“Nu aveam absolut nimic. Am plecat doar cu biletele de avion.” Anca Țurcașiu și Călin Șerban, despre experiența unei vacanțe de două luni în Filipine
Publicat pe 05.05.2025 la 12:50 Actualizat pe 05.05.2025 la 12:50
Într-o nouă ediție a emisiunii „Vacanță de vedetă”, Laura Cosoi aduce în prim-plan destinații de vis și povești de călătorie memorabile, alături de invitații săi speciali: Anca Țurcașiu, Călin Șerban și Cătălin Cazacu.
- Vedetele și-au împărtășit experiențele din vacanțe
- Unde au călătorit
Anca Țurcașiu și soțul său, Călin Șerban, au împărtășit din experiența lor unică trăită în Filipine, unde au petrecut două luni explorând unele dintre cele mai spectaculoase locuri din lume. "Am făcut un traseu foarte bine pus la punct de Călin. Noi am plecat doar cu biletele de avion București-Manila, Manila-București. Am stat două nopți acolo, după care am luat un zbor intern către El Nido.", a povestit Anca Țurcașiu.
Încântați de frumusețea naturală a arhipelagului, cei doi au explorat Palawan, una dintre cele mai spectaculoase insule ale Filipinelor. "Este una dintre destinațiile care merită văzute, pentru că Palawan este spectaculoasă. Neapărat de văzut Underground River din Puerto Princessa, unul dintre locurile unice pe planeta aceasta.", a adăugat artista.
Pe de altă parte, Cătălin Cazacu, fost campion național la motociclism, a dezvăluit cum și-a descoperit o nouă pasiune: călătoriile. Stabilit pentru o mare parte din an în Zanzibar, Cătălin Cazacu a vorbit despre stilul de viață relaxat și libertatea pe care o simte acolo: "Eu, în cele trei luni de zile cât am stat acolo ultima dată, am stat desculț din momentul în care m-am dat jos din avion, până când m-am urcat în avion înapoi. Am trăit cu o mână de haine. Îmi place foarte tare că nu se schimbă nimic din punct de vedere al climei, în fiecare zi sunt 31 de grade, în fiecare noapte sunt 26 de grade.", a spus el.