Live acum XNS
Prime time 19:00 Petrecem in familie
Homepage » Monden » Showbiz intern » Ce avere deține Florin Salam. Câți bani câștigă manelistul din cântări și ce face cu ei: „Am tot ce vreau”

Ce avere deține Florin Salam. Câți bani câștigă manelistul din cântări și ce face cu ei: „Am tot ce vreau”

Publicat pe 25.09.2023 la 12:58 Actualizat pe 25.09.2023 la 14:40

De curând, în cadrul unei emisiuni TV, Florin Salam a vorbit despre averea pe care o deține. Performanța și succesul de ani de zile l-au făcut pe cântărețul de muzică de petrecere de la noi să trăiască o viață fără lipsuri. Câți bani câștigă manelistul din cântări și ce face cu ei.

Ce avere deține Florin Salam

Colaj foto - SpyNews.ro / Captura foto - arhiva

Pe Florin Salam îl cunoaște o lume întreagă. Ei bine, cunoscutul manelist de la noi are parte de viața pe care și-a imaginat-o dintotdeauna. Chiar dacă a trecut prin cea mai neagră perioadă din viața lui, atunci când și-a pierdut soția, iată că artistul a reușit să se bucure de ceea ce îi oferă viața și își împarte cele mai frumoase clipe lângă actuala soție, Roxana Dobre, dar și cei cinci copii minunați pe care îi are.

Ce avere deține Florin Salam

Cât despre carieră nici nu mai vorbim, căci artistul se bucură de un succes de mai bine de 15 ani, reușind să ajungă la inimile a milioane de români. Unde mai pui faptul că, recent, el și-a bucurat fanii anunțând că își pregătește revenirea în muzică.

Și, pentru că fanii manelistului sunt curioși până și în cel mai mic detaliu de viața lui, Florin Salam a recunoscut ce avere deține, dar și cât câștigă într-o noapte de cântare.

Eu nu am bani niciodată așa strânși, în schimb am tot ce vreau eu! Dacă vreau astăzi să fac un șpriț cu cine vreau, ce vreau, sau să-mi cumpăr o mașină fac rost! Și după aceea văd eu, ne socotim din cântări! Am talentul asta eu! Și nu o să strâng milioane niciodată! Ai zis 1,3 milioane... eu am câștigat un milion la jocuri într-o noapte doar! Eu nu am strâns bani niciodată dat în schimb am avut tot timpul ce vreau! Și încă o dată spun... sunt un om care nu ține cont... dacă un sacou costă o sută de mii și poate nu merită mai mult de 5000, dacă eu îl vreau, eu dau o sută de mii pe un sacou! Am chestia asta, încât așa mi-e inima formată! Că nu trăiesc două sute de vieți! Eu trăiesc una și vreau să trăiesc la un nivel cum nici milionarii nu trăiesc! Vreau să am ambiție mai tare decât ei! Prin asta sunt mai bogat decât ei! Eu au bani dar n-au ambiție!”, a declarat, în urmă cu puțin timp, Florin Salam, în cadrul unei emisiuni TV.

Câte clase are Florin Salam

De curând, Florin Salam a vorbit despre situația lui școlară. Manelistul a fost asumat și a precizat că a repetat clasa a 3-a timp de 4 ani.

Mai mult decât atât, cântărețul de muzică de petrecere de la noi a mărturisit că pentru el muzica era cea mai importantă încă de când era mic, știind întotdeauna ce vrea să facă.

Ei bine, Florin Salam a mărturist că, de-a lungul anilor, a pierdut șirul anilor pe care i-a repetat în școală.

N-am fost cu școala. Era să spun spre rușinea mea... sau spre norocul meu. N-aș vrea să spun spre norocul meu pentru nu descuraja generația de astăzi. Oameni buni, copii frumoși ce sunteți, duceți-vă la școală să învățați, cartea e bună. Eu am fost predestinat către muzică și de aceea n-am fost la școală, ca să pot să vă cânt. Deci, undeva am făcut și eu un efort pentru voi. Eu nu m-am dus la școală ca să vă cânt vouă, dar voi trebuie să mergeți la școală, că trebuie să aveți un serviciu bun, să câștigați bine să ne dați și nouă.

Eu n-am fost la școală, pentru că n-am fost predestinat către școală, ci mai mult către muzică. Dacă vin din familie de muzicanți... Și încă ceva, dacă eu am rămas repetent nu știu câți ani, să zicem, cu toate că eu învățam bine, dar făceam intenționat, să rămân repetent, că nu-mi ardea, să zică mama «Gata, mamă, nu te mai duce». Am stat în a treia vreo 4 ani și după ce au văzut că știam din prima, mamă, numai premiul I luam, și au zis «Hai să-l mutăm cu două clase mai sus, că e prea bătrân pentru clasa a 3-a». Atunci mamaia a luat foc, a zis «Dați-l înapoi», adică nu în a 5-a, în a 3-a, că nu mai știa unde să îmi aducă mâncare. Ea prefera să mă lase tot în a 3-a, acolo știa ea să-mi aducă pachet. Nu îmi aduc aminte, dar bine am făcut (n.ed. când s-a lăsat de tot de școală).”, a spus Florin Salam, de curând, în cadrul unei emisiuni TV.

