Live acum Acces Direct
Prime time 19:00 Mireasa. Capriciile iubirii
Homepage » Monden » Emisiuni TV » Premieră în istoria Chefi la cuțite: toți câștigătorii cuțitelor de aur au intrat în Marea Finală din această seară

Premieră în istoria Chefi la cuțite: toți câștigătorii cuțitelor de aur au intrat în Marea Finală din această seară

De Redactia Spynews.ro.
Publicat pe 20.06.2023 la 13:20 Actualizat pe 20.06.2023 la 13:29

Este seara Marii Finale a sezonului 11 Chefi la cuțite – o seară istorică pentru show-ul culinar: toți câștigătorii cuțitelor de aur au intrat în finală pentru prima dată în 11 sezoane! Lider incontestabil de audiență, Semifinala de aseară a culminat cu dezvăluirea numelor celor trei concurenți care s-au calificat în Finală: Laurențiu Neamțu, Paul Tudosescu și Nina Hariton sunt cei care se întrec pentru mult râvnitul trofeu de câștigător al sezonului 11 Chefi la cuțite și marele premiu de 30.000 de euro.

Toți câștigătorii cuțitelor de aur au intrat în Marea Finală din această seară

Antena 1

Difuzată în intervalul 20:26 – 23:59, Semifinala Chefi la cuțite de ieri seară a ocupat primul loc în topul audiențelor pe toate targeturile. Pe segmentul de public comercial, a înregistrat 8.9 puncte de rating și 31.3% cotă de piață, în timp ce postul de pe locul secund, Pro TV, a obținut 5 puncte de rating cu 17.6% cotă de piață. Pe intersecția cu Las Fierbinți, Antena 1 a înregistrat 8.5 puncte de rating și 31.5 cotă de piață, iar Pro TV a obținut 6.6 puncte de rating și 24.2% cotă de piață. Iar pe intersecția cu meciul de fotbal Elveția – România, difuzat de Prima TV, show-ul culinar Chefi la cuțite a înregistrat 9.1 pucte de rating și 30.5% cotă de piață, în timp ce Prima TV a obținut 6.6 puncte de rating și 22.1% cotă de piață.

Și la orașe, show-ul culinar Chefi la cuțite s-a situat pe primul loc, înregistrând 8.9 puncte de rating și 25% cotă de piață, în timp ce ocupantul locului 2, Pro TV, a obținut 4.7 puncte de rating și 13.2% cotă de piață. Chefi la cuțite s-a impus ca lider de piață și la nivel național, cu 8.4 puncte de rating și 23.9% cotă de piață, în timp ce Pro TV a înregistrat 4.9 puncte de rating și 14% cotă de piață. În minutul de aur 22:34, ediția de aseară Chefi la cuțite a fost urmărită de peste 2 milioane de telespectatori. Totodată, Antena 1 s-a impus ca lider de audiență și pe intervalul orar prime time (19:00 – 23:00), înregistrând pe segmentul de public comercial, cu vârste cuprinse între 21 și 54 de ani, 7.2 puncte de rating și 27.9% cotă de piață, în timp ce postul TV de pe locul secund, Pro TV, a obținut 5.5 puncte de rating și 21.4% cotă de piață. Antena 1 și-a păstrat supremația în prime time și pe tronsonul urban, cu 7 puncte de rating și 20.6 cotă de piață, în timp ce ocupantul locului doi, Pro TV, a înregistrat 5.8 puncte de rating și 17.1 cotă de piață. Ierarhia în prime time s-a păstrat și la nivel național, Antena 1 obținând 6.6 puncte de rating și 19.8% cotă de piață, în timp ce postul de pe locul secund, Pro TV, a înregistrat 5.9 puncte de rating și 17.6% cotă de piață.

Ieri seară, Semifinala Chefi la cuțite i-a purtat pe concurenți prin maratonul celor trei probe consacrate: Gustul copilăriei, proba în care au gătit alături de persoane dragi și cea în care au avut de preparat câte un signature dish. Concurenții sezonului 10 Chefi la cuțite și-au făcut apariția în platou pentru jurizarea celei de-a doua probe, în timp ce pentru ultimul test, farfuriile au fost punctate chiar de către cei trei Chefi. La finalul serii, din cei nouă semifinaliști, doar trei și-au auzit numele strigate pentru Marea Finală din această seară: Laurențiu Neamțu, Paul Tudosescu și Nina Hariton. Pentru prima dată în 11 sezoane, toți cei trei câștigători ai cuțitelor de aur au intrat în Finală.

Laurențiu Neamțu, cuțitul de aur al lui Chef Florin Dumitrescu, are o experiență impresionantă: a gătit la restaurante cu stele Michelin din New York, dar și la un country club din Florida frecventat de vedete internaționale, Chef Dumitrescu numindu-l pe Laurențiu ”cel mai puternic concurent din istoria Chefi la cuțite pe baza CV-ului”. Cu o poveste de viață care îi dovedește spiritul de luptător și experiență ca Head Chef în Anglia, Paul Tudosescu este cuțitul de aur al lui Chef Cătălin Scărlătescu din Marea Finală. Nina Hariton, cea care a obținut cuțitul de aur de la Chef Bontea, a studiat gastronomia franceză la Paris, unde a și lucrat cinci ani în restaurante haute cuisine.

