Live acum Un show păcătos
Prime time 19:00 Mireasa. Capriciile iubirii
Homepage » Monden » Showbiz intern » DeSanto, primele declarații după ce a pierdut procesul cu Jador! Ce spune producătorul muzical despre artist: "Văd că este în plin declin"

DeSanto, primele declarații după ce a pierdut procesul cu Jador! Ce spune producătorul muzical despre artist: "Văd că este în plin declin"

De Denisa Biță.
Publicat pe 11.07.2025 la 22:52 Actualizat pe 11.07.2025 la 22:52

DeSanto face primele declarații după ce a pierdut procesul deschis împotriva lui Jador. Care a fost gafa pe care a făcut-o acesta. Ce spune producătorul muzical despre fostul lui colaborator. Declarații exclusive!

La începutul anului, Jador l-a acuzat pe fostul său producător, DeSanto, că i-a șters piesele de pe YouTube, i-a închis canalul și i-a cerut bani pentru a-l redeschide. Conflictul a ajuns în instanță, iar magistrații s-au pronunțat în favoarea cântărețului. Motivul? Producătorul muzical a "gafat-o".


Ce spune producătorul muzical despre artist: "Văd că este în plin declin"


După ce Jador a făcut acuzații dure la adresa lui DeSanto, producătorul a reacționat, negând cele spuse de artist. Deoarece lucrurile au degenerat, DeSanto a decis să își caute dreptatea în instanță și să apeleze la lege.

În urmă cu mai puțin de o lună, magistrații de la Judecătoria Giurgiu s-au pronunțat, însă nu în favoarea producătorului muzical. Mai exact, aceștia au respins cererea înaintată de acesta, care a fost anulată. Motivul?! DeSanto a "uitat" să plătească taxa de timbru.

"Ce să zic… am fost ocupat cu succesul lui JAMARR și am uitat să plătesc taxa de timbru. De aceea s-a respins cererea pe care am depus-o în instanță. Am avut multe concerte cu ăsta mic în toată țara.", a declarat DeSanto pentru Spynews.ro.

Cât despre proiectul său de suflet, așa cum îl numește producătorul muzical, "Jador", acesta a făcut o remarcă. Mai exact, DeSanto a declarat că artistul ar fi "în plin declin", fapt pentru care mărturisește că nu se bucură.

"Văd că este în plin declin proiectul “JADOR”, ceea ce nu mă bucură deloc, chiar dacă nu mai sunt implicat direct. Este un proiect “de suflet”, am investit în el timp și sentimente, în acest proiect."

Întrebat de către reporterii Spynews.ro dacă va continua demersurile în instanță, DeSanto a mărturisit că este sigur că va ajunge la un acord cu Jador. Mai mult, acesta a lăsat această "decizie" în mâinile lui Dumnezeu. De asemenea, spune că divinitatea "a făcut deja dreptate", având succes internațional cu un alt proiect.

"Cu siguranta vom ajunge la un acord, las timpul si pe Dumnezeu sa isi faca Lucrarea cu noi, ceea ce se si intampla deja: JAMARR a invadat piata muzicala internationala SINGUR neajutat de vreo televiziune, fiind minor e mai dificil, a facut asta cu o melodie si text compuse de mine din viata mea, si nu imi aduce decat bucurie si ganduri bune."


Citește și: Jador, prima victorie în războiul cu DeSanto! Ce s-a întâmplat în urmă cu câteva zile!

