Live acum Te cunosc de undeva!
Prime time 19:00/ Mireasa. Capriciile iubirii
Homepage » Monden » Showbiz intern » Carmen de la Sălciua, revoltată din cauza sărbătorii de Halloween. Ce a publicat artista pe rețelele de socializare: ”Eu nu înțeleg” / FOTO

Carmen de la Sălciua, revoltată din cauza sărbătorii de Halloween. Ce a publicat artista pe rețelele de socializare: ”Eu nu înțeleg” / FOTO

De Ilinca Lunca.
Publicat pe 30.10.2022 la 18:17 Actualizat pe 30.10.2022 la 18:17

Carmen de la Sălciua a publicat o fotografie prin care exprimă faptul că este revoltată din cauza că sărbătoarea de Halloween a devenit celebră și în țara noastră, aceasta fiind cu specific american. Iată, însă, de ce s-a supărat pe persoanele care aleg să se deghizeze și ce a enervat-o, de fapt.

Carmen de la Sălciua este revoltată din cauza sărbătorii de Halloween.

Instagram

Tot mai mulți oameni și persoane publice din România și-au pregătit, deja, costumele pentru celebra sărbătoare de Halloween. Însă, una dintre excepții este Carmen de la Sălciua, care a ales să publice un mesaj de revoltă referitor la această sărbătoare. În mesaj este menționat și ce o deranjează, de fapt, atunci când oamenii se costumează.

Carmen de la Sălciua nu este de acord cu Halloween-ul

În timp ce vedetele se gândesc cum să se desghizeze în acest an pentru Halloween, altele încearcă să îi motiveze pe alții cu argumente pentru a renunța la această sărbătoare americană. Este și cazul lui Carmen de la Sălciua, care se pare că nu este de acord cu această tradiție americană. Cântăreața a publicat un mesaj pe rețelele de socializare referitor la acest subiect.

Carmen de la Sălciua a exprimat că este revoltată din cauza faptului că Halloween-ul este o modalitate diferită de a sărbători morții, fiind nepotrivită din punctul ei de vedere. Mai mult, dincolo de adulții deghizați, ce o supără cel mai tare sunt copiii care înterpretează personaje negative. Din acest motiv, cântăreața a publicat un mesaj pe rețelele de socializare, care nu se știe dacă a fost scris de ea, însă este de știut faptul că rezonează cu această viziune.

”Săptămâna morților înseamnă să aprinzi o lumânare și să spui o rugăciune pentru cei care au trecut în neființă, nicidecum să te deghizezi de-a dreptul înspăimântător, să ai un comportament satanist și să mai consideri că e și distractiv”, este o parte din mesajul publicat pe Instagram.

Cântăreața consideră că acest lucru va afecta comportamentul copiilor

Pe lângă faptul că artista consideră Halloween-ul o modalitate nepotrivită de a sărbători ziua morților, mesajul menționează și faptul că cei mici vor fi afectați mai târziu, din punct de vedere al comportamentului.

”Și apoi ne plângem de copiii noștri că o iau pe căi greșite. Noi îi împingem pe căi greșite!”, a mai spus mesajul postat de Carmen.