În această seară, cei 3 finaliști își vor da măsura priceperii în bucătărie și totodată se vor bate în strategii bine ticluite, atunci când își vor alcătui echipele cu care vor găti, alegând cei mai potriviți oameni dintre concurenții care au părăsit competiția acestui sezon. Chefii vor aștepta cu mari emoții verdictul finalei, fiecare sperând să-și adauge în palmares un nou titlu de câștigător Chefi la cuțite. Dacă Florin Dumitrescu a obținut victoria în două sezoane, Cătălin Scărlătescu a ieșit de trei ori învingător, iar Sorin Bontea a câștigat de cinci ori marele titlu al show-ului culinar.

Care dintre concurenți va câștiga trofeul sezonului 11 Chefi la cuțite și marele premiu de 30.000 de euro telespectatorii vor afla urmărind Marea Finală a show ului culinar, difuzată în această seară de Antena 1 și AntenaPLAY, de la 20:30.

În articolul
Premieră în istoria Chefi la cuțite: toți câștigătorii cuțitelor de aur au intrat în Marea Finală din această seară
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Stiri interne
Catedrala Mântuirii Neamului în cifre. De ce este considerată unică. Au fost anunțate restricții de circulație pentru ziua de 26 octombrie, atunci când va fi inaugurată oficial
  • Catedrala Mântuirii Neamului va fi sfințită pe 26 octombrie
  • De ce este considerată unică
Showbiz intern
Cum a slăbit Ioana State 17 kilograme în 5 luni. Nu a făcut sport și nici nu s-a înfometat: „Nu a fost ușor”
  • Ioana State, transformare spectaculoasă, după ce a slăbit
  • Cum a reușit să scape de 17 kilograme în 5 luni
Emisiuni TV
Acces Direct. O bunică din București luptă pentru nepotul ei, în vârstă de trei ani. De ce mama s-ar fi opus să îi dea procură femeii: „Ea îi ridică alocația”
  • O bunică îl crește pe nepotul ei de la un an
  • Mama l-ar fi abandonat și ar fi refuzat să îi dea procură bunicii
Stiri interne
Sprijin suplimentar pentru oamenii afectați de explozia din Rahova. Anunțul făcut de Primăria Capitalei
  • Primăria Capitalei a anunțat sprijin suplimentar pentru oamenii afectați de explozie, în Rahova
  • Ce măsuri au fost luate
Stiri interne
Accident grav în Iași, pe DN2. Un camion s-a răsturnat peste o mașină. Doi oameni au murit
  • Accident în Iași, pe DN2
  • Un camion s-a răsturnat peste o mașină
Showbiz intern
Primul gest făcut de Bia TRS după ce a câștigat lupta cu leucemia. Cât de fericită este fosta concurentă de la iUmor
  • Bianca Niculescu a învins leucemia
  • Ce și-a dorit mult să facă fosta concurentă de la iUmor
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
Bianka şi Tony, găsiţi morţi unul lângă altul într-o maşină. Se ştiau din copilărie şi aveau planuri de viitor
recomandare pe as.ro
Lovitura dată de celebrul milionar care şi-a pierdut toată averea şi a ajuns la închisoare: “Sunt recunoscător”
Romania TV
Cine este angajatul la stat din România, fost electrician, care are un salariu DUBLU faţă de Nicușor Dan: Poate președintele nu e plătit suficient
Romania TV
Ozana Barabancea nervoasă, după ce fanii i-au spus că seamănă cu o păpușă de ceară, că își editează pozele: Dacă m-ați vedea în realitate, ați înghiți în sec, amărâtelor, coțohârlelor!
recomandare pe antena3.ro
Femeia acuzată că și-a ucis 11 soți spune acum că, de fapt, nu-și amintește de câte ori a fost căsătorită, dar nimeni nu mai trăiește
recomandare pe antena3.ro
O româncă mutată de 12 ani din țară povestește cum a primit permis de conducere în 45 de minute și pașaport în 20, direct pe aeroport
recomandare pe antena3.ro
Polițistul care l-a prins pe agresorul livratorului străin povestește pas cu pas ce s-a întâmplat. Bătăușul și-a chemat în ajutor mama
recomandare pe playtech.ro
Ajutor pentru încălzire 2025. Unde se depun actele
recomandare pe playtech.ro
Cele mai profitabile ore pentru Uber și Bolt. Când merită cu adevărat să ieși pe traseu
recomandare pe redactia.ro
Durere fără margini în familia fraților Pian. Ce s-a întâmplat cu doar câteva zile înainte de moartea mamei lor
recomandare pe redactia.ro
Trei ceasuri rele pentru o zodie marți. Va suferi teribil
recomandare pe Ciao.ro
S-au despărţit cu scandal! Cele mai scurte căsnicii ale vedetelor din România
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
Ce a văzut toată lumea după ce prezentatoarea TV s-a întins prea tare. „Mi s-a rupt bluza”
recomandare pe bzi.ro
Irina Columbeanu le răspunde dur celor care o acuză că nu-și ajută tatăl: „Niște frustrați, nu avem ce discuta!“
recomandare pe bzi.ro
Alina Pușcău, secretul siluetei de invidiat, la 43 de ani! Face asta de patru ori! – GALERIE FOTO
recomandare pe dailybusiness.ro
Cea mai ieftină chirie din România este de 500 de lei/ lunar. În ce oraș se află garsoniera
recomandare pe dailybusiness.ro
Încă un trend ucigaş ia amploare în mediul online. „Mukbang”, fascinaţia pentru cantităţile uriaşe de mâncare
recomandare pe Jurnalul.ro
Cea mai potrivită carieră, în funcție de luna nașterii
recomandare pe a1.ro
Carmen Brumă a întors toate capetele la un eveniment de la Palatul Parlamentului. Detaliul care i-a pus în evidență silueta