În articolul
DeSanto, primele declarații după ce a pierdut procesul cu Jador! Ce spune producătorul muzical despre artist: "Văd că este în plin declin"
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Stiri interne
Locatarii rămași fără casă, în urma exploziei din Rahova, vor deveni proprietari, după ce blocul va fi reconstruit. Ce sume vor primi oamenii pentru cheltuieli urgente
  • Oamenii care au rămas fără casă, în urma exploziei din Rahova, vor deveni proprietari
  • Anunțul făcut de Primăria Capitalei
Stiri interne
Directorul general al Termocentrale Constanța a fost găsit spânzurat! Daniel Popa avea 43 de ani
  • Tragedie la Termocentrala Constanța
  • Directorul general a fost descoperit spânzurat
Showbiz international
Kim Kardashian spune că a suferit de sindromul Stockholm în timpul relației cu Kanye West. Dezvăluirile făcute de divă la aproape 5 ani de la divorț
  • Kim Kardashian, dezvăluiri șocante
  • Diva spune că a suferit de sindromul Stockholm în timpul relației cu Kanye West
Showbiz intern
Mara Bănică, conversație savuroasă cu Dima! Ce îi spune fiul adolescent jurnalistei de la Antena Stars
  • Mara Bănică, conversație savuroasă cu fiul ei adolescent
  • Ce i-a scris Dima
Emisiuni TV
Mireasa - Capriciile iubirii. Cum a fost primit Alexandru în casa fetelor. Reacția lui, după ce a fost întrebat dacă este atras de Nicoleta
  • Alexandru a intrat ieri în casa Mireasa
  • Cum a fost primit de fete
  • Concurentul a petrecut mai mult timp cu Nicoleta
Showbiz intern
Ce bilet a primit Andra Voloș în avion, de la o doamnă. Ce scria în el a lăsat-o fără cuvinte: "M-a emoționat profund..."
  • Andra Voloș, emoționată până la lacrimi de un mesaj primit într-un avion
  • Ce scria în biletul primit de la o doamnă
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
Un tânăr dezvăluie cât câştigă la spălat de vase în Elveţia: În Spania trebuie să fii pilot pentru banii ăştia
recomandare pe as.ro
Celebrul milionar s-a căsătorit cu “cea mai frumoasă femeie de pe planetă”
Romania TV
Cine este angajatul la stat din România, fost electrician, care are un salariu DUBLU faţă de Nicușor Dan: Poate președintele nu e plătit suficient
Romania TV
Ozana Barabancea nervoasă, după ce fanii i-au spus că seamănă cu o păpușă de ceară, că își editează pozele: Dacă m-ați vedea în realitate, ați înghiți în sec, amărâtelor, coțohârlelor!
recomandare pe antena3.ro
Femeia acuzată că și-a ucis 11 soți spune acum că, de fapt, nu-și amintește de câte ori a fost căsătorită, dar nimeni nu mai trăiește
recomandare pe antena3.ro
O româncă mutată de 12 ani din țară povestește cum a primit permis de conducere în 45 de minute și pașaport în 20, direct pe aeroport
recomandare pe antena3.ro
Polițistul care l-a prins pe agresorul livratorului străin povestește pas cu pas ce s-a întâmplat. Bătăușul și-a chemat în ajutor mama
recomandare pe playtech.ro
Cum obții concediul pentru îngrijirea copilului bolnav în 2025 – ce drepturi ai în fața legii și a patronului
recomandare pe playtech.ro
Ajutor de înmormântare de la angajator. Acte necesare
recomandare pe redactia.ro
Durere fără margini în familia fraților Pian. Ce s-a întâmplat cu doar câteva zile înainte de moartea mamei lor
recomandare pe redactia.ro
Trei ceasuri rele pentru o zodie marți. Va suferi teribil
recomandare pe Ciao.ro
S-au despărţit cu scandal! Cele mai scurte căsnicii ale vedetelor din România
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
Ce se întâmplă în Dubai nu rămâne doar în Dubai! Imaginile cu Aryna Sabalenka și Paula Badosa în costum de baie au încins imaginația fanilor
recomandare pe bzi.ro
Irina Columbeanu le răspunde dur celor care o acuză că nu-și ajută tatăl: „Niște frustrați, nu avem ce discuta!“
recomandare pe bzi.ro
Alina Pușcău, secretul siluetei de invidiat, la 43 de ani! Face asta de patru ori! – GALERIE FOTO
recomandare pe dailybusiness.ro
Vlăduța Lupău a făcut anunțul despre al treilea copil: „O să vă și arăt, ca să fie așa pe dovedite”
recomandare pe dailybusiness.ro
Sébastien Lecornu, premierul Franței, suspendă reforma pensiilor pentru a evita prăbușirea guvernului
recomandare pe Jurnalul.ro
Cea mai potrivită carieră, în funcție de luna nașterii
recomandare pe a1.ro
Carmen Brumă a întors toate capetele la un eveniment de la Palatul Parlamentului. