Live acum Lumea nevazuta (r)
Prime time 19:00 Petrecem in familie
Homepage » Monden » Showbiz intern » De ce i-a spus fiul cel mare Adelei Popescu că este o mamă rea. Cum a reacționat vedeta: „M-am trezit gândidu-mă la asta”

De ce i-a spus fiul cel mare Adelei Popescu că este o mamă rea. Cum a reacționat vedeta: „M-am trezit gândidu-mă la asta”

Publicat pe 04.10.2021 la 13:51 Actualizat pe 04.10.2021 la 13:51

Adela Popescu este mamă de băieți, iar micile incidente și probleme nu o ocolesc nicidecum, asta și pentru că micuții săi se află la vârste fragede și abia încep ușor, ușor să descopere lumea. Așadar, vedeta sinceră din fire, a vorbit pe internet despre un episod mai neplăcut în care fiul său cel mare i-a spus că este o mamă rea. Astfel, făcând referire la momentul respectiv, prezentatoarea TV a mai făcut referire și la mamele care se confruntă cu astfel de situații des și s-a pus în pielea lor, gândidu-se la cum se simt acestea, Adela conștientă fiind de faptul că are timp să îndrepte lucrurile.

Adela Popescu are trei copii

arhivă

Adela Popescu este tare mândră de cei micuți ai săi, însă cu toate acestea, micile probleme nu o ocolesc deloc pe vedetă, așa că de fiecare dată, prezentatoarea TV alege să-și deschidă sufletul în fața internauților și să le povestească prin ce trece în rolul de mamă.

De ce i-a spus fiul cel mare Adelei Popescu că este o mamă rea

Adela Popescu povestește frecvent pe rețelele de socializare prin ce trece de când este mămică, dar și despre cum e viața cu trei copii, unul dintre ei nou-născut. Ei bine, vedeta încearcă să-și împartă pe cât se poate de bine timpul și să facă activități atât cu cei doi băieți mari, dar să aibă grijă și de cel mic.

Așadar, într-o postare pe Instagram, Adela a mărturisit că Alexandru, fiul cel mare, i-a spus că este cea mai rea mamă din lume, asta pentru că în timp ce desenau, vedeta a ales să coloreze personajul preferat al băiatului cu vișiniu, nu cu roșu, așa cum ar fi trebuit.

Din acest motiv, Alexandru s-a supărat foarte tare pe mama sa, însă Adela a recunoscut că nu a mișcat-o gestul fiului său, căci are timp să repare ceea ce a făcut greșit.

„Zilele trecute Alexandru mi-a spus cu multa usurinta ca sunt cea mai rea mama din lume. Pentru ca l-am desenat pe Spider Man cu visiniu, nu cu rosu.
Nu m-a miscat prea tare, dar asta si pentru ca simt ca am suficient timp sa "repar" tot ce imi pare ca nu am facut bine pana in acel moment.”, a scris Adela Popescu pe Instagram.

Totodată, Adela a vrut să evidențieze altceva în postarea sa, fapt ce a și făcut. Așadar, vedeta a mărturisit că s-a gândit foarte mult la mamele care trec frecvent prin situații de acest fel cu copiii lor și încearcă să se pună în pielea acestora, imaginându-și cât de greu le este.

Așadar, în postura de părinte, vedeta a explicat că cel mai probabil este foarte greu ca mamă să treci prin astfel de episoade complicate, dar și serioase, nu cum a fost cazul ei.

„Ma tot intreb ce-o fi in sufletul parintilor ai caror copii afirma ca au traume din copilarie. Ca nu s-au simtit iubiti, apreciati, vazuti. Si ca neimplinirea pe care o simt in viata de adult e din cauza lor. A parintilor. Incerc sa imi imaginez o mama de 60 de ani, pe un fotoliu din sufrageria de la etajul 4, citind pe Facebook postarea copilului despre asta. Ce simte ea? Neaga? Se revolta? Isi cere scuze? Plange? M-am trezit gandindu-ma la asta, probabil si pentru ca, mai nou, ma simt mai mult mama decat fiica. (...) Dar, cand ai 60 de ani, ce simti? Mai ales cand stii ca ai facut atat cat ai putut, stiut, priceput. Ca ai facut atat...cat parintii tai au putut, stiut, priceput...cu tine.”, a mai scris vedeta pe Instagram.

CITEȘTE ȘI:
În articolul
De ce i-a spus fiul cel mare Adelei Popescu că este o mamă rea. Cum a reacționat vedeta: „M-am trezit gândidu-mă la asta”
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Showbiz intern
Moment emoționant la Survivor 2026. Iulia Istrate nu s-a mai abținut și a izbucnit: ”Sunt foarte frustrată”
  • Iulia Istrate a izbucnit în plâns
  • Concurenta Survivor 2026 nu s-a mai putut abține
Showbiz intern
Poveștile de iubire ale lui Cristian Boureanu. A trecut prin două divorțuri, dar nu și-a pierdut încrederea în dragoste
  • Cristian Boureanu s-a iubit cu femei celebre
  • Afaceristul a trăit povești de dragoste ca în filme
Showbiz intern
Ce avere are Călin Donca. Concurentul Survivor a fost la un pas să piardă tot
  • Călin Donca are mașini de milioane de euro
  • Afaceristul este unul dintre cei mai de succes bărbați din România
Emisiuni TV
Adi Vasile a anunțat miza uriașă a primului joc la Survivor 2026. Cine a câștigat-o
  • Care este miza primului joc de la Survivor 2026
  • Concurenții au început prima probă
Emisiuni TV
Anamaria Prodan a dezvăluit cine își dorește să câștige Survivor! Pe cine favorizează vedeta
  • Anamaria Prodan a făcut declarații despre viitorul câștigător Survivor
  • Ce favoriți are vedeta
Stiri interne
Halucinant! Un influencer din Scoția a mințit polițiștii că un român i-a condus mașina cu care a făcut accident mortal
  • Un influencer din Scoția ar fi încercat să îl bage pe un român la închisoare
  • Tiktokerul a fost prin cu minciuna
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
Coduri portocaliu şi galben de viscol în mai bine de jumătate de ţară, inclusiv Bucureşti. Minime de -15°C
recomandare pe as.ro
Cu ce se ocupă românii care l-au surclasat pe Ion Ţiriac în topul ierarhiei miliardarilor anunţat de americani
Romania TV
Georgiana Lobonț, criticată că e prea slabă. Artista s-a pozat în costum de baie, în Zanzibar, iar criticii au stat la pândă și au atacat: Ai bețe, îți lipsesc schiurile
Romania TV
Suma URIAȘĂ pe care a dat-o Monica Bîrlădeanu pe rochia mini cu care a încins internetul. Un român de rând muncește o lună pe acești bani!
recomandare pe antena3.ro
Femeia acuzată că și-a ucis 11 soți spune acum că, de fapt, nu-și amintește de câte ori a fost căsătorită, dar nimeni nu mai trăiește
recomandare pe antena3.ro
O româncă mutată de 12 ani din țară povestește cum a primit permis de conducere în 45 de minute și pașaport în 20, direct pe aeroport
recomandare pe antena3.ro
Polițistul care l-a prins pe agresorul livratorului străin povestește pas cu pas ce s-a întâmplat. Bătăușul și-a chemat în ajutor mama
recomandare pe playtech.ro
Ce faci dacă te-a inundat vecinul: cine plăteşte în caz de stricăciuni, conform legii
recomandare pe playtech.ro
Cea mai ieftină destinaţie de plajă din Europa e la câteva ore de România. Are şi o istorie specială
recomandare pe redactia.ro
Reacția neașteptată a iubitului Rodicăi Stănoiu după ce femeia a fost deshumată la doar câteva zile de la înmormântare. Prima poză cu tânărul IUBARET
recomandare pe redactia.ro
Nicusot Dan , gest RAR la PARADA!! Nu s-a mai intamplat asta cu un presedinte in ultimii ani
recomandare pe Ciao.ro
ULTIMĂ ORĂ! Moment de panică, în direct, la Radio ZU! Morar, Buzdugan și Emma, evacuați de urgență
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
Ce a văzut toată lumea după ce prezentatoarea TV s-a întins prea tare. „Mi s-a rupt bluza”
recomandare pe bzi.ro
Simona Halep a aruncat internetul în aer cu oferta de Revelion 2026! Românii nu au iertat-o!
recomandare pe bzi.ro
Denise Rifai a făcut furori la evenimentul Adinei Buzatu! Toate privirile au fost îndreptate către ea! – GALERIE FOTO
recomandare pe dailybusiness.ro
Partidul de guvernământ din Kosovo câștigă alegerile după mai multe luni de blocaj politic
recomandare pe dailybusiness.ro
Kremlinul: „Întreaga lume apreciază eforturile de pace ale președintelui Trump”
recomandare pe Jurnalul.ro
„Ghinion” pentru Traian Băsescu, înainte de Crăciun: Întoarcerea în casa de protocol, blocată de manevra juridică prin care și-a luat SPP-iștii înapoi
recomandare pe a1.ro
Georgiana Lobonț, apariție sexy în costum de baie pe internet, în vacanță. Cum au reacționat fanii și de ce au criticat-o