Live acum Un show păcătos
Prime time 19:00 Mireasa. Capriciile iubirii
Homepage » Monden » Showbiz intern » Bianca Drăgușanu a răbufnit! La șapte ani de la încheierea colaborării, vedeta susține că un brand se folosește încă de numele și imaginea ei | VIDEO

Bianca Drăgușanu a răbufnit! La șapte ani de la încheierea colaborării, vedeta susține că un brand se folosește încă de numele și imaginea ei | VIDEO

De Denisa Biță.
Publicat pe 05.11.2025 la 22:01 Actualizat pe 05.11.2025 la 22:01

Bianca Drăgușanu a răbufnit! La șapte ani de la încheierea colaborării, vedeta susține că o companie îi folosește în continuare numele și imaginea. Iată acuzațiile pe care le aduce firmei din același domeniu cu al ei.

Nu de puține ori, Bianca Drăgușanu a fost pusă în situații în care diverse branduri s-au folosit de numele ei, iar unele persoane au cerut chiar bani în numele ei. În cazul actual, vedeta susține că a colaborat câțiva ani cu compania care îi folosește și porecla, menționând că a fost chiar prietenă cu fondatoarea, însă brandul continuă să se folosească de numele ei.

La șapte ani de la încheierea colaborării, vedeta susține că un brand se folosește încă de numele și imaginea ei.

Bianca Drăgușanu susține că o companie folosește în continuare imaginea ei pentru a vinde rochii. Mai mult, spune că aceștia folosesc chiar o poreclă pe care vedeta o purta acum ani buni. Aceasta atrage atenția că nu are nicio legătură cu afacerea și că numele ei este folosit fără acord.

"Multă lume se folosește încă de imaginea mea și vinde rochii ca și cum le-aș face eu. Sub o poreclă pe care am purtat-o acum 15 ani și aveam numărul la mașină la fel. Nu este brandul meu, nu a fost niciodată!", a declarat Bianca Drăgușanu pentru Spznews.ro.

Chiar recent, Bianca Drăgușanu a fost pusă în fața unei situații jenante când o domnișoară i-a spus că poartă o rochie de la „brandul ei”, fără să știe că nu are nicio legătură cu afacerea. Vedeta explică că nu este un caz izolat și că primește zeci de mesaje pe Instagram de la fete care cred că rochiile sunt semnate de ea.

"Chiar recent, la nunta lui Armin și a Claudiei, o domnișoară mi-a spus că poartă o rochie de la brandul meu, era foarte entuziasmată, i-am spus că nu este brandul meu. Nu este vorba doar de această fată, primesc zeci de comentarii pe Instagram. Dacă fac doar o postare, câte fete sunt înșelate și cred că cumpără rochii de la mine și că este brandul meu și cumpără rochii de la firma aceasta, sunt sute, zeci.", a mai spus vedeta.

Bianca Drăgușanu povestește că a fost imaginea companiei în urmă cu 15-18 ani și că fondatoarea, care i-a fost și prietenă, a transformat numărul mașinii ei într-un „brand”. Cei doi au colaborat ani de zile, au făcut poze și proiecte împreună, dar după încheierea colaborării, Bianca Drăgușanu și-a deschis propriul atelier de croitorie.

"Eu am fost imaginea lor, în urmă cu 15-18 ani, doamna care are acest brand și este investitor mi-a fost prietenă. Mi-a luat numărul mașinii și l-a făcut mare brand. Noi am lucrat împreună, am făcut poze împreună, timp de 5-7 ani, nu mai știu, dar după s-a terminat, eu mi-am făcut atelierul meu de croitorie, iar rochiile mele le puteți vedea în fiecare zi pe Instagram.", a mai declarat Bianca Drăgușanu.

Bianca Drăgușanu susține că, deși colaborarea s-a încheiat, fondatoarea continuă să se prezinte drept deținătoarea unui „brand” legat de ea. Vedeta spune că, în magazinele din întreaga țară, personalul afirmă că rochiile sunt semnate de Bianca, inducând astfel clienții în eroare.

"Ea a mers în treaba ei, dar ea, în continuare, când mergi în magazinul ei, putem face o probă cu camera ascunsă, când vrei tu, în orice magazin, trimitem pe cineva. Dacă întreabă vânzătoarea dacă sunt rochiile Biancăi Drăgușanu, va răspunde că da, este magazinul meu. Peste tot în țară unde are magazine, așa se prezintă situația.", a mai completat vedeta.

