani a făcut metastaza hepatică. Celebrul medic speră să nu mai apară niciodată această boală și să se vindece cât mai repede.

''Eu sper din tot sufletul să nu mai apară niciodată. Aceasta este speranța mea. Nu poți să știi. Ultima dată am făcut metastază hepatică, în urmă cu patru ani. Deci, patru ani nu a fost nimic am făcut tratament. Acum s-a întâmplat. Aceasta este situația. Este o boală cu sabia deasupra capului, dar invincibilă. '', a declarat Monica Pop, în exclusivitate la Antena Stars.

CITEȘTE ȘI:
În articolul
Monica Pop, declarații exclusive după ce a fost operată de cancer pentru a cincea oară: ''Este o boală cu sabia deasupra capului”
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Showbiz intern
Imagini rare! Simona Halep, lângă Kate Middleton la Wimbledon! Campioana României a stat în loja regală | FOTO
  • Simona Halep a stat lângă Kate Middleton la Wimbledon
  • Imagini rare surprinse în loja regală
Showbiz intern
Hatice și Mihai Grosu de la Mireasa, surprinși în ipostaze romantice împreună! Cum s-au afișat cei doi după ce s-a spus că s-au despărțit | FOTO
  • Cum s-au afișat Hatice și Mihai, după ce s-a spus că s-ar fi despărțit
  • Cei doi azu plecat în vacanță în Grecia
Showbiz intern
Gheorghe Gheorghiu, despre afacerea soției de peste ocean! Situația cu care se confruntă partenera artistului, dar și restul imigranților, în America
  • Gheorghe Gheorghiu, despre afacerea soției
  • Situația cu care se confruntă partenera artistului
  • Declarații exclusive
Paparazzi
Cezar Ionașcu studiază despre cum să nu păcătuiești, dar cade în ispită foarte ușor! Cum l-au surprins paparazzii Spynews.ro | PAPARAZZI
  • Ce face Cezar Ionașcu în timpul liber
  • Paparazzii Spynews.ro l-au filmat într-un loc neașteptat
Showbiz intern
Cum s-a schimbat relația dintre Dinu Maxer și Magdalena Chihaia, după ce s-au căsătorit! Ce promisiune și-au făcut cei doi! Declarații exclusive la două luni de la nuntă
  • Dinu Maxer și Magdalena Chihaia s-au căsătorit în urmă cu două luni
  • Cum s-a schimbat relația lor după nuntă
  • Declarații exclusive
Showbiz intern
Ce operații estetice are, de fapt, fosta soție a lui Lino Golden. Delia a spus lucrurilor pe nume
  • Fosta soție a lui Lino Golden a recunoscut că a intrat în cabinetul medicului estetician
  • Câte intervenții are, de fapt, Delia
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
Trucul prin care putem face răcoare în locuinţă, fără aer condiţionat
recomandare pe as.ro
Milionarul român cu trei pensii dă din casă! Ce i-a făcut propria nevastă. Dieta secretă care l-a ajutat enorm
Romania TV
Vlăduța Lupău este în culmea fericirii! Cât de frumos a dat vestea! Fanii au sărit imediat să o felicite!
Romania TV
Cum pot românii să obțină ajutorul pentru energie de la Guvern. Câți bani pot primi pe lună și ce pași trebuie să urmeze
recomandare pe antena3.ro
O femeie cu un copil de 2 ani spune cum e să locuiești pe un vas de croazieră, cu totul gratuit. Există, totuși, un dezavantaj
recomandare pe antena3.ro
Furie în Bulgaria din cauza panterei negre. Oamenii spun că au pierdut bani din cauza ei și cer despăgubiri
recomandare pe antena3.ro
Mireasă din Vâlcea bătută de mire la nuntă, pentru că a supărat-o pe mama soacră. Ea a fost dusă la spital, el a continuat petrecerea
recomandare pe playtech.ro
Cea mai frumoasă plajă din Europa se află în Grecia. Puţini români ştiu de ea, panorama dramatică te cucereşte pe loc
recomandare pe playtech.ro
Cum şi cât se udă trandafirii din grădină când e caniculă. Detaliul care distruge bobocii
recomandare pe redactia.ro
Cine este tânăra ucisă de fostul iubit după ce i-a incendiat casa. Victima a fost rapită și în februarie de ucigaș
recomandare pe redactia.ro
Se schimbă școala românească din temelii. Părinții riscă și închisoarea dacă nu respectă acest lucru.
recomandare pe Ciao.ro
A murit cea mai iubită actriță de la Bollywood! Ochii ei i-au înnebunit și pe români
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
Prezentatoarea TV care întoarce toate privirile la 34 de ani e fericită, după ce iubitul cu 11 ani mai mic decât ea a semnat contractul vieții
recomandare pe bzi.ro
Piedone demască „super-ofertele” înșelătoare din Profi: Cum sunt păcăliți clienții cu promoțiile 5+1 la bere
recomandare pe bzi.ro
Ce a făcut Mihai Leu chiar înainte să moară, deși era în comă profundă. Soția sportivului a oferit detalii dureroase
recomandare pe dailybusiness.ro
De ce mamele aflate în concediu maternal trebuie să plătească CASS. Premierul Ilie Bolojan: „Nu ne mai putem permite să fim o țară de excepții”
recomandare pe dailybusiness.ro
Pensii 2025. Cu cât vor scădea pensiile de peste 3000 de lei, de la 1 august, după taxarea CASS
recomandare pe Jurnalul.ro
Bani, dragoste? Iată cea mai norocoasă zi a lunii iulie 2025 pentru fiecare zodie
recomandare pe a1.ro
Artist celebru din România a sărit la bătaie în timpul concertului său. Ce s-a întâmplat între el și un fan