Alina Pușcaș, început de săptămână cu peripeții. Ce a pățit frumoasa prezentatoare dis-de-dimineață: „Și părinții mai fac lucruri trăsnite”
Alina Pușcaș a avut parte de un început de săptămână plin de peripeții. Vedeta de la Antena 1 le-a povestit fanilor ce a facut chiar dis-de-dimineață și cum și-a „dezamăgit” fiul. Frumoasa prezentatoare a făcut haz de necaz și a recunoscut că până și părinții mai fac lucruri trăsnite din când în când.
- Alina Pușcaș, început de săptămână unic
- Cum a ajuns vedeta să pierdă noțiunea timpului
- Și fiul vedetei a avut „de suferit”
Alina Pușcaș este una dintre mămicile admirate și responsabile din showbiz-ul românesc. Însă, asemenea unui om obișnuit, chiar și ea mai face greșeli, însă nu de neiertat. Vedeta de televiziune le-a povestit fanilor săi de pe rețelele sociale cum și-a început săptămâna și prin ce întâmplare amuzantă a trecut alături de fiul ei.
Alina Pușcaș, peripeții alături de fiul ei, la început de săptămână
Prezentataorea a devenit victima timpului, pierzând noțiunea acestuia. Astfel, crezând că, fiind luni, este și prima zi de școală a copiilor, Alina Pușcaș și-a trezit fiul, l-a pregătit temeinic și au pornit împreună spre unitatea de învățământ. Nu mică le-a fost mirarea când au aflat că nu astăzi ar fi trebuit să se prezinte cu atât de mult entuziasm, ci abia miercuri, când se deschide, de fapt, noul an școlar.
„Eu am început săptămâna cu o tâmpenie făcută de mine, din neatenție. Astăzi, la prima oră, la 7, mi-am trezit copilul să mergem la prima zi de școală. Și am ajuns acolo, și ce credeți? Nu este astăzi! Miercuri este prima zi de școală, fir-ar să fie. Of, săracul copil a fost dezamăgit și, ca să compensez, l-am lăsat așa îmbrăcat, în uniformă, să meargă la prietenul lui, care era în aceeași situație. Eu și mama lui ne-am dus împreună să lăsăm copiii în prima zi de școală, dar la o zi greșită. Părinții mai fac și lucruri trăsnite”, a povestit Alina Pușcaș pe Instagram.
Și pentru a încerca, într-o oarecare măsură, să se disculpe, Alina „a dat vina” pe mesajele și mail-urile care au năpustit asupra ei cu doar câteva zile înainte de începerea noului an școlar.
„Nici nu a început bine școala, că m-am și trezit cu 30 de mail-uri, normal că m-am încurcat. Am încercat să găsesc o scuză, nu știu dacă mi-a ieșit”, a mai adăugat prezentatoarea.