CITEȘTE ȘI:
În articolul
Ce avere deține Florin Salam. Câți bani câștigă manelistul din cântări și ce face cu ei: „Am tot ce vreau”
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Showbiz intern
Claudiu Molnar, gest sfâșietor de Ziua Îndrăgostiților. Ce a făcut bărbatul la mormântul Ancăi Molnar
  • Gest sfâșietor de Ziua Îndrăgostiților din partea lui Claudiu Molnar
  • Cum a comemorat-o pe Anca Molnar
Showbiz intern
Cum le-a surprins Tzancă Uraganu pe femeile din viața lui, de Valentine's Day. Cum au reacționat Alina Marymar și Lambada
  • Surprize romantice pentru femeile din viața lui Tzancă Uraganu
  • Cum au reacționat Alina Marymar și Lambada
  • Ce au primit pe 14 februarie
Horoscop
Cine sunt norocoșii zodiacului în săptămâna 16–22 februarie? Ce nativi vor avea parte de cele mai bune previziuni
  • Astrele aduc vești bune pentru aceste zodii!
  • 16–22 februarie se anunță o săptămână de succes
Stiri interne
Moarte suspectă în Cluj! Un important om de cultură a fost găsit fără suflare, în locuință. Este luată în calcul o posibilă crimă
  • Moarte neașteptată în Cluj!
  • Un bărbat, om de cultură, a fost găsit fără viață în locuință
  • Este luată în calcul o posibilă crimă
Showbiz intern
Artistul mega cunoscut cu care a petrecut Cristina Pucean de Valentine's Day! Apariția care a stârnit valuri de reacții
  • Cu cine a petrecut Cristina Pucean Ziua Îndrăgostiților?
  • Artistul faimos care i-a fost alături
Showbiz intern
Imagini de colecție cu Andra și Cătălin Măruță, de Valentine's Day! Mesajul emoționant transmis de prezentatorul TV
  • Andra și Cătălin Măruță, mai îndrăgostiți ca niciodată
  • Ce mesaj a postat prezentatorul TV
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
Oraşul care a cumpărat toalete la preţ de garsonieră le schimbă. Cele noi costă "doar" cât o maşină
recomandare pe as.ro
El e românul care a făcut o avere pe bursă! A câştigat şi de peste 85 de ori suma investită. Câţi bani are acum
Romania TV
Ți se rupe sufletul! Avem primele imagini de la priveghiul soților Sorin și Diana! Ce a pus familia în sicriul fetiței te va ȘOCA
Romania TV
Carmen Harra anunță dezastrul în România: S-ar putea să cadă guvernul. În plus, anunță și două DIVORȚURI în showbiz: Vor șoca presa și oamenii de rând
recomandare pe antena3.ro
Femeia acuzată că și-a ucis 11 soți spune acum că, de fapt, nu-și amintește de câte ori a fost căsătorită, dar nimeni nu mai trăiește
recomandare pe antena3.ro
O româncă mutată de 12 ani din țară povestește cum a primit permis de conducere în 45 de minute și pașaport în 20, direct pe aeroport
recomandare pe antena3.ro
Polițistul care l-a prins pe agresorul livratorului străin povestește pas cu pas ce s-a întâmplat. Bătăușul și-a chemat în ajutor mama
recomandare pe playtech.ro
Ninsori în martie, în București: Vești de la meteorologi despre ultimele zile de iarnă
recomandare pe playtech.ro
Despăgubiri pentru căldura nelivrată în București. Ce trebuie să facă bucureștenii, potrivit Termoenergetica
recomandare pe redactia.ro
Doamne, dramatic ce se intampla cu Fulgy al Clejanilor... Ultima ora
recomandare pe redactia.ro
Doamne, dramatic ce se intampla cu Fulgy al Clejanilor... Ultima ora
recomandare pe Ciao.ro
Vedete cu suflet mare! Ce persoane publice din România au adoptat copii
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
Ce a văzut toată lumea după ce prezentatoarea TV s-a întins prea tare. „Mi s-a rupt bluza”
recomandare pe bzi.ro
Loredana Groza, în ținută extravagantă, la parastasul tatălui! Internauții au reacționat negativ: „Semănați cu…“ – GALERIE FOTO
recomandare pe bzi.ro
Cătălin Crișan, schimbare care i-a șocat pe fani. Artistul, greu de recunoscut la 57 de ani
recomandare pe dailybusiness.ro
Cât costă cu adevărat un zbor low-cost. Taxele suplimentare pot dubla prețul biletului
recomandare pe dailybusiness.ro
Pâinea, tot mai scumpă pe mesele românilor. Franzela albă rămâne soluția celor cu venituri mici
recomandare pe Jurnalul.ro
Horoscop săptămânal, 16 - 22 februarie 2026. O poveste nouă va începe pentru toate zodiile
recomandare pe a1.ro
Cadoul în valoare de 18.000 de euro pe care Sandra Izbașa i l-a oferit lui Răzvan Bănică. Cum arată obiectul de lux