Live acum Un show păcătos
Prime time 19:00 Mireasa. Capriciile iubirii
Homepage » Monden » Emisiuni TV » ZED, „Regele Șoselelor”, a plecat de jos. El și părinții lui și-au început viața în Austria cu ce aveau într-o valiză: „Super zero”

ZED, „Regele Șoselelor”, a plecat de jos. El și părinții lui și-au început viața în Austria cu ce aveau într-o valiză: „Super zero”

Publicat pe 17.05.2022 la 13:10 Actualizat pe 17.05.2022 la 13:10

Celebrul „rege al șoselelor” a dezvăluit că a pornit de jos în viață. Părinții lui ZED au început de la zero viața în Austria, dintr-o întâmplare, ce la vremea aceea părea nefericită. Acum, este milionar și conduce bolizi de lux, dar copilăria lui nu a fost îmbelșugată.

Lui Zed îi place traiul din România

Captura video

Contrar așteptărilor multora, Zed a pornit de jos și a trebuit să se adapteze în situații dificile încă din copilărie. Supranumit „regele șoselelor”, milionarul a dezvăluit cum a fost, de fapt, viața lui, la început. Părinții lui au plecat cu o valiză în Austria și au fost nevoiți să-și construiacă viața de la zero.

ZED a dezvăluit că a plecat de jos în viață

Povestea de viață a familiei lui și a lui, în mod implicit, este demnă de scenariul unui film. Ceea ce ar fi trebuit să fie o simplă vizită în Austria, s-a transformat în ședere pe viață pentru ZED și familia lui.

Se pare că părinții lui nu au mai putut pleca din Austria, pentru că nu li s-a înapoiat pașaportul, fiind nevoiți să-i aducă pe ZED și fratele lui alături de ei. Astfel, au început o nouă viață cu ceea ce aveau în valiza pe care o luaseră cu ei inițial.

Sunt născut în Brașov. Am plecat la 7 ani în Austria. Părinții mei au plecat înaintea mea, am rămas eu cu fratele meu în Brașov. După 6 luni am reușit să plecăm și noi. Așa a fost să fie, nu a fost planul. Părinții mei au plecat în vizită la mătușa mea. (...) În momentul când au ajuns în Austria, ei au trebuit să predea pașapoartele, ca să nu rămână acolo, ca garanție. Nu le-au mai primit înapoi. Au fost trimiși din loc în loc. (...) Părinții mei nu au avut bani, cum crede toată lumea. Ei au plecat în Austria cu un geamantan, care a avut alt geamantan în el. Super zero!”, a dezvăluit Zed, la podcastul Plus Auto Show.

Regele șoseleor susține că îi place să ajute oamenii

Acum, ZED este logodit cu iubita lui Alina, pe care o poate răsfăța cu tot ce și-ar putea dori. A ajuns să aibă tot ce a visat, dar susține că este important pentru el să ajute fiecare om care trece prin viața lui.

„Mie îmi place să ajut, îmi place ca oamenii în jurul meu să se simtă bine și oricine are de-aface cu mine să primească ceva. Chiar dacă iau ceva, să dau mai mult în plus”, a mai spus milionarul.

