Live acum Mireasa. Capriciile iubirii
Prime time 19:00/ Mireasa. Capriciile iubirii
Homepage » Monden » Emisiuni TV » Știrile Antena Stars. Anița Condescu, amenințată de soț. Vedetei îi este interzis să-și vadă copilul și nu mai știe nimic de el: ”S-a emis ordin de protecție” / VIDEO

Știrile Antena Stars. Anița Condescu, amenințată de soț. Vedetei îi este interzis să-și vadă copilul și nu mai știe nimic de el: ”S-a emis ordin de protecție” / VIDEO

De Andreea Stancescu.
Publicat pe 29.02.2024 la 17:22 Actualizat pe 29.02.2024 la 17:37

Anița Condescu trece prin momente de coșmar, după ce copilul ei a fost luat de la școală, în urmă cu o zi și nu mai știe nimic despre el. Vedeta consideră că soțul ei este vinovat, mai ales că a cerut emiterea unui ordin de restricție împotriva sa.

Anița Condescu nu mai știe nimic de fiul său

Captură TV

Anița Condescu are parte de momente cumplite, din cauza scandalului cu soțul ei. Vedeta nu mai știe nimic de copilul ei, după ce micuțul ar fi fost răpit de la școală de o altă persoană, iar polițiștii ar fi de partea bărbatului.

Anița Condescu a primit ordin de restricție

Anița Condescu se judecă cu soțul ei de ceva timp și procesul încă nu s-a încheiat. Fiica fostului președinte al clubului Pandurii Târgu-Jiu, Marin Condescu, are parte de momente cumplite mai ales în această perioadă. Nu mai știe nimic de fiul ei de o zi, dar poliția nu a făcut niciun demers pentru a-i fi de ajutor.

Cu toate că judecătoria a respins emiterea unui ordin de restricție pentru Anița Condescu, fostul soț a reușit să obțină unul, în această dimineață. Vedeta a fost anunțată telefonic, urmând să meargă la secția de poliție în decursul acestei zile. Spune că tatăl copilului ar vrea să fugă din țară, având mai multe relații, iar micuțul va fi luat.

Cu toate că Anița Condescu a încercat să facă rost de filmările de la școala copilului pentru a vedea cine l-a luat, directorul școlii nu mai răspunde la telefon. Vedeta este disperată și vrea să știe că fiul ei este în siguranță.

”Dimineață am fost sunată de un polițist că s-a emis un ordin de restricție, doar din relatările tatălui. Săptămâna trecută, luni, s-a respins cererea pentru ordinul de protecție, dar și Secția 2 a respins-o. Ei sunt cei care mi-au răpit copilul. Se vede clar legătura lui cu secția de Poliție Voluntari, e trafic de influență. Fostul soț vrea să fugă din țară cu copilul. Cu asta am fost amenințată în mod constant, nu știu dacă el lucrează sau nu în SRI, el are prieteni în SRI. Nu știu cu ce se ocupa. Avocații mei sunt șocați de situație, ceea ce a făcut este anormal. Eu nu știu nimic de copilul meu de ieri. Am sunat la secția de poliție, nu se știe cine este persoana care l-a luat pe copil de la școală. A venit o doamnă care se prezentat a fi bunica. Am vorbit cu directorul școlii și mi s-a spus că îmi trimite filmările pe un stick, dar nu am primit nimic. S-a dat dispărut”, a spus Anița Condescu la Antena Stars.

Anița Condescu a fost amenințată de soțul ei

Anița Condescu a fost amenințată, în repetate rânduri, de încă soțul ei. Vedeta consideră că bărbatul are mai multe relații, astfel că poliția nu ia nicio măsură în ceea ce-l privește pe el. Cu toate că a sunat la secție pentru a întreba de copilul ei, oamenii legii nu i-au dat un răspuns clar în ceea ce privește starea micuțului, astfel că îngrijorarea crește în fiecare moment.

”Peste tot am arătat înregistrările, amenințările cu moartea. De asta vă spun de legătura lui cu poliția, eu sunt convinsă de asta. El vine cu poliția, dă cu picioarele în ușă, se ceartă cu poliția, iar aceștia pleacă, nu se ia nicio atitudine împotriva lui. Am sunat la poliție, unde am fost chemată pentru ordinul de protecție. Unul dintre ei mi-a spus că a văzut copilul, al doilea a zis că nu, doar tatăl a vorbit cu ei. Au spus că au văzut o înregistrare cu copilul și nimeni nu l-a văzut, nici la școală nu l-au dus”, a mai spus vedeta.

