Live acum Mireasa | Direct din culise
Prime time 19:00 Mireasa. Capriciile iubirii
Homepage » Monden » Mihai Constantinescu, în comă, la spital. Medicii: „Să ne rugăm pentru viața lui”

Mihai Constantinescu, în comă, la spital. Medicii: „Să ne rugăm pentru viața lui”

Publicat pe 13.05.2019 la 22:46 Actualizat pe 14.05.2019 la 00:34

Mihai Constantinescu a ajuns de urgență, la Spitalul Floreasca. Artistul este în stop cardio-respirator.

Mihai Constantinescu este în stop cardio respirator, la spital

Arhivă

UPDATE 3. Potrivit informațiilor deținute de Cristi Brancu, a făcut stop cardio-respirator în jurul orelor 5-6 dimineața. S-a simțit rău, iar soția lui, Simona. a intervenit imediat și a sunat 112. A fost chemată o ambunanță și dus la Spitalul Floreasca.

De atunci, Mihai Constantinescu este sub permanentă îngrijire. Medicii fac apel la rugăciune pentru viața artistului. Se pare că ar fi vorba despre o situație asemănătoare cu Gabi Cotabiță, iar cântărețul ar fi în comă.

UPDATE 2. Apropiații sunt cei care au sunat la 112, pentru ca artistul să meargă la spital. Momentan, medicii sunt rezervați în privința sa.

UPDATE 1. Medicii l-au resuscitat pe cântăreț timp de 10 minute, informează sursele Antena Stars. Contactați de Spynews.ro, reprezentanții spitatului au explicat că familia a interzis dezvăluirea de informații despre starea de sănătate a artistului.

ȘTIRE INIȚIALĂ

Mihai Constantinescu a ajuns de urgență, la Spitalul Floreasca. Artistul este în stop cardio-respirator.

Luni seara, Mihai Constantinescu a ajuns de urgență la spital. Cântărețul se confruntă de ani de zile cu probleme de sănătate la inimă, acesta fiind și operat. Mihai Constantinescu a trecut printr-o operație pe cord deschis, pe 12 octombrie 2017. Medicii i-au înlocuit o valvă care îi punea viața în pericol, printr-o operație dificilă care a ținut opt ore.

În articolul
Mihai Constantinescu, în comă, la spital. Medicii: „Să ne rugăm pentru viața lui”
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Emisiuni TV
Diana Dumitrescu, mărturisiri despre viaţa de mamă, sâmbătă, la ”Infiltraţi în culise”
  • Diana Dumitrescu, mărturisiri despre viaţa de mamă
  • Confesiuni la ”Infiltraţi în culise”
Emisiuni TV
Bogdan Mocanu, primele declarații după despărțirea de Iasmina! Influencerul a dat cărțile pe față
  • Bogdan Mocanu și Iasmina s-au despărțit din nou
  • Influencerul a făcut primele declarații după separare
Emisiuni TV
Gimnaşti, antrenori şi antreprenori de succes în America. Povestea Marianei şi a lui Adrian Manta, sâmbătă, la „Visul românesc – Succes american”
  • Încă o poveste superbă, la Visul românesc - Succes american
  • Mariana și Adrian Manta au ajuns antrenori de performanță
Showbiz intern
Un actor român a fost arestat de polițiștii ICE în SUA! Ce infracțiune gravă este acuzat că a comis
  • Un actor cunoscut a fost arestat în SUA
  • Cine se mai află pe aceeași listă
Emisiuni TV
Destinaţii exotice şi poveşti autentice. Jamaica şi Zanzibar, sâmbătă, la „Vacanța de vedetă”
  • Cum a fost vacanța pentru Maria Constantin
  • Călin Donca, prezent la Vacanță de vedetă
Emisiuni TV
Liviu Vârciu se ține de glume! Cum se înțelege cu soția lui, Anda Călin: "E rău tare"
  • Cum se înțeleg Liviu Vârciu și Anda Călin
  • Artistul a oferit o replică savuroasă
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
La 24 de ani, Grațiela își caută job de 6 luni: 300 de aplicări, 10 interviuri, aproape niciun răspuns
recomandare pe as.ro
El e românul care a făcut o avere pe bursă! A câştigat şi de peste 85 de ori suma investită. Câţi bani are acum
Romania TV
Nicușor Dan i-a concediat AZI. Undă de șoc la nivel înalt! Sunt schimbări MAJORE
Romania TV
Medic de 33 de ani, găsit mort în cabinet. Alin s-a sinucis după ce a ajuns la spital. Era căsătorit și avea un băiețel. Soția sa este tot medic. BOALA de care suferea!
recomandare pe antena3.ro
Femeia acuzată că și-a ucis 11 soți spune acum că, de fapt, nu-și amintește de câte ori a fost căsătorită, dar nimeni nu mai trăiește
recomandare pe antena3.ro
O româncă mutată de 12 ani din țară povestește cum a primit permis de conducere în 45 de minute și pașaport în 20, direct pe aeroport
recomandare pe antena3.ro
Polițistul care l-a prins pe agresorul livratorului străin povestește pas cu pas ce s-a întâmplat. Bătăușul și-a chemat în ajutor mama
recomandare pe playtech.ro
Vremea se răceşte din nou. Avem weekend de iarnă: România, pe ‘câmpul de luptă’ dintre două mase de aer diferite
recomandare pe playtech.ro
Ce nu are voie să facă un controlor STB: de multe ori încalcă legea fără să ai habar. De ce nu te poate bloca sau legitima cu forţa
recomandare pe redactia.ro
Doamne, dramatic ce se intampla cu Fulgy al Clejanilor... Ultima ora
recomandare pe redactia.ro
Doamne, dramatic ce se intampla cu Fulgy al Clejanilor... Ultima ora
recomandare pe Ciao.ro
Horoscop 2026 cu Marian Golea. Patru zodii renasc și își schimbă destinul. Previziuni complete pentru toate semnele zodiacale
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
Ce a văzut toată lumea după ce prezentatoarea TV s-a întins prea tare. „Mi s-a rupt bluza”
recomandare pe bzi.ro
Cătălin Crișan, schimbare care i-a șocat pe fani. Artistul, greu de recunoscut la 57 de ani
recomandare pe bzi.ro
Cum arată casa lui Gino Iorgulescu. Vila în care a copilărit Mario Iorgulescu este un adevărat muzeu privat
recomandare pe dailybusiness.ro
Cât costă cu adevărat un zbor low-cost. Taxele suplimentare pot dubla prețul biletului
recomandare pe dailybusiness.ro
Pâinea, tot mai scumpă pe mesele românilor. Franzela albă rămâne soluția celor cu venituri mici
recomandare pe Jurnalul.ro
România se pregătește de blocaj instituțional total. Urmează greve în toate domeniile
recomandare pe a1.ro
Cadoul în valoare de 18.000 de euro pe care Sandra Izbașa i l-a oferit lui Răzvan Bănică. Cum arată obiectul de lux