Olguța Berbec, dezvăluiri despre familie și începuturile carierei, la Antena Stars: „În orice breaslă există invidii” / VIDEO
Olguța Berbec continuă seria dezvăluirilor sincere la Antena Stars. Frumoasa cântăreață a abordat un alt subiect sensibil, după viața amoroasă, vorbind despre familia ei și despre începuturile carierei, dar și despre cum reușește să facă față răutăților venite din partea haterilor.
- Olguța Berbec a scos la suprafață amănunte neștiute despre familie și debutul în carieră.
- Peste ce răutăți a dat și cum reuștește să le facă față.
Olguța Berbec este acum cunoscută în toată țara, cât și peste hotare, însă în urmă cu ceva ani lucrurile nu stăteau deloc așa. În cadrul unui interviu oferit pentru Antena Stars, vedeta a mărturisit că provine dintr-o familie de niște oameni simpli, de la sat, iar tot ce are astăzi se datorează darului ei primit de la Dumnezeu în ceea ce privește cântatul.
Olguța Berbec, detalii neștiute despre familie și începuturile carierei
Așadar, părinții Olguței Berbec sunt niște oameni simpli, dar foarte muncitori și iubitori. Cântăreața a mărturisit că deși tatăl ei și-ar fi dorit să aibă un altfel de job, el și mama cântăreței o susțin în permanență. Ba mai mult, vedeta a declarat că îi sunt de mare ajutor, având grijă de fetițele ei și de a soțului ei, Remus Novac.
„Îi mulțumesc lui Dumnezeu că mi-a dat acest dar, pentru că astfel viața mea a devenit frumoasă, bună. Tot ce am astăzi se datorează faptului că am început să cânt. Sunt optimistă dintotdeauna. (...) Părinții mei sunt niște oameni simpli și și-au dorit ca eu să învăț, să am studii superioare. Au considerat că având studii superioare pot să am un serviciu serios. Uneori glumesc și cred că tata încă mai așteaptă să mă angajez la Stat, dar sunt mândri și sunt alături de mine. În prezent nu aș putea să fac ce fac dacă nu aș avea ajutorul lor, mai ales cu fetitețe. (...) Chiar cred că pentru un copil dintr-o familie simplă de la sat, aceasta a fost o șansă imensă”, a spus Olguța Berbec la Antena Stars.
Vedeta a dezvăluit cum reușește să nu se lase afectată de cei invidioși
Printre altele, cântăreața de muzică populară a recunoscut că s-a „lovit” de invidii și de răutăți, însă nu se lasă afectată de ele. Cum reușește? Ei bine, Olguța Berbec a spus că de fiecare dată îi urmează sfatul soțului ei, Remus Novac, acela de a se axa doar pe cântat, nu pe părerile celor din jur.
„În orice breaslă există răutăți, invidii, vorbe, însă nu mă afectează deloc, pentru că știu că nu fac rău nimănui și că ăsta e drumul meu și că trebuie să cânt. Uneori când aud ceva răutăcios, îi mai spun lui Remus: „uite, am un mesaj” și el mereu are o vorbă „tu nu trebuie decât să cânți, nu e treaba ta că unora le placi, unora nu”. Cred în asta. Trebuie doar să cânt”, a completat artista.