CITEȘTE ȘI:
În articolul
Știrile Antena Stars. Anița Condescu, amenințată de soț. Vedetei îi este interzis să-și vadă copilul și nu mai știe nimic de el: ”S-a emis ordin de protecție” / VIDEO
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Emisiuni TV
Mireasa - Capriciile iubirii. Probleme în relația Emmei și a lui Adrian. Ce i-a reproșat concurenta iubitului ei: „Nici nu îmi vine să îi mai spun”
  • Probleme între Emma și Adrian
  • Cei doi au aniversat de curând o lună de relație
Horoscop
Lună Plină pe 12 mai 2025. Ce este bine să faci în această zi pentru a scăpa de energiile negative
  • Lună Plină în Scorpion pe 12 mai 2025
  • Ce este bine să faci în această zi
Showbiz intern
Roxana Nemeș, primele declarații după ce a anunțat că va deveni mamă. În câte luni este însărcinată și cum a reacționat soțul ei
  • Roxana Nemeș este însărcinată pentru prima dată
  • Cântăreața, primele declarații după ce a anunțat că va deveni mamă
Showbiz intern
Iulia de la Mireasa, sezonul 11, are un nou iubit! Fosta concurentă, primele imagini cu actualul partener / FOTO
  • Iulia de la Mireasa, sezonul 11, a fost într-o cunoaștere cu Andi
  • Fosta concurentă are un nou iubit
Showbiz intern
Claudia Puican a răbufnit! Ce replică le-a dat celor care o critică pentru că și-a reluat activitatea la mai puțin de o lună după ce a născut
  • Claudia Puican și-a reluat activitatea la mai puțin de o lună de când a născut
  • Artista le-a dat replica tuturor celor care au criticat-o
Emisiuni TV
Acces Direct. Florentina, mama unei fetițe, apel disperat, după ce fostul soț i-ar fi interzis să își vadă copilul. A vorbit, cu lacrimi în ochi, despre ce trăiește
  • Florentina este mama unei fetițe de doi ani și șapte luni
  • Susține că nu poate să își vadă copilul de cinci zile
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
Explozie la un laborator pentru muniţie şi armament din Pantelimon. O femeie a fost găsită carbonizată înăuntru
recomandare pe as.ro
Milionarul român, coproprietar la cel mai tare restaurant din Dubai rupe tăcerea: „Am investit, mai deschidem unul”
Romania TV
Mario Iorgulescu a EVADAT și riscă trei ani de închisoare în plus. Este dat în urmărire internațională
Romania TV
Mario Iorgulescu a EVADAT și riscă trei ani de închisoare în plus. Este dat în urmărire internațională
recomandare pe antena3.ro
Insula cât un teren de fotbal pe care 150 de oameni își au casele. Are baruri, hoteluri și chiar un bordel
recomandare pe antena3.ro
Cele mai sigure zece țări din lume în cazul în care izbucnește al treilea război mondial
recomandare pe antena3.ro
Egiptul își construiește o nouă capitală. Imagini din satelit cu orașul de 100 de miliarde de dolari
recomandare pe playtech.ro
Horoscopul weekendului 2-4 mai. Oboseala îşi spune cuvântul pentru o zodie, cine trebuie să evite impulsivitatea
recomandare pe playtech.ro
Horoscop zilnic 2 mai. Zodia care trebuie să fie atentă la trădări
recomandare pe redactia.ro
Zodia care își iubește mama mai mult decât orice. Legătura de sânge care nu se rupe niciodată
recomandare pe redactia.ro
Detalii cutremurătoare ies la iveală din ancheta bebelușului furat din maternitatea Bacău. Cum a fost scos micuțul din spital și cu cât s-a vândut micuțul
recomandare pe Ciao.ro
Vedetele din România care s-au călugărit. Au renunțat la celebritate pentru o viață în rugăciune
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
Gimnasta a făcut avere din alte activități: „Bărbații mi-au cerut apa în care m-am spălat”
recomandare pe bzi.ro
Anca Serea și-a făcut de cap, alături de fiica ei, în club! S-au dezlănţuit în club până-n zori!
recomandare pe bzi.ro
Avertismentul nutriționiștilor privind pufuleții din dieta Mihaelei Rădulescu! „Evitați cât puteți pufuleții cu arome!“
recomandare pe dailybusiness.ro
Peste 223.000 de români ar vrea să muncească, dar sunt blocați!
recomandare pe dailybusiness.ro
Șomajul atinge un minim istoric de 3,33%, impulsionat de relansarea economică europeană
recomandare pe Jurnalul.ro
Ziua eliberării: 3 Zodii încep un nou capitol pe 28 Aprilie 2025
recomandare pe a1.ro
Cu cât închiriază Oana și Vlad Gherman una dintre garsonierele lor. Cum arată locuința