Citeşte şi: Bianca Drăgușanu se pregătește de noi operații! Vedeta va trece printr-o transformare radicală: ”Vreau să micșorez tot ce am făcut mare”

În articolul
Bianca Drăgușanu a răbufnit! La șapte ani de la încheierea colaborării, vedeta susține că un brand se folosește încă de numele și imaginea ei | VIDEO
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Emisiuni TV
Alina Sorescu a aruncat din nou săgeți spre Alexandru Ciucu! Creatorul de modă reacționează
  • Alina Sorescu, atac la adresa fostului soț
  • Cum a răspuns Alexandru Ciucu
Emisiuni TV
Chefi la cuțite, sezonul 16. OG Eastbull a venit ”blindat” cu doi bodyguarzi, dar și-a scos la iveală latura sensibilă
  • OG Eastbull a făcut declarații emoționante la Chefi la cuțite
  • Rapperul a dezvăluit cum este în rolul de tată
Emisiuni TV
Alin Oprea și Medana, declarații exclusive după scandalul cu fosta soție. Ce au decis cei doi
  • Alin Oprea și Medana, despre scandalul cu fosta soție
  • Cum au gestionat cei doi situația
Stiri interne
Ea este femeia din Timișoara care și-a înjunghiat fiica de 10 ani! Ce a declarat după gestul revoltător
  • Primele imagini cu femeia din Timișoara care și-a înjunghiat fetița de doar 10 ani
  • În ce stare este copilul
Emisiuni TV
Dezvăluiri neașteptate despre Ion Dolănescu, la 16 ani de la moartea sa: "Veneau femeile după el..."
  • Detalii nespuse despre Ion Dolănescu
  • Era sau nu un bărbat curtat de femei
Emisiuni TV
Chefi la cuțite, sezonul 16. Cine a câștigat proba de amuletă! Gina Bradea a ales farfuria preferată
  • Gina Bradea a decis cine câștigă bomba de amulete de la Chefi la cuțite
  • Ce preparat s-a ridicat la așteptările ei
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
Definiţia din DEX a cuvântului "femeie", contestată public. Un ONG cere Academiei Române să ia măsuri
recomandare pe as.ro
Cum a reacționat soția lui Gabi Tamaș după succesul din Asia Express. Mesajul Ioanei după finală
Romania TV
Gigi Becali a FUGIT din spital după operația pe coloană: Am plecat că sunt leul leilor, am luat rețeta cu antibiotice și am rupt-o. Am zis că suport durerea
Romania TV
Cine e nora lui Tudorel Toader. Ea a fost înșelată de Alexandru Toader cu două studente repetente. Cei doi au făcut nuntă cu 600 de invitați acum 7 ani
recomandare pe antena3.ro
Femeia acuzată că și-a ucis 11 soți spune acum că, de fapt, nu-și amintește de câte ori a fost căsătorită, dar nimeni nu mai trăiește
recomandare pe antena3.ro
O româncă mutată de 12 ani din țară povestește cum a primit permis de conducere în 45 de minute și pașaport în 20, direct pe aeroport
recomandare pe antena3.ro
Polițistul care l-a prins pe agresorul livratorului străin povestește pas cu pas ce s-a întâmplat. Bătăușul și-a chemat în ajutor mama
recomandare pe playtech.ro
Cele trei zodii care fac bani mulți în primele luni din 2026. Au noroc pe toate planurile
recomandare pe playtech.ro
Anunț de la Guvern: Când vor fi încărcate cardurile educaționale cu 500 de lei
recomandare pe redactia.ro
Flavia Grosan a murit. Declaratia HALUCINANTA facuta inainte sa se stinga
recomandare pe redactia.ro
Flavia Grosan a murit. Declaratia HALUCINANTA facuta inainte sa se stinga
recomandare pe Ciao.ro
Nimeni nu e fără de păcat! Vedetele din România care ţin postul Crăciunului pentru iertare
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
Ce a văzut toată lumea după ce prezentatoarea TV s-a întins prea tare. „Mi s-a rupt bluza”
recomandare pe bzi.ro
Andra Gogan și-a văzut visul cu ochii: Videoclipul alături de Shakira a devenit viral!
recomandare pe bzi.ro
Un medic legist aruncă bomba după moartea Ștefaniei Szabo: „Au cam început să se «aboneze» la farmaciile spitalelor!“
recomandare pe dailybusiness.ro
Propaganda comunistă prinde pe TikTok. 130 de milioane de vizualizări din doar 200 de postări
recomandare pe dailybusiness.ro
SUA au elaborat un plan de pace care prevede ca Ucraina să renunțe la anumite teritorii și la o parte din armament
recomandare pe Jurnalul.ro
Horoscop săptămânal, 17–23 noiembrie 2025: Perioada marilor revelații!
recomandare pe a1.ro
Prima reacție a lui Marilu Dobrescu după ce Iustin Petrescu a obținută o primă victorie în instanță. Ce mesaj a transmis