Ce i-a lipsit cel mai mult lui Ștefan Floroaica în Asia Express! E ceva ce are doar el! | VIDEO
Publicat pe 14.09.2025 la 22:00 Actualizat pe 14.09.2025 la 22:10
După ce iubita lui a câștigat America Express, Ștefan Floroaica a plecat și el în aventura vieții sale, în Asia Express! În exclusivitate pentru Spynews.ro, actorul ne spune care a fost cel mai greu moment pentru el și ce și-ar fi dorit să facă și după ce s-a întors în România, după toată experiența trăită.
- Ștefan Floroaica participă la Asia Express alături de Alexandru Ion
- Cât de greu i-a fost concurentului să stea departe de casă
- Declarații exclusive
După ce, în urmă cu doi ani, Sânziana Negru a participat la America Express și a câștigat competiția alături de Laura Giurcanu, acum a venit și rândul iubitului ei să se bucure de cea mai tare experiență de pe Drumul Eroilor, Asia Express.
Actorul Ștefan Floroaica a pornit în aventura vieții sale alături de bunul său coleg și prieten, Alexandru Ion, iar, în exclusivitate pentru Spynews.ro, cei doi ne-au povestit despre tot ceea ce au trăit la mii de kilometri distanță de casă.
Care a fost cel mai greu moment pentru Ștefan Floroaica, iubitul Sânzianei Negru, la Asia Express!
Deși este o fire sportivă și face față oricărei provocări, cel mai greu pentru Ștefan Floroaica a fost să fie atât de departe de cei dragi. Actorul a mărturisit că nu se aștepta să-i fie atât de dor de iubita sa și ca sentimentul să fie atât de intens.
„Am simțit dorul foarte puternic, nu mă așteptam să simt atât de intens dorul față de iubita mea”, a spus Ștefan Floroaica pentru Spynews.ro.
La rândul său, Alexandru Ion a recunoscut că norocul lor a fost că acasă au partenere care i-au susținut și i-au încurajat să plece în această experiență. Atât soția lui, cât și iubita lui Ștefan știau cât de mult își doreau cei doi bărbați să trăiască aventura reality show-ului.
”Avem și norocul de partenere susținătoare, care ne-au încurajat în sensul ăsta. Dincolo de asta, amândoi ne doream foarte tare experiența asta, ele știau că ne-o dorim foarte tare, iar atunci a fost un mediu foarte sănătos și constructiv, de la care am plecat și la care ne-am întors”, a spus Alexandru Ion.
Ce și-ar fi dorit să facă după revenirea în România
Printre lucrurile care le-au plăcut la nebunie celor doi concurenți s-a numărat și faptul că au stat departe de telefon. Atât Ștefan Floroaica, cât și Alexandru Ion spun că a fost minunat să nu mai aibă acces la social media și să se deconecteze complet.
Deși și-ar fi dorit să păstreze acest obicei și după revenirea în țară, realitatea nu le-a mai permis să renunțe la telefon.
”A fost minunat să nu avem telefon. Dincolo de curiozitatea legată de ce se întâmplă acasă, a nu avea telefon cu tine e minunat și e un lucru pe care mi l-am dorit foarte tare să-l păstrez când am ajuns acasă, dar n-am reușit deloc. Cine știe, poate dacă repetăm experiența...”, au mai spus Ștefan Floroaica și Alexandru Ion.