În articolul
ZED, „Regele Șoselelor”, a plecat de jos. El și părinții lui și-au început viața în Austria cu ce aveau într-o valiză: „Super zero”
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Stiri internationale
Sfârşit tragic pentru o întreagă familie, în Italia! Nicolae, Elena şi Alina au fost găsiți fără suflare într-o casă. Abia îşi obţinuseră cetăţenia
  • Tragedie în Italia!
  • Nicolae, Elena și Alina, descoperiți fără viață într-o casă
  • Cei trei abia ce obținuseră cetățenia
Showbiz intern
Cântăreț celebru de la noi, reacție nervoasă în timpul unui concert. A fost filmat în timp ce țipa la un fan. Cum a comentat situația
  • Cântăreț celebru de la noi, surprins în timp ce țipă la un fan
  • Cum a reacționat, după ce a fost pus la zid pentru reacția nervoasă
Emisiuni TV
Cornel Păsat, primele declarații după ce soția lui s-a întors acasă! Au revenit la sentimente mai bune, dar nu dorm împreună: "Pericolul nu a trecut..."
  • Primele declarații ale lui Cornel Păsat după ce soția lui s-a întors acasă
  • Au revenit la sentimente mai bune, dar nu dorm împreună
Stiri interne
Încă un livrator a fost bătut. Incidentul a avut loc în Deva. Motivul pentru care tânărul a fost lovit de un alt bărbat
  • Un livrator de mâncare, bătut în Deva
  • A fost lovit prin casca de protecție în față
Stiri interne
Locatarii rămași fără casă, în urma exploziei din Rahova, vor deveni proprietari, după ce blocul va fi reconstruit. Ce sume vor primi oamenii pentru cheltuieli urgente
  • Oamenii care au rămas fără casă, în urma exploziei din Rahova, vor deveni proprietari
  • Anunțul făcut de Primăria Capitalei
Stiri interne
Directorul general al Termocentrale Constanța a fost găsit spânzurat! Daniel Popa avea 43 de ani
  • Tragedie la Termocentrala Constanța
  • Directorul general a fost descoperit spânzurat
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
Un tânăr dezvăluie cât câştigă la spălat de vase în Elveţia: În Spania trebuie să fii pilot pentru banii ăştia
recomandare pe as.ro
Celebrul milionar s-a căsătorit cu “cea mai frumoasă femeie de pe planetă”
Romania TV
Cine este angajatul la stat din România, fost electrician, care are un salariu DUBLU faţă de Nicușor Dan: Poate președintele nu e plătit suficient
Romania TV
Ozana Barabancea nervoasă, după ce fanii i-au spus că seamănă cu o păpușă de ceară, că își editează pozele: Dacă m-ați vedea în realitate, ați înghiți în sec, amărâtelor, coțohârlelor!
recomandare pe antena3.ro
Femeia acuzată că și-a ucis 11 soți spune acum că, de fapt, nu-și amintește de câte ori a fost căsătorită, dar nimeni nu mai trăiește
recomandare pe antena3.ro
O româncă mutată de 12 ani din țară povestește cum a primit permis de conducere în 45 de minute și pașaport în 20, direct pe aeroport
recomandare pe antena3.ro
Polițistul care l-a prins pe agresorul livratorului străin povestește pas cu pas ce s-a întâmplat. Bătăușul și-a chemat în ajutor mama
recomandare pe playtech.ro
Cum obții concediul pentru îngrijirea copilului bolnav în 2025 – ce drepturi ai în fața legii și a patronului
recomandare pe playtech.ro
Ajutor de înmormântare de la angajator. Acte necesare
recomandare pe redactia.ro
Durere fără margini în familia fraților Pian. Ce s-a întâmplat cu doar câteva zile înainte de moartea mamei lor
recomandare pe redactia.ro
Trei ceasuri rele pentru o zodie marți. Va suferi teribil
recomandare pe Ciao.ro
S-au despărţit cu scandal! Cele mai scurte căsnicii ale vedetelor din România
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
Ce se întâmplă în Dubai nu rămâne doar în Dubai! Imaginile cu Aryna Sabalenka și Paula Badosa în costum de baie au încins imaginația fanilor
recomandare pe bzi.ro
Irina Columbeanu le răspunde dur celor care o acuză că nu-și ajută tatăl: „Niște frustrați, nu avem ce discuta!“
recomandare pe bzi.ro
Alina Pușcău, secretul siluetei de invidiat, la 43 de ani! Face asta de patru ori! – GALERIE FOTO
recomandare pe dailybusiness.ro
Vlăduța Lupău a făcut anunțul despre al treilea copil: „O să vă și arăt, ca să fie așa pe dovedite”
recomandare pe dailybusiness.ro
Sébastien Lecornu, premierul Franței, suspendă reforma pensiilor pentru a evita prăbușirea guvernului
recomandare pe Jurnalul.ro
Cea mai potrivită carieră, în funcție de luna nașterii
recomandare pe a1.ro
Carmen Brumă a întors toate capetele la un eveniment de la Palatul Parlamentului. Detaliul care i-a pus în evidență silueta