Live acum Summer Star
Prime time 20:30/ Te cunosc de undeva!
Homepage » Monden » Emisiuni TV » O filipineză şi o spanioloaică, test de folclor românesc la Te cunosc de undeva: „Din tot platoul, tocmai nouă să ni se întâmple asta!”

O filipineză şi o spanioloaică, test de folclor românesc la Te cunosc de undeva: „Din tot platoul, tocmai nouă să ni se întâmple asta!”

Publicat pe 01.03.2024 la 11:54 Actualizat pe 01.03.2024 la 11:54

Cea de-a treia gală Te cunosc de undeva!, difuzată mâine seară, de la 20.00, la Antena 1, le aduce telespectatorilor o nouă serie de transformări spectaculoase şi momente artistice de excepţie, dar şi multe faze amuzante, ale căror protagonişti sunt cele 8 echipe de vedete concurente.

O filipineză şi o spanioloaică, test de folclor românesc

Antena 1

Ironia ruletei au simţit-o din plin şi Barbara şi Bella, cele cărora săptămâna trecută le-a jucat feste şi nu a vrut să le dezvăluie melodia până la antrenamente. Şi nu degeaba a fost atât de aşteptat momentul, căci le-a pregătit o transformare cu totul şi cu totul specială şi extrem de dificilă – Ion Dolănescu. Nu doar faptul că au aflat târziu piesa, ci şi cuvintele pe care nu le înţelegeau sub nicio formă le-au dat mari bătăi de cap artistelor, care s-au văzut nevoite să se pregătească intens şi să ceară ajutorul cunoscuţilor pentru a putea performa pe scena transforming show-ului de la Antena 1.

„Noi oricum înţelegem mai greu limba română, dar de data asta... melodia ne-a pus capac. Când am ajuns la primele antrenamente şi am aflat ce urmează să interpretăm, ne venea să râdem şi să plângem în acelaşi timp! Nu ştiam de ce să ne apucăm mai întâi, pentru că nu înţelegeam mai niciun cuvânt. Am avut mare noroc cu doamna Adriana Trandafir, profesoara noastră de actorie, care ne-a explicat absolut fiecare cuvânt, pe înţelesul nostru!”, a dezvăluit Barbara, în vreme ce Bella a completat: „Din tot platoul, tocmai nouă să ni se întâmple asta, tocmai nouă să ne dea ruleta o asemenea piesă în română, noi, cele mai românce de aici. Şi mai mult, să ne pice la început şi doar „?”, încât să avem şi mai puţine zile de antrenament. După ce ne-a trecut panica, am hotărât să facem lucrurile în felul nostru şi să ne şi distrăm, pentru că până la urmă şi despre asta este Te cunosc de undeva!. Ce ne-a ieşit, aflaţi sâmbăta asta!”.

Transforming show-ul le-a pregătit telespectatorilor un sezon cu energie la puterea #20 şi multe, multe surprize, alături de cele 8 echipe de artişti care au spus <Da> spectaculosului show al transformărilor, care va putea fi urmărit în fiecare sâmbătă, de la ora 20.00, pe Antena 1 şi AntenaPLAY.

În articolul
O filipineză şi o spanioloaică, test de folclor românesc la Te cunosc de undeva: „Din tot platoul, tocmai nouă să ni se întâmple asta!”
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Stiri interne
Avertisment MAI. Au apărut mai multe știri false despre intrarea României în război pe TikTok
  • Avertisment MAI
  • Au apărut mai multe știri false despre intrarea României în război pe TikTok
Emisiuni TV
Decizii dificile, trăiri puternice și emoții dure, într-o ediție lider detașat de audiență, la Insula Iubirii! Diseară, de la 20:30, noi evenimente de neratat!
  • Ediția Insula Iubirii a fost lider detașat de audiență
  • Cea de-a patra ediție a fost una privită, și de această dată, de către întreaga țara
Emisiuni TV
Claudiu Istodor, actorul din serialul Iubire cu parfum de lavandă, vacanță cu mii de km și introspecții adânci: „Am așteptat vacanța ca pe vremea școlii”
  • Claudiu Istodor, actorul din serialul Iubire cu parfum de lavandă, vacanță cu mii de km și introspecții adânci
  • Unde a plecat îndrăgitul actor
Showbiz intern
Ultimul gest de dragoste al Mihaelei Rădulescu pentru Felix Baumgartner! Toată lumea a fost copleșită de emoții
  • Felix Baumgartner urmează să fie condus pe ultimul drum
  • MIhaela Rădulescu a trecut prin cele mai grele momente
Showbiz intern
Cum se înțelege Adela Popescu cu cumnata ei, Izabela. Soția lui Cristi Vâlcan: „Așa a fost intrarea mea în familie”
  • Ce relație este între Adela Popescu și cumnata ei, Izabela
  • Cum a fost primită în familie soția lui Cristi Vâlcan
Stiri interne
Ministrul Justiției, despre scandalul șpăgii la ANAF și vârsta de pensionare a magistraților, în exclusivitate, la Observator Antena 1
  • Ministrul Justiției a făcut declarații despre scandalul șpăgii la ANAF
  • Radu Marinescu a răspuns în direct, ieri seară, la Observator Antena 1, la întrebările Alessandrei Stoicescu
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
Teribilişti filmaţi gonind cu o viteză ameţitoare pe Transfăgărăşan. Speriaţi, alţi şoferi au sunat la 112
recomandare pe as.ro
Milionarul român cu trei pensii, dezvăluiri şocante! Ce s-a întâmplat în biroul său: “Nu e bine să mă apuc acum să vorbesc”
Romania TV
Ada Galeș are cancer. Celebra actriță a fost operată: Încerc să îmi acopăr gaura dintre nas și gură pe care o am. Am ochii în lacrimi și mi-e frică
Romania TV
Incendiu violent la mall, peste 60 de persoane au murit. Imagini terribile de la locul tragediei FOTO şi VIDEO
recomandare pe antena3.ro
Șoc pentru o tânără care a crezut că face baie în apa „spumoasă și sărată” a mării. După ce a postat filmarea a aflat unde era, de fapt
recomandare pe antena3.ro
Răsturnare de situație în cazul morţii lui Felix Baumgartner. Ce s-a descoperit după ce au fost vizionate imaginile de pe camera lui
recomandare pe antena3.ro
Copiii lui Nicușor Dan au atras toate privirile în Austria. Sâmbătă, cei mici au rămas la hotel. Mirabela Grădinaru: „Le-a plăcut mult”
recomandare pe playtech.ro
Semnul făcut de Elena Udrea la ieşirea din penitenciar analizat abia acum! Mesajul este clar, nu este prima oară când face asta
recomandare pe playtech.ro
Nu a făcut infarct! Greşeala fatală a lui Felix Baumgartner, de faţă cu Mihaela Rădulescu, în zbor. Nici un începător nu greşeşte aşa
recomandare pe redactia.ro
Detaliul care schimbă totul în cazul morții lui Felix Baumgartner. Ce s-a descoperit pe camera video a austriacului
recomandare pe redactia.ro
Cât costă rochia purtată de Prima Doamnă, Mirabela Grădinaru, la Salzburg?
recomandare pe Ciao.ro
A murit cea mai iubită actriță de la Bollywood! Ochii ei i-au înnebunit și pe români
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
Reacția prezentatoarei TV, care are un iubit cu 11 ani mai tânăr, după ce a fost acuzată că e „vulgară”
recomandare pe bzi.ro
Medicul care a încercat să-l salveze pe Felix Baumgartner rupe tăcerea. „S-a prăbușit ca o rachetă”
recomandare pe bzi.ro
Piedone demască „super-ofertele” înșelătoare din Profi: Cum sunt păcăliți clienții cu promoțiile 5+1 la bere
recomandare pe dailybusiness.ro
A apărut o nouă plajă în România. Are nisip fin și atrage mii de oameni în weekenduri. Unde se află
recomandare pe dailybusiness.ro
Aliatul din bucătărie la care nu te-ai fi gândit. Cum poți curăța rapid vasele arse cu un truc simplu
recomandare pe Jurnalul.ro
Săptămână de aur: Top 5 zodii norocoase între 28 Iulie și 3 August 2025
recomandare pe a1.ro
Îți amintești de ispita Mădălina Maricuț din sezonul trecut Insula Iubirii? E de nerecunoscut. Cum arată în prezent