CITEȘTE ȘI:
În articolul
Carmen de la Sălciua, revoltată din cauza sărbătorii de Halloween. Ce a publicat artista pe rețelele de socializare: ”Eu nu înțeleg” / FOTO
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Showbiz intern
Cât de bine arată Alina Pușcaș în costum de baie! Prezentatoarea TV, mamă a trei copii, se menține într-o formă de invidiat | FOTO
  • Alina Pușcaș, apariție spectaculoasă pe plajă
  • Prezentatoarea face senzație în costum de baie
Showbiz intern
Bia, fosta concurentă de la iUmor, se pregătește pentru transplantul de măduvă: „Este o chimioterapie foarte agresivă, dar sunt pregătită”
  • Bia se pregătește pentru transplantul de măduvă
  • Ce indicații trebuie să respecte
Showbiz intern
Mireasa - Capriciile Iubirii. Doamna Cristiana a izbucnit în plâns la TV. A făcut mărturisiri emoționante despre relația cu copiii
  • Doamna Cristiana, în lacrimi
  • A făcut mărturisiri emoționante despre relația cu copiii
Beauty & Lifestyle
Noul „elixir” al fericirii în cuplu. Ce spun cercetătorii despre acest obicei
  • Bârfa între parteneri este benefică pentru relație
  • Efectele pozitive se aplică tuturor tipurilor de cupluri
Emisiuni TV
Insula Iubirii. Maria Avram, tot mai apropiată de Cătălin Brînză. Soția lui Marius și ispita masculină au dormit împreună: "Te-aș fi sărutat acum"
  • Soția lui Marius, Maria Avram, a petrecut noaptea cu Cătălin Brînză
  • Relația dintre concurentă și ispită prinde contur
Stiri interne
Începe sau nu începe școala pe data de 8 septembrie 2025? Ce trebuie să știe toți părinții
  • Este 8 septembrie prima zi de școală în 2025?
  • Ce trebuie să știe toți părinții
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
Vremea 12 august - 8 septembrie. Temperaturi mai ridicate şi ploi puţine în prima lună de toamnă
recomandare pe as.ro
„Când a comis-o băiatul meu…”. Gino Iorgulescu, dezvăluiri rare despre fiul său Mario: „Eram înjurat pe nedrept”
Romania TV
Vine AUSTERITATEA II. Ce măsuri drastice conţine noul pachet pregătit de guvern pentru români
Romania TV
Bogdan de la Ploiești, dezvăluiri cutremurătoare despre problemele pe care le are cu copiii lui, ”Mi-a rupt sufletul în mine!”
recomandare pe antena3.ro
O femeie s-a căsătorit de 11 ori în 22 de ani și toți soții ei au murit. Acum a făcut o mărturisire tulburătoare
recomandare pe antena3.ro
Nelly Furtado și-a etalat noile forme în pantaloni scurți, la un festival în UK: E în regulă să fii ok cu ceea ce vezi în oglindă
recomandare pe antena3.ro
Cum se vor plăti pensiile private din Pilonul 2. Există o situație în care românii își vor putea scoate toți banii deodată
recomandare pe playtech.ro
Topul destinațiilor de vacanță preferate de români în 2025. Sunt aproape de țară și au prețuri accesibile EXCLUSIV
recomandare pe playtech.ro
Îngrașă sau nu mâncatul după ora 18? Cătălina Preda, nutriționist: „Multă lume crede în acest mit” EXCLUSIV
recomandare pe redactia.ro
VIDEO Gafă uluitoare la o televiziune în timpul funeraliilor lui Ion Iliescu.  "Am văzut cum a fost așezat sicriul cu trupul neînsuflețit al președintelui Nicușor Dan”
recomandare pe redactia.ro
Gestul făcut de Emil Constantinescu la Cotroceni lângă sicriul lui Ion Iliescu
recomandare pe Ciao.ro
S-au despărţit cu scandal! Cele mai scurte căsnicii ale vedetelor din România
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
Reacția prezentatoarei TV, care are un iubit cu 11 ani mai tânăr, după ce a fost acuzată că e „vulgară”
recomandare pe bzi.ro
Fotbalistul Alex Florin Macarencu, acuzat de producerea unui accident mortal în Constanța. Acesta ar fi fost băut și drogat și ar fi fugit de la locul faptei
recomandare pe bzi.ro
Scandalul moștenirii lui Felix Baumgartner! Noi dezvăluiri despre conflictul Mihaelei Rădulescu cu familia sportivului
recomandare pe dailybusiness.ro
Mihaela Bilic dezvăluie care sunt singurele fructe care nu îngrașă: ”Sunt fructele verii”
recomandare pe dailybusiness.ro
Mihaela Bilic dezvăluie care sunt singurele fructe care nu îngrașă: ”Sunt fructele verii”
recomandare pe Jurnalul.ro
Portalul Leului din 8 August deschide poarta miracolelor pentru fiecare zodie: Află ce binecuvântări îți aduce acest eveniment cosmic
recomandare pe a1.ro
Rafael Nadal a devenit tată pentru a doua oară. Ce nume au ales el și soția lui pentru băiețel