Live acum Viaţa fără filtru (r)
Prime time 19:00/ Mireasa. Capriciile iubirii
Homepage » Monden » Showbiz intern » De ce au ajuns Cătălin Scărlătescu și Florin Dumitrescu să nu-și mai vorbească. "În toată istoria Chefi la Cuțite nu m-am enervat așa de tare..."

De ce au ajuns Cătălin Scărlătescu și Florin Dumitrescu să nu-și mai vorbească. "În toată istoria Chefi la Cuțite nu m-am enervat așa de tare..."

De Oana Vacarusi.
Publicat pe 19.08.2022 la 12:45 Actualizat pe 19.08.2022 la 12:47

De ce au ajuns Cătălin Scărlătescu și Florin Dumitrescu să nu-și mai vorbească. Motivul pentru care cei doi chefi s-au enervat. În sezonul 10 Chefi la cuțite, care va începe în curând, la Antena 1, maeștrii bucătăriei se avântă în bătălia culinară cu ambiții și mai mari și cuțite și mai ascuțite!

Premiera noului sezon al celebrului show gastronomic se apropie cu pași mari și fiecare jurat își
ascute cuțitele... dar și vorbele, în declarații tăioase la adresa adversarilor. În sezonul 10 Chefi la cuțite, care va începe în curând, la Antena 1, maeștrii bucătăriei se avântă în bătălia culinară cu ambiții și mai mari și cuțite și mai ascuțite!

De ce au ajuns Cătălin Scărlătescu și Florin Dumitrescu să nu mai vorbească

Premiera noului sezon al celebrului show gastronomic se apropie cu pași mari și fiecare jurat își
ascute cuțitele... dar și vorbele, în declarații tăioase la adresa adversarilor.

”Bontea, în afară de faptul că este un tip foarte carismatic, este un bucătar extraordinar de bun. Și Scărlătescu la fel. Asta nu înseamnă că nu le văd defectele. Punctul slab al lui Cătălin este că se minte singur de foarte multe ori. El știe să-și vândă farfuria. Dar, din păcate pentru el, noi n-o cumpărăm. Iar punctul slab al lui Sorin este faptul că este mult prea încrezător.”, a declarat Florin Dumitrescu.

În sezonul 10 ”Chefi la cuțite”, care va începe în curând, la Antena 1, maeștrii bucătăriei se avântă în bătălia culinară cu ambiții și mai mari și cuțite și mai ascuțite!

”În toată istoria Chefi la cuțite, cel mai tare m-am enervat în sezonul 10. A fost un moment în urma căruia eu și Scărlătescu nu ne-am mai vorbit deloc trei zile. Culmea e că nici Bontea n-a vorbit cu Scărlătescu în cele trei zile. Cumva, ne-a enervat pe amândoi în egală măsură. Asta se va vedea în sezonul 10, care este mult mai intens, colegii mei profitând de anumite slăbiciuni ale adversarilor. Poate și eu am profitat de anumite slăbiciuni ale lor. Pe lângă competiția foarte încinsă, sezonul 10 este unul special din toate punctele de vedere. În primul rând, avem un alt platou. Decorul este diferit, alte culori, alte bucătării, altă mobilă, alt spațiu de relaxare, mult mai mare. Cred că cine a pregătit acest spațiu de relaxare a știut că, la un moment dat, noi nu ne vom mai vorbi și vom sta în colțuri separate”, a dezvăluit Chef Florin Dumitrescu.

Cei trei Chefi au descoperit decorul nou al emisiunii ca pe un cadou aniversar, pentru a marca deceniul de prietenie și rivalitatate care îi leagă. Rememorând acești ani, Florin Dumitrescu a vorbit despre episoadele care l-au emoționat cel mai mult:

”Pentru mine, cele mai impresionante momente la Chefi la cuțite au fost atunci când au venit soția și fiicele mele de ziua mea. Au fost de două ori cu această ocazie la filmări. A doua oară, când fetele mai crescuseră, au venit și cu un tort și mi-au cântat ”La mulți ani!”. Deci cele mai emoționante momente tot cu familia le-am avut. Fiicele mele au crescut în același timp cu Chefi la cuțite. Am învățat în paralel să fiu tătic și Chef la Chefi la cuțite. Iar acum, ele au învățat deja că, dacă stăm să ne uităm până la finalul emisiunii, am câștigat un battle, iar dacă le trimit la culcare mai devreme, înseamnă că am pierdut acel battle.”

Cu toată susținerea de care se bucură acasă, Chef Dumitrescu este pregătit pentru cea mai aprigă confruntare:

”Țin scorul cu mare atenție: până acum, Sorin are supremația la sezoane, Cătălin e pe-aproape, însă la battle-uri și la farfurii, conduc detașat. Și îmi doresc foarte tare să câștig sezonul 10, pentru că e și o chestie de numerologie la mijloc: am câștigat sezoanele 2 și 5. Multiplicarea lui 5 cu 2 este 10, deci cumva este sezonul meu. Câștig sezonul ăsta. N- am cum să nu câștig sezonul ăsta!”.

Citește și Noul sezon Chefi la cuțite aniversează un deceniu de când se cunosc cei trei ași ai gastronomiei. Cum se înțeleg acum

În articolul
De ce au ajuns Cătălin Scărlătescu și Florin Dumitrescu să nu-și mai vorbească. "În toată istoria Chefi la Cuțite nu m-am enervat așa de tare..."
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Beauty & Lifestyle
Cascadele din Europa care amintesc de Bali. Locul în care te vei simți ca în paradis
  • Cascadele din Europa care amintesc de Bali
  • Locul în care te vei simți ca în paradis
Emisiuni TV
Chefi la cuțite, 29 aprilie 2025. Ce concurent a fost eliminat. Farfuria lui a obținut doar patru puncte
  • O echipă pierde un concurent la Chefi la cuțite
  • Cine a fost eliminat
Horoscop zilnic
Horoscop miercuri, 30 aprilie 2025: Peștii vor avea zile libere
  • Horoscopul zilei de miercuri, 30 aprilie 2025
  • Ce ne-au pregătit astrele pentru ziua de miercuri
  • Vezi cum stai în materie de bani, dragoste, sănătate și noroc
Showbiz intern
Top 5 cele mai frumoase ținute de la Premiile Gopo 2025. Cum și-au făcut apariția vedetele
  • Vedetele au participat la Premiile Gopo 2025
  • Ce ținute au purtat
Emisiuni TV
Care ar fi motivul de ceartă dintre Alex Bodi și Nuredin Belnur. Declarațiile afaceristului despre scandalul momentului: „L-am considerat copilul meu”
  • Care ar fi motivul de ceartă dintre Alex Bodi și Nuredin Belnur
  • Declarațiile afaceristului despre scandalul momentului
Showbiz intern
Chefi la cuțite, 29 aprilie 2025. Ce echipă a câștigat al șaselea battle. Proba de duel le-a dat concurenților mari bătăi de cap
  • Ce echipă a câștigat battle-ul cu numărul șase
  • Un ingredient important le-a dat bătăi de cap concurenților la duel
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
Explozie la un laborator pentru muniţie şi armament din Pantelimon. O femeie a fost găsită carbonizată înăuntru
recomandare pe as.ro
Milionarul român, coproprietar la cel mai tare restaurant din Dubai rupe tăcerea: „Am investit, mai deschidem unul”
Romania TV
Mario Iorgulescu a EVADAT și riscă trei ani de închisoare în plus. Este dat în urmărire internațională
Romania TV
Mario Iorgulescu a EVADAT și riscă trei ani de închisoare în plus. Este dat în urmărire internațională
recomandare pe antena3.ro
O fetiță de 3 ani a fost găsită alergând într-o parcare cu sânge pe față. Apoi mama ei a fost găsită moartă, în mașină
recomandare pe antena3.ro
Moscova amenință o țară NATO că va avea soarta Ucrainei: „Să se uite şi să tragă concluzii”
recomandare pe antena3.ro
Un cardinal venit la Vatican pentru conclav a golit minibarul de la Santa Marta: „Credea că e gratis, și-a invitat și colegii”
recomandare pe playtech.ro
Andreea Marin jubilează! Violeta a dat lovitura peste Ocean, se alătură elitelor din SUA. Cum s-a aflat tot
recomandare pe playtech.ro
Cum scapi de furnicile din casă sau din curte în mod natural. Este varianta cea mai simplă
recomandare pe redactia.ro
Zodia care își iubește mama mai mult decât orice. Legătura de sânge care nu se rupe niciodată
recomandare pe redactia.ro
Detalii cutremurătoare ies la iveală din ancheta bebelușului furat din maternitatea Bacău. Cum a fost scos micuțul din spital și cu cât s-a vândut micuțul
recomandare pe Ciao.ro
Vedetele din România care s-au călugărit. Au renunțat la celebritate pentru o viață în rugăciune
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
Gimnasta a făcut avere din alte activități: „Bărbații mi-au cerut apa în care m-am spălat”
recomandare pe bzi.ro
Laura Cosoi, apariție neașteptată în costum de baie! Arată senzațional la 43 de ani, după 4 nașteri
recomandare pe bzi.ro
Loredana Groza s-a sărutat cu un cal! Ipostază șocantă a devenit virală! – FOTO
recomandare pe dailybusiness.ro
Peste 223.000 de români ar vrea să muncească, dar sunt blocați!
recomandare pe dailybusiness.ro
Șomajul atinge un minim istoric de 3,33%, impulsionat de relansarea economică europeană
recomandare pe Jurnalul.ro
Ziua eliberării: 3 Zodii încep un nou capitol pe 28 Aprilie 2025
recomandare pe a1.ro
Joseph Adam, mesaj emoționant de ziua Andei Adam. Cum a arătat tortul festiv, dar și ce spune artista despre relația cu soțul ei