Are 80 de ani, dar vrea să înfieze! Ce artistă de muzică populară a luat această decizie neaşteptată!
Publicat pe 20.01.2026 la 22:09 Actualizat pe 20.01.2026 la 22:09
Saveta Bogdan a împlinit recent 80 de ani, iar cântăreața radiază de fericire și împlinire. Deși se bucură de o viață frumoasă și de sănătate, artista are și un mare regret: că nu are un nepot. În exclusivitate pentru Spynews.ro, Saveta Bogdan ne-a dezvăluit că i-a propus fiicei sale, Cătălina, să adopte un copil, sperând ca aceasta să o facă bunică cât mai curând.
- Saveta Bogdan vrea să aibă un nepot
- Își dorește ca fiica ei să adopte un copil
- Dezvăluiri exclusive!
Saveta Bogdan este una dintre cele mai iubite interprete de muzică populară de la noi, iar recent cântăreața a împlinit vârsta de 80 de ani. În exclusivitate pentru Spynews.ro, Saveta Bogdan ne-a mărturisit că este o femeie fericită, împlinită, și îi mulțumește lui Dumnezeu că o ține sănătoasă.
Cu toții avem însă regrete, iar cel mai mare regret al artistei este acela că nu a devenit bunică. Singura sa fiică, Cătălina, stabilită de ani de zile în America, nu are copii, lucru care o face să sufere pe cântăreața de muzică populară.
Saveta Bogdan vrea să înfieze un copil!
Saveta Bogdan spune că Dumnezeu știe cel mai bine cum trebuie să așeze lucrurile, însă recunoaște că se gândește și chiar i-a propus fiicei sale să adopte un copil. Cântăreața susține că i-a sugerat Cătălinei să înceapă demersurile pentru înfierea unui copil, spunând că s-ar bucura enorm dacă ar avea un nepoțel sau o nepoată.
Mai mult, Saveta Bogdan ne-a povestit că recent a auzit despre cazul unui copil abandonat într-un spital și spune că l-ar fi luat, însă cel mai probabil micuțul a fost deja adoptat de altcineva.
”Singurul meu regret e că n-am și eu un nepot, o nepoată, dar în rest am de toate. Dumnezeu știe cel mai bine cum trebuie să stea lucrurile. Mie de asta îmi pare rău, că nu am un nepot sau o nepoată, dar asta e. Eu i-am zis fiicei mele să înfiem un copil, dar va decide ea cum vrea să facă. Era într-o zi scris pe internet că era un copil abandonat de mama lui în spital. Așa frumos era, dar n-am mai găsit știrea, înseamnă că cineva l-a înfiat”, a spus Saveta Bogdan pentru Spynews.ro.
Cum a primit fiica Savetei Bogdan propunerea primită
Întrebată ce părere are fiica ei despre propunerea făcută, Saveta Bogdan susține că și Cătălina este de acord cu adopția unui copil, însă, în prezent, se gândește împreună cu soțul ei dacă să facă acest pas sau nu.
Cântăreața de muzică populară spune că nu vrea să pună prea multă presiune pe fiica ei, aflată în America, în privința acestui subiect, însă și-ar dori foarte mult să devină bunică.
”Cătălina zice că ar vrea să înfieze un copil. Până la urmă îl iei de mic, e ca al tău. Să dea Dumnezeu să fie bine. Acum e treaba ei, ea decide ce și cum. Ea acum și-a schimbat și serviciul, e în alt oraș, face o oră până la serviciu”, a mai zis cântăreața de muzică populară.