Live acum
Prime time 19:00/ Mireasa. Capriciile iubirii
Homepage » Monden » Showbiz intern » Cine este Petrică Cercel, cea mai recentă victimă a Covid-19. Artistul este intubat

Cine este Petrică Cercel, cea mai recentă victimă a Covid-19. Artistul este intubat

Publicat pe 13.09.2021 la 11:59 Actualizat pe 13.09.2021 la 12:00

COVID-19 a lovit încă o dată lumea artistică! Petrică Cercel este cea mai nouă victimă a virusului care ne-a schimbat viețile în ultimul an și jumătate. În prezent, artistul este intubat, aflându-se în stare gravă la spital. Manelistul este cunoscut în special pentru că este tatăl celebrului Ionuț Cercel.

Petrică Cercel a fost intubat duminică

Facebook

Duminică, Ionuț Cercel a anunțat că tatăl său, Petrică Cercel este intubat, fiind în stare gravă după ce a fost diagnsicat cu COVID-19. Deși faima fiului său i-a adus și lui celebritatea, manelistul are o carieră în muzică cu mult înainte, el fiind un model pentru băiatul său.

Cine este Petrică Cercel

Petrică Cercel este un nume cunoscut în industria muzicală. Artistul este respectat de colegii de breaslă, având o carieră de aproximativ două decenii.

În aceste momente, colegii îi transmit toate gândurile lor bune, starea lui fiind foarte gravă, dar în urmă cu doar trei săptămâni, manelistul lansa videoclipul piesei ”Familia mea n-are supărări”. Fiul lui, Ionuț Cercel, îi era alături și atunci, la fel cum îi este și acum, într-un moment de cumpănă pentru familia lor. Chiar el este cel care a făcut anunțul îngrijorător.

Oameni buni, tatăl meu are într-adevăr probleme de sănătate. Mai exact, acest nenorocit de COVID19, dar prin rugăciunile noastre, Dumnezeu îl va vindeca”, a fost mesajul lui Ionuț Cercel postat pe Facebook.

După cum se vede pe pagina de Facebook a lui Ionuț, el și tatăl lui sunt extrem de apropiați, iar pasiunea comună pentru muzică îi ajută să petreacă și mai mult timp împreună.

Petrică Cercel s-a consacrat în industria muzicii de petrecere și a reușit să-și ajute și fiul să-și pună în valoarea talentul. Sfaturle și îndrumarea tatălui său au fost atât de bune, încât Ionuț a devenit cunoscut de mic copil. Publicul l-a îndrăgit din prima clipă, iar de-a lungul timpului a avut numeroase colaborări cu tatăl său.

Manelistul a fost intubat după diagnosticul de COVID-19

În prezent, Petrică Cercel se află internat la o unitate medicală unde a fost intubat, iar medicii se chinuie să îl mențină în viață.

Inițial, manelistul nu a vrut să meargă la spital, sperând că boala va trece dacă se tratează acasă. Din păcate, starea i s-a agravat și din cauza celorlalte probleme de sănătate pe care le are, astfel că a fost preluat de medici și transportat la spital.

În articolul
Cine este Petrică Cercel, cea mai recentă victimă a Covid-19. Artistul este intubat
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Beauty & Lifestyle
Cascadele din Europa care amintesc de Bali. Locul în care te vei simți ca în paradis
  • Cascadele din Europa care amintesc de Bali
  • Locul în care te vei simți ca în paradis
Emisiuni TV
Chefi la cuțite, 29 aprilie 2025. Ce concurent a fost eliminat. Farfuria lui a obținut doar patru puncte
  • O echipă pierde un concurent la Chefi la cuțite
  • Cine a fost eliminat
Horoscop zilnic
Horoscop miercuri, 30 aprilie 2025: Peștii vor avea zile libere
  • Horoscopul zilei de miercuri, 30 aprilie 2025
  • Ce ne-au pregătit astrele pentru ziua de miercuri
  • Vezi cum stai în materie de bani, dragoste, sănătate și noroc
Showbiz intern
Top 5 cele mai frumoase ținute de la Premiile Gopo 2025. Cum și-au făcut apariția vedetele
  • Vedetele au participat la Premiile Gopo 2025
  • Ce ținute au purtat
Emisiuni TV
Care ar fi motivul de ceartă dintre Alex Bodi și Nuredin Belnur. Declarațiile afaceristului despre scandalul momentului: „L-am considerat copilul meu”
  • Care ar fi motivul de ceartă dintre Alex Bodi și Nuredin Belnur
  • Declarațiile afaceristului despre scandalul momentului
Showbiz intern
Chefi la cuțite, 29 aprilie 2025. Ce echipă a câștigat al șaselea battle. Proba de duel le-a dat concurenților mari bătăi de cap
  • Ce echipă a câștigat battle-ul cu numărul șase
  • Un ingredient important le-a dat bătăi de cap concurenților la duel
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
Explozie la un laborator pentru muniţie şi armament din Pantelimon. O femeie a fost găsită carbonizată înăuntru
recomandare pe as.ro
Milionarul român, coproprietar la cel mai tare restaurant din Dubai rupe tăcerea: „Am investit, mai deschidem unul”
Romania TV
Mario Iorgulescu a EVADAT și riscă trei ani de închisoare în plus. Este dat în urmărire internațională
Romania TV
Mario Iorgulescu a EVADAT și riscă trei ani de închisoare în plus. Este dat în urmărire internațională
recomandare pe antena3.ro
O fetiță de 3 ani a fost găsită alergând într-o parcare cu sânge pe față. Apoi mama ei a fost găsită moartă, în mașină
recomandare pe antena3.ro
Moscova amenință o țară NATO că va avea soarta Ucrainei: „Să se uite şi să tragă concluzii”
recomandare pe antena3.ro
Un cardinal venit la Vatican pentru conclav a golit minibarul de la Santa Marta: „Credea că e gratis, și-a invitat și colegii”
recomandare pe playtech.ro
Andreea Marin jubilează! Violeta a dat lovitura peste Ocean, se alătură elitelor din SUA. Cum s-a aflat tot
recomandare pe playtech.ro
Cum scapi de furnicile din casă sau din curte în mod natural. Este varianta cea mai simplă
recomandare pe redactia.ro
Zodia care își iubește mama mai mult decât orice. Legătura de sânge care nu se rupe niciodată
recomandare pe redactia.ro
Detalii cutremurătoare ies la iveală din ancheta bebelușului furat din maternitatea Bacău. Cum a fost scos micuțul din spital și cu cât s-a vândut micuțul
recomandare pe Ciao.ro
Vedetele din România care s-au călugărit. Au renunțat la celebritate pentru o viață în rugăciune
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
Gimnasta a făcut avere din alte activități: „Bărbații mi-au cerut apa în care m-am spălat”
recomandare pe bzi.ro
Laura Cosoi, apariție neașteptată în costum de baie! Arată senzațional la 43 de ani, după 4 nașteri
recomandare pe bzi.ro
Loredana Groza s-a sărutat cu un cal! Ipostază șocantă a devenit virală! – FOTO
recomandare pe dailybusiness.ro
Peste 223.000 de români ar vrea să muncească, dar sunt blocați!
recomandare pe dailybusiness.ro
Șomajul atinge un minim istoric de 3,33%, impulsionat de relansarea economică europeană
recomandare pe Jurnalul.ro
Ziua eliberării: 3 Zodii încep un nou capitol pe 28 Aprilie 2025
recomandare pe a1.ro
Joseph Adam, mesaj emoționant de ziua Andei Adam. Cum a arătat tortul festiv, dar și ce spune artista despre relația cu soțul ei