Cum se înțelegeau Jo și sora ei mai mică în copilărie! Între cele două este o diferență de 7 ani! „Odată am tuns-o”
Cu toții o vedem pe Jo atât la televizor, cât și pe rețelele de socializare, însă puțini o cunosc pe sora mai mică a artistei. Între cântăreață și Catinca este o diferență de 7 ani și seamnănă leit una cu cealaltă.
- Jo și sora ei mai mică seamănă leit
- Artista și Catinca se certau des
Cu toții o vedem pe Jo atât la televizor, cât și pe rețelele de socializare, însă puțini o cunosc pe sora mai mică a artistei. Între cântăreață și Catinca este o diferență de 7 ani și seamnănă leit una cu cealaltă.
Cum se înțelegeau Jo și sora ei în copilărie
Cu toate că sora ei mai mare este printre cele mai cunoscute cântărețe din România și se bucură de un succes fantastic, Catinca a preferat să rămână în umbră, nefiind foarte atrasă de lumina reflectoarelor. Cu toate acestea, frumoasa șatenă a mai avut apariții alături de Jo la emisiuni televizate, în care au vorbit deschis despre perioada copilăriei lor, dar și care este relația dintre ele acum.
„Mai rău mă bătea ea pe mine. Am avut o perioadă în care ne băteam foarte tare, ca niște băieți. Suntem băiețoase amândouă, pentru că era mai mică decât mine și se băga foarte mult în sufletul meu și acum înțeleg lucrul ăsta și acum o iau eu și o bag în sufletul meu, dar atunci mă enerva și mă sâcâia chestia asta. Făcea tot ce făceam eu, la un moment dat a devenit și ca o frustrare așa pentru că ai mei pe mine nu m-au dus la muzică de foarte mică, în schimb pe ea au dus-o, deși nu are niciun talent.”, a spus Jo.
Potrivit celor două surori, perioada copilăriei nu a fost una tocmai foarte bună pentru relația dintre ele. Catinca a mărturisit că fiind mai mică obișnuia să îi facă mai multe farse surorii ei și uneori căuta motive ca Jo să fie certată de părinți în locul ei.
„Ne luam de la orice, de la absolut orice. Odată am tuns-o, am machiat-o cu carioci, cu marcăr permanent, adică dacă tot voia să stea cu mine și eu nu voiam să petrec timp cu ea, mă gândeam să o fac sa fie funny. Dar nu că mă bătea, ea s-a prins că pe mine mă ceartă ai mei, că eu fiind mai mare o încasam de fiecare dată și la un moment dat se trăgea singură de păr, se arunca pe scări singură și plângea că am împins-o eu.”, a mai spus Jo despre sora ei.
În prezent Catinca este studentă la Litere, la Facultatea de Comunicare și Relații Publice. Jo este foarte mândră de sora ei și speră ca la finalul studiilor să ajungă un PR de excepție și să lucreze împreună. Dacă în copilărie nu erau atât de apropiate, acum relația dintre cele două este exemplară. Jo și Catinca se susțin una pe alta și se încurajează reciproc.