Ce oferte de muncă a primit Narcisa Birjaru, după ce a câștigat Chefi la cuțite: ”O colaborare am acceptat-o deja”
Nu mai este un secret pentru nimeni faptul că Narcisa Birjaru a fost marea câștigătoare a sezonului 9 din Chefi la cuțite, însă puțini sunt cei care știu câte oferte de muncă a primit concurenta lui Cătălin Scărlătescu și cum i s-a schimbat, de fapt, viața. Soția lui Alex Turcitu este recunoscută pe stradă, iar oamenii o felicită și vor poze cu ea.
- Narcisa Birjaru a spus cum i s-a schimbat viața după Chefi la cuțite.
- Unde lucrează acum marea câștigătoare?
O finală grea, probe inedite și preparate spectaculoase, iar Narcisa Birjaru a fost marea câștigătoare a tuturor. Concurenta lui Cătălin Scărlătescu este cea care a plecat acasă cu marele premiu în valoare de 30.000 de euro, de la Chefi la cuțite. Acum, viața soției lui Alex Turcitu s-a schimbat radical, după cum chiar ea declară. Într-un interviu acordat recent, Narcisa a mărturisit că a primit o mulțime de oferte de muncă, după ce a câștigat show-ul culinar de pe Antena 1.
Narcisa Birjaru a primit mai multe oferite de muncă, după ce a câștigat Chefi la cuțite, însă a acceptat doar una momentan
Mai mult decât atât, acesta a ținut să precizeze că deja a acceptat una dintre oferte, iar la restul a decis să se mai gândească un pic, să le cântărească mult mai bine. Narcisa Birjaru nu se grăbește atunci când vine vorba despre locul de muncă, deoarece își dorește să ia cea mai bună decizie pentru viitorul său.
”Aşa este! Şi eu consider că un astfel de proiect e un deschizător de uşi pe mai departe. Mi s-a întâmplat şi mie, am primit deja câteva oferte. O colaborare am acceptat-o, iar pe restul le cântăresc puţin, pentru că vreau să iau decizia cea mai bună pentru mine.”, a declarat Narcisa Birjaru pentru viva.ro.
Narcisa Birjaru: ”Mă recunoaşte lumea pe stradă, mă încurajează”
Mai mult decât atât, după Chefi la cuțite, Narcisa a recunoscut că se bucură din plin de toată expunerea. Soția lui Alex Turcitu este fericită că lumea o oprește pe stradă și o felicită, dar mai ales, că îi cere poze și o laudă. Concurenta lui Cătălin Scărlătescu i-a mulțumit celebrului chef pentru tot ajutorul acordat, dar și Valentinei Ioniță și lui Alex Bădițoaia, susținând că sunt oamenii care au ajutat-o să-și îndeplinească marele vis.
”M-am bucurat din plin de ce mi-a adus această expunere. Mă recunoaşte lumea pe stradă, mă încurajează şi mă felicită pentru ceea ce am realizat. Nu pot decât să le fiu recunoscătoare. Pentru mine, tot ceea ce contează acum este faptul că am primit trofeul, că l-am ajutat pe chef Scărlătescu, pe care îl iubesc şi căruia îi mulţumesc, nici nu mai ştiu a câta oară, pentru tot, să câştige pentru prima oară trofeul „Chefi la cuţite alături de o femeie. Le mulțumesc la fel de mult și colegilor de echipă care m-au ajutat să îmi îndeplinesc visul, în special lui Alex și Valentinei. Sunt niște oameni minunați toți!”, a mai spus concurenta lui Cătălin Scărlătescu.