Live acum
Prime time 19:00 Mireasa. Capriciile iubirii
Homepage » Monden » Emisiuni TV » Viața fără filtru. Maria Ilioiu, declarații-șoc despre relația cu fostul ei iubit, Andrei. Au ajuns de mai multe ori la poliție: „Mi-a distrus mașina cu cuțitul”

Viața fără filtru. Maria Ilioiu, declarații-șoc despre relația cu fostul ei iubit, Andrei. Au ajuns de mai multe ori la poliție: „Mi-a distrus mașina cu cuțitul”

Publicat pe 08.01.2025 la 16:23 Actualizat pe 08.01.2025 la 16:27

Maria Ilioiu a făcut mai multe acuzații față de fostul ei iubit, Andrei, bărbat cu care a avut o relație de șapte ani. Cei doi au trecut prin ami multe despărțiri și împăcări, însă în 2024 separarea a fost definitivă.

Maria Ilioiu a făcut mai multe acuzații către fostul ei iubi

instagram

Maria Ilioiu a avut o relație plină de năbătăi cu fostul ei iubit, Andrei, timp de șapte ani. S-au despărțit și împăcat de mai multe ori, iar ultima separare din 2024 pare că a fost decisivă. Totuși, fosta ispită de la Insula Iubirii a făcut mai multe declarații cu lucrurile dificile prin care a trecut în acești ani. Pe de altă parte, fostul iubit neagă totul și are o altă variantă a poveștii.

Ce spune Maria Ilioiu despre relația cu fostul iubit

Maria Ilioiu a făcut mai multe dezvăluiri despre relația pe care a avut-o cu Andrei. Deși păreau că se înțeleg de minune, între ei au existat mai multe despărțiri și împăcări, unele fiind făcute din frică, așa cum afirmă fosta ispită. Cei doi s-au separat definitiv în luna ianuarie a anului trecut, dar au mai păstrat legătura și s-au întâlnit la poliție, în urma plângerilor depuse.

Fosta ispită spune că a avut parte de un singur eveniment violent, în luna martie în 2024, după ce bărbatul ar fi strâns-o de gât, când a venit la ea în casă. Pe de altă parte, acesta neagă cele întâmplate și le consideră minciuni.

„Nu credeam că o să scap vreodată de acest bărbat. Am avut și ordin de protecție împotriva lui. În martie am avut amândoi brățări de protecție. În martie a fost ziua mea, a venit la ușă cu un buchet de flori și s-a repezit la gâtul meu pentru că era gelos. Noi nu mai eram împreună din martie. Am chemat atunci poliția și a dat o declarație aberantă pe care a preluat-o toată lumea, spunând că și eu l-am amenințat.

A luptat mult pentru mine, apoi a fost vorba de șantaj și amenințări. La un moment dat m-am împăcat de frică. Nu era violent fizic, doar verbal. Mă amenința că îmi trimite ANAF-ul încontinuu, când aveam un magazin”, a povestit Maria Ilioiu în emisiunea „Viața fără filtru”, moderată de Natalia Mateuț.

Maria Ilioiu a povrstit o întâmplare unde fostul iubit a făcut plângere la poliție că i-ar fi furat telefonul, bunul fiind oferit cadou cu trei ani mai înainte.

„Am fost șapte ani cu el în relație. Mi-a cumpărat un telefon după un an pe care l-am ținut vreo trei ani, apoi am vrut să îl vând. Eram despărțită de el. A păstrat chitanța de la telefon și a chemat poliția să spun că l-am furat. Am fost să dau declarații și mi s-a spus că îmi poate face dosar penal. A trebuit să mă împac cu el de frică”, a mai spus fosta ispită.

Fostul iubit neagă acuzațiile care i-au fost aduse

Andrei a intrat, în direct, în emisiuni și a spus partea lui de poveste. El afirmă că lucrurile de care este acuzat nu s-au întâmplat și ar fi considerate minciuni. Un gest pe care l-ar fi făcut Maria Ilioiu ar fi fost să-i trimită fotografii în costum de baie sau lenjerie unui alt bărbat, în timp ce ei erau în vacanță în Spania.

Acesta îi aduce și alte acuzații fostei iubite și anume că i-ar fi zgâriat mașina, l-ar fi amenințat, l-ar fi lovit cu mânerul unei macete sau i-ar fi spart o cană în cap în urma unui scandal.

„Acel telefon i l-am făcut cadou, l-am reparat, i-am schimbat display-ul, l-am și plătit și în mașină, în drum spre ea când mă duceam spre ea l-am deschis, asta a fost greșeala, am văzut niște lucruri pe care nu voiam să le văd, gen poze trimise în Dubai, mesaje. Să mă dea în judecată că am dovadă. Eram în vacanță în Marbella când îi trimitea poze dezbrăcată. Eu îi făceam ei pozele alea. Când am fost la ea acasă și am ajutat-o cu tatăl ei, ea îi trimite inimioare cu altcineva și m-am enervat că eu eram acolo să o ajut și ea ce făcea? Am și eu dovezi ale mesajelor care îmi dau mie dreptate. Nu au fost certuri între noi. Ea m-a înșelat. După ce ne-am întors din Veneția a plecat la altul. Am scrisoarea de împăcare de la ea. Ea recunoaște că a fost în Dubai, mi-a scris patru pagini. Eu nu îmi doresc să fiu la televizor (...) Ea a luat maceta la mine, a luat-o din chiuvetă și a aruncat-o spre mine. M-a lovit cu mânerul de la macetă. Mi-a distrus patru mașini. Am dovezi. Mi-a spart o cană în cap. Mi-a distrus o mașină cu cuțitul”, a povestit Andrei în cadrul emisiunii.

„Nu ți se pare că fac un circ la televizor? Lasă nemulțumirile tale. Ce sunt astea? Eu pot să vorbesc pe dovezile pe care le am. În declarația de la poliție a spus că l-am lovit cu mânerul în dinți. Eu cum țineam maceta, că altfel mă tăiam eu? Este falsă această afirmație. Uite ce aberație cu mânerul ținutului. Eu am zis să mi-au făcut flagrant că era prieten cu domnul polițist”, i-a reproșat fosta ispită.

În articolul
Viața fără filtru. Maria Ilioiu, declarații-șoc despre relația cu fostul ei iubit, Andrei. Au ajuns de mai multe ori la poliție: „Mi-a distrus mașina cu cuțitul”
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Stiri interne
Cum și-ar fi prevestit accidentul tatăl lui Abi Talent! Bărbatul este în stare critică: ”L-am amânat cât am putut”
  • Tatăl lui Abi Talent a transmis un mesaj dubios
  • Bărbatul a ajuns în stare extrem de gravă la spital
Emisiuni TV
Lulu Varodi dă de pământ cu Mirela Retegan! Câți bani câștiga în timp ce făcea parte din Gașca Zurli
  • Lulu Varodi a pus tunurile pe Mirela Retegan
  • Ce dezvăluiri a făcut tânărul
Stiri interne
Curier nepalez, agresat în Iași de un șofer! Bărbatul a vrut să îl calce cu mașina
  • Un curier nepalez l-a enervat pe un bărbat din Iași
  • Șoferul a încercat să îl lovească cu mașina
Emisiuni TV
Drama neștiută a lui Constantin Zamfirescu. Gogoașă din „Trăsniții” și-a pierdut primul copil la câteva zile de la naștere
  • Constantin Zamfirescu, povestiri emoționante din viața sa
  • De ce și-a pierdut fetița
Emisiuni TV
Ce gen de bărbat își dorește Diana să găsească la Mireasa! Gimnasta are reguli stricte
  • Cum arstă bărbatul perfect pentru Diana
  • Concurenta are o carieră de succes
Emisiuni TV
Cătălina, soția lui NiCK NND, a vrut să divorțeze de artist! Ce mărturisiri au făcut foștii concurenți de la Power Couple
  • NiCK de NND și soția lui, în pragul divorțului?
  • Ce mărturisiri au făcut foștii concurenți de la Power Couple
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
Ultimele clipe din viața lui Mario, ucis cu bestialitate de prieteni. Reacția mamei unuia dintre criminali
recomandare pe as.ro
Cum a ajuns în faliment românul celebru care cheltuia 20.000 de euro pe seară în club! Ce a ajuns să facă acum
Romania TV
Vortexul se întoarce! EXCLUSIV Florinela Georgescu: "Vine un episod dur de iarnă, cu ger şi strat de zăpadă mare"
Romania TV
ALERTĂ! Nicușor Dan a semnat, este LEGE și se aplică de AZI în toată România. Ce lovitură pentru români
recomandare pe antena3.ro
Femeia acuzată că și-a ucis 11 soți spune acum că, de fapt, nu-și amintește de câte ori a fost căsătorită, dar nimeni nu mai trăiește
recomandare pe antena3.ro
O româncă mutată de 12 ani din țară povestește cum a primit permis de conducere în 45 de minute și pașaport în 20, direct pe aeroport
recomandare pe antena3.ro
Polițistul care l-a prins pe agresorul livratorului străin povestește pas cu pas ce s-a întâmplat. Bătăușul și-a chemat în ajutor mama
recomandare pe playtech.ro
Preţuri 2026 pentru pârtia de schi şi săniuş din Durău. Zilele în care plăteşti două abonamente la preţ de unu
recomandare pe playtech.ro
Cum verifici câte puncte de penalizare ai pe permis în 2026? Toate schimbările anunţate
recomandare pe redactia.ro
Vesti triste la prima ora...E vorba despre celebrul AXINTE 👇
recomandare pe redactia.ro
Nicușor Dan a semnat decretul! Românii spun adio acestei taxe
recomandare pe Ciao.ro
Caz șocant la un spital din România! A murit după tura de noapte!
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
Ce a văzut toată lumea după ce prezentatoarea TV s-a întins prea tare. „Mi s-a rupt bluza”
recomandare pe bzi.ro
Cătălin Crișan, schimbare care i-a șocat pe fani. Artistul, greu de recunoscut la 57 de ani
recomandare pe bzi.ro
Cum arată casa lui Gino Iorgulescu. Vila în care a copilărit Mario Iorgulescu este un adevărat muzeu privat
recomandare pe dailybusiness.ro
Avionul lui Donald Trump, întors din drum spre Davos din cauza unei probleme electrice. Președintele SUA a schimbat aeronava
recomandare pe dailybusiness.ro
Democrații cer demiterea lui Trump invocând pentru prima dată Secțiunea 4 a celui de-al 25-lea amendament
recomandare pe Jurnalul.ro
„Ghinion” pentru Traian Băsescu, înainte de Crăciun: Întoarcerea în casa de protocol, blocată de manevra juridică prin care și-a luat SPP-iștii înapoi
recomandare pe a1.ro
Ce se va întâmpla cu casa lor din Corbeanca după ce Dani și Gabriela Oțil s-au mutat cu chirie. Ce decizie au luat