Live acum Mireasa. Capriciile iubirii (r)
Prime time 19:00/ Mireasa. Capriciile iubirii
Homepage » Monden » Showbiz intern » De ce nu își lasă Estera copiii să stea cu Lidia Buble. Ce a spus sora artistei: "Cred că ar fi..."

De ce nu își lasă Estera copiii să stea cu Lidia Buble. Ce a spus sora artistei: "Cred că ar fi..."

Publicat pe 08.12.2022 la 22:08 Actualizat pe 08.12.2022 la 22:08

Lidia Buble are o familie numeroasă. Artista se poate mândri cu toți cei 10 frați ai săi. Estera este una dintre surorile cântăreței, astfel cele două sunt foarte apropiate, cu toate că locuiesc la sute de kilometri distanță una față de cealaltă. Estera a fost întrebată, de curând, în mediul online, de ce nu își lasă copii să stea cu Lidia Buble. Ce răspuns a oferit sora artistei.

De ce nu își lasă Estera copiii să stea cu Lidia Buble.

arhivă

Lidia Buble este una dintre cele mai apreciate cântărețe de la noi. De curând, sora ei, Estera a postat pe rețelele sociale o secțiune de întrebări și răspunsuri, acolo unde aceasta a precizat de ce nu își lasă cei doi copii să petreacă timp cu artista.

De ce nu își lasă Estera copiii să stea cu Lidia Buble

Lidia Buble mai are 10 frați, printre care și Estera, cea cu care a participat în show-ul din Asia Express, în urmă cu mai mult timp. Legătura dintre ele este una foarte specială, după postările pe care cele două le fac în mediul online.

Pentru că se află la sute de kilometrii distanță, cele două surori se vizitează foarte rar. Estera este make-up artist de meserie și este plecată cu familia sa la Viena, acolo unde s-a stabilit alături de soțul, dar și de cei doi copii pe care îi are.

Ce a spus sora artistei

Pentru că Lidiei Buble îi plac foarte mult copii, aceasta le duce dorul tututor nepoților săi, pe care îi vede foarte rar, din cauza distanței dintre București și Deva.

Astfel, în urmă cu puțin timp, Estera a fost întrebată, pe pagina personală de Instagram, de ce nu își lasă copii să stea câteva zile la sora sa.

Ai vrea să îi lași pe Issac și pe Isaiah la Lidi, timp de o săptămână?”, a fost întrebarea primită de Estera, sora Lidiei Buble.

Sora Lidiei Buble a mărturisit că acest lucru este destul de complicat privind vârstă pe care cei doi o au. Mai mult de atât, drumul și distanța față de părinți ar îngreuna situația.

Lidia Buble, tu ești iubirea! Te iubesc cu o iubire veșnică. Lidia Buble îi cere pe amândoi la ea, se roagă de mine mereu să îi las, dar e foarte complicat să trimiți copiii în altă țară, cu altcineva. Dar i-aș lăsa, de ce nu? Cred că ar fi cea mai fericită.”, a precizat Estera Buble, pe pagina sa de Instagram.

CITEȘTE ȘI:
În articolul
De ce nu își lasă Estera copiii să stea cu Lidia Buble. Ce a spus sora artistei: "Cred că ar fi..."
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Emisiuni TV
Rețeta lui Chef Horia Manea de cotlet de porc cu sos de zahăr brun. Cum să obții o carne fragedă
  • Rețeta lui Horia Manea de cotlet de porc cu sos de zahăr brun
  • Secretul pentru un preparat ca la carte
Stiri interne
Soția lui Ionel Ganea, Monica, primele declarații după ce fiul ei a fost implicat în gravul accident de circulație. Cum s-ar fi petrecut tragedia: "Nimeni nu se întreabă ..."
  • Monica Ganea, devastată după accidentul fiului său
  • Cum s-ar fi petrecut tragedia
Showbiz intern
Gabriela de la Mireasa, sezonul 6, primele declarații după nunta cu Valentin. Cei doi s-au căsătorit religios în weekend
  • Gabriela și Valentin de la Mireasa, sezonul 6, s-au căsătorit religios în weekend
  • Cei doi s-au mutat de curând în casă nouă
Beauty & Lifestyle
Cum să cultivi lămâi care chiar dau fructe. Sfaturi oferite de experți
  • Sfaturi pentru a cultiva lămâi care chiar dau fructe
  • Ce spun specialiștii
Showbiz intern
Andreea Tonciu, confesiuni sincere de ziua ei de naștere! De ce nu se mai bucură atât de tare cum o făcea cândva. Ce cadouri a primit
  • Andreea Tonciu a împlinit 39 de ani
  • Cum își sărbătorește bruneta ziua de naștere
  • Declarații exclusive
Showbiz intern
Karmen Minune și fostul soț, din nou împreună, alături de fiica lor. Cât de bine se înțeleg cei doi după divorț / FOTO
  • Karmen Minune și Bogdan Căplescu au divorțat în urmă cu câteva luni
  • Cântăreața și fostul soț, din nou împreună, alături de fiica lor
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
Cele mai bune prietene, moarte pe iarbă, ţinându-se de mână, după un accident cumplit. "Cadou" de majorat le va fi piatra funerară după tragedia din Irlanda
recomandare pe as.ro
Milionarul român care are un salariu de 33.000 de euro pe lună a ajuns să vândă tot şi să se împrumute!
Romania TV
Vestea momentului în showbiz! S-au DESPĂRȚIT! El a făcut anunțul: Decizia nu este rezultatul unui conflict, ci e o înțelegere matură
Romania TV
Mario Iorgulescu a EVADAT și riscă trei ani de închisoare în plus. Este dat în urmărire internațională
recomandare pe antena3.ro
La 6 ani a fost declarată „cea mai frumoasă fetiță din lume”. Acum, la 24 de ani Thylane Blondeau arată cu totul diferit
recomandare pe antena3.ro
O româncă a dispărut în mod misterios la Londra, în urmă cu 7 ani. Acum, fiicele și poliția fac un nou apel
recomandare pe antena3.ro
Descoperire arheologică inedită în deșertul Sinai: Au fost găsite cercuri bizare de copaci care duc la o fortăreață din Egiptul Antic
recomandare pe playtech.ro
Cum să dublezi producția de castraveți punând un singur ingredient natural peste plante
recomandare pe playtech.ro
Zonele preferate de căpușe în curte și grădină. Cum le identifici și le elimini
recomandare pe redactia.ro
Zodia care își iubește mama mai mult decât orice. Legătura de sânge care nu se rupe niciodată
recomandare pe redactia.ro
Detalii cutremurătoare ies la iveală din ancheta bebelușului furat din maternitatea Bacău. Cum a fost scos micuțul din spital și cu cât s-a vândut micuțul
recomandare pe Ciao.ro
Vedetele din România care s-au călugărit. Au renunțat la celebritate pentru o viață în rugăciune
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
Prezentatoarea TV a apărut în costum de baie, iar soțul ei a fost numit pe loc „cel mai norocos bărbat din lume”
recomandare pe bzi.ro
Anca Serea și-a făcut de cap, alături de fiica ei, în club! S-au dezlănţuit în club până-n zori!
recomandare pe bzi.ro
Avertismentul nutriționiștilor privind pufuleții din dieta Mihaelei Rădulescu! „Evitați cât puteți pufuleții cu arome!“
recomandare pe dailybusiness.ro
Peste 223.000 de români ar vrea să muncească, dar sunt blocați!
recomandare pe dailybusiness.ro
Șomajul atinge un minim istoric de 3,33%, impulsionat de relansarea economică europeană
recomandare pe Jurnalul.ro
3 zodii dure care tânjesc în secret după dragoste
recomandare pe a1.ro
Cum arată sora lui Valeriu Ilisie din "Iubire cu Parfum de Lavandă". Cei doi frați postează des imagini împreună