Live acum Meniu de vedeta - arome din Maroc - best of
Prime time 19:00 Meniu de vedeta - arome din Maroc - best of
Homepage » Monden » Showbiz intern » Ana Morodan, interviu exclusiv după o lungă perioadă în care a stat departe de lumina reflectoarelor! Cum reacționează la oamenii care o judecă și cât de greu îi este să fie influencer în 2024 / VIDEO

Ana Morodan, interviu exclusiv după o lungă perioadă în care a stat departe de lumina reflectoarelor! Cum reacționează la oamenii care o judecă și cât de greu îi este să fie influencer în 2024 / VIDEO

De Razvan Paltin.
Publicat pe 17.04.2024 la 22:45 Actualizat pe 19.04.2024 la 18:35

După o lungă perioadă în care n-a mai apărut în fața camerelor de filmat și în lumina reflectoarelor, reporterii Spynews.ro au stat de vorbă cu Ana Morodan care ne-a povestit despre ce înseamnă pentru ea să fie influencer, dar și ce sacrificii face pentru carieră. Totodată, ne-a spus și cum reacționează atunci când oamenii o judecă pe rețelele de socializare.

O lungă perioadă a decis să stea departe de lumina reflectoarelor și să nu mai vorbească așa cum o făcea cândva, mai ales după situația delicată în care s-a aflat și din care a avut mult de suferit. Acum, Ana Morodan vorbește, în exclusivitate pentru Spynews.ro, despre ce înseamnă cariera de influencer și ce face atunci când nu are tocmai cea mai bună stare pentru a crea conținut pentru rețelele ei de socializare.

Interviu exclusiv cu Ana Morodan după o lungă perioadă în care a stat departe de lumina reflectoarelor

”Contesa Digitală”, așa cum mai este numită, ne-a mărturisit că atunci când nu se simte bine niciodată nu filmează și spune că cei numiți influenceri ar trebui să fie reali și să nu aibă o mască pe rețelele de socializare. Ana Morodan susține că de ceva vreme a observat că mulți dintre colegii ei de breaslă ”vând” un produs perfect, impecabil și nu crede că asta e cheia succesului pe o perioadă lungă de timp.

”Nu filmez sau când trebuie să filmez. Vă dați seama că toți trebuie să facem un efort. Ceea ce cred eu că se întâmplă astăzi și e un lucru la care nu vreau să ader e că, cumva noi cei din industria asta de influenceri, cei care avem comunități, ne-am transformat mai mult într-un media outlet și cred că am uitat motivul pentru care noi am început să avem succes, iar ăsta a fost că eram oameni foarte reali și foarte normali, iar acum văd foarte mulți colegi de-ai mei care au un conținut foarte curatorial, arată mereu impecabil, conținutul lor e foarte editat de zici că te uiți la un short movie. Nu cred că asta e rețeta succesului pe o perioadă lungă de timp, cred că atunci când oamenii au venit de la televizor spre zona de online, au venit pentru că noi eram oameni reali, arătăm lucruri reale, însă acum influencerii au devenit un media outlet și cred că în scurt timp această strategie poate să fie perdantă”, a spus Ana Morodan pentru Spynews.ro.

Vedeta susține că ei nu îi place să fie ca ceilalți și vrea să fie cât se poate de naturală, motiv pentru care uneori își filmează conținutul de pe rețelele de socializare chiar cu telefonul pentru ca totul să fie real și nu foarte profesionist ca la un show tv.

”Eu nu vreau să ader la ea (n.r. strategie), iar de asta mult din conținutul meu îl filmez cu telefonul, cât se poate de real, pentru că nu vreau să pierd motivația pentru care am vrut să fac asta, să fiu foarte reală”, a mai zis vedeta.

Cum reacționează la oamenii care o judecă! Ce se întâmplă cu haterii

În ultimul timp Ana Morodan a fost extrem de judecată de oameni după problemele cu legea pe care le-a avut, iar bineînțeles că cele mai multe comentarii aveau să fie pe paginile ei de socializare. Întrebată cum reacționează la hate-ul celorlalți, vedeta ne-a spus că de fiecare dată dă block celor care o jignesc deoarece nu consideră că au de ce să stea pe pagina ei.

”La mine pe canelele mele de social media nu e democrație, ori îmi spui că ești superbă, ori îți dau block. Mi se pare foarte pertinent ce spun acum, e ca și cum te-aș invita la mine acasă și mi-ai zice că vrei să-ți faci nevoile în mijlocul camerei. Din păcate sau din fericire trăim într-o lume democractică, cred că acești oameni care simt nevoia să arunce cu noroi în alți oameni au profilele lor de social media și îi invit cu cel mai mare drag pe profilele lor de social media să vorbească ce consideră ei de cuviință despre mine”, a mai spus ea.

Chiar legat de hate-ul în online, Ana Morodan ne-a spus că în câteva zile urmează să prezinte un proiect important pe această temă, un proiect la care a lucrat de mai bine de jumătate de an împreună cu echipa ei și speră că astfel îi va ajuta pe toți cei care sunt afectați de comentariile urâte pe care le primesc pe rețelele de socializare.

”Legat de tot ce înseamnă în online la nivel de hate, unde suntem siguri impactați și noi, dar cel mai mult sunt impactați tinerii foarte tare, o să vă rog să mă urmăriți că probabil în 7 zile o să anunț un proiect la care am lucrat timp de 6 luni, un proiect fantastic și cu care eu împreună cu echipa mea o să încercăm să facem lucruri foarte bune pentru oamenii care sunt afectați foarte tare de tot hate-ul din online”, a mai spus Ana Morodan pentru Spynews.ro.

CITEȘTE ȘI:
În articolul
Ana Morodan, interviu exclusiv după o lungă perioadă în care a stat departe de lumina reflectoarelor! Cum reacționează la oamenii care o judecă și cât de greu îi este să fie influencer în 2024 / VIDEO
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Stiri interne
Halucinant! Un influencer din Scoția a mințit polițiștii că un român i-a condus mașina cu care a făcut accident mortal
  • Un influencer din Scoția ar fi încercat să îl bage pe un român la închisoare
  • Tiktokerul a fost prin cu minciuna
Emisiuni TV
Iubita lui Gabriel a rememorat ultimele lui clipe de viață, de pe patul de spital: ”Gemea...”
  • Denisa Avram a petrecut clipe îngrozitoare lângă patul de spital al lui Gabriel Bumbăcea
  • Tânăra și-a văzut iubitul murind cu ochii
Showbiz intern
Informații EXCLUSIVE despre starea de sănătate a tiktokeriței din Constanța. Ce s-a întâmplat cu Bee în ultimele ore
  • Informații de ultimă oră în cazul tiktokeriței din Constanța
  • Ce s-a mai întâmplat cu Bee
Emisiuni TV
Ce vor vedea telespectatorii în această seară, la Survivor. Adi Vasile: ”Au început alianțe”
  • Adi Vasile a făcut dezvăluiri din culisele Survivor
  • Prezentatorul este fascinat de cum au evoluat lucrurile
Showbiz intern
Viviana Sposub a plecat în vacanță alături de noul iubit! Ce sacrificii face Iustin Chiroiu pentru ea
  • Viviana Sposub a plecat în vacanță
  • În ce oraș se află vedeta
Stiri interne
S-a aflat când va fi înmormântat Gabriel din Buzău. Familia lui se pregătește să își ia adio de la el
  • Când va avea loc înmormântarea lui Gabriel Bumbăcea
  • Familia lui este distrusă de durere
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
Coduri portocaliu şi galben de viscol în mai bine de jumătate de ţară, inclusiv Bucureşti. Minime de -15°C
recomandare pe as.ro
Cu ce se ocupă românii care l-au surclasat pe Ion Ţiriac în topul ierarhiei miliardarilor anunţat de americani
Romania TV
Georgiana Lobonț, criticată că e prea slabă. Artista s-a pozat în costum de baie, în Zanzibar, iar criticii au stat la pândă și au atacat: Ai bețe, îți lipsesc schiurile
Romania TV
Suma URIAȘĂ pe care a dat-o Monica Bîrlădeanu pe rochia mini cu care a încins internetul. Un român de rând muncește o lună pe acești bani!
recomandare pe antena3.ro
Femeia acuzată că și-a ucis 11 soți spune acum că, de fapt, nu-și amintește de câte ori a fost căsătorită, dar nimeni nu mai trăiește
recomandare pe antena3.ro
O româncă mutată de 12 ani din țară povestește cum a primit permis de conducere în 45 de minute și pașaport în 20, direct pe aeroport
recomandare pe antena3.ro
Polițistul care l-a prins pe agresorul livratorului străin povestește pas cu pas ce s-a întâmplat. Bătăușul și-a chemat în ajutor mama
recomandare pe playtech.ro
Ce faci dacă te-a inundat vecinul: cine plăteşte în caz de stricăciuni, conform legii
recomandare pe playtech.ro
Cea mai ieftină destinaţie de plajă din Europa e la câteva ore de România. Are şi o istorie specială
recomandare pe redactia.ro
Reacția neașteptată a iubitului Rodicăi Stănoiu după ce femeia a fost deshumată la doar câteva zile de la înmormântare. Prima poză cu tânărul IUBARET
recomandare pe redactia.ro
Nicusot Dan , gest RAR la PARADA!! Nu s-a mai intamplat asta cu un presedinte in ultimii ani
recomandare pe Ciao.ro
ULTIMĂ ORĂ! Moment de panică, în direct, la Radio ZU! Morar, Buzdugan și Emma, evacuați de urgență
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
Ce a văzut toată lumea după ce prezentatoarea TV s-a întins prea tare. „Mi s-a rupt bluza”
recomandare pe bzi.ro
Simona Halep a aruncat internetul în aer cu oferta de Revelion 2026! Românii nu au iertat-o!
recomandare pe bzi.ro
Denise Rifai a făcut furori la evenimentul Adinei Buzatu! Toate privirile au fost îndreptate către ea! – GALERIE FOTO
recomandare pe dailybusiness.ro
Partidul de guvernământ din Kosovo câștigă alegerile după mai multe luni de blocaj politic
recomandare pe dailybusiness.ro
Kremlinul: „Întreaga lume apreciază eforturile de pace ale președintelui Trump”
recomandare pe Jurnalul.ro
„Ghinion” pentru Traian Băsescu, înainte de Crăciun: Întoarcerea în casa de protocol, blocată de manevra juridică prin care și-a luat SPP-iștii înapoi
recomandare pe a1.ro
Georgiana Lobonț, apariție sexy în costum de baie pe internet, în vacanță. Cum au reacționat fanii și de ce au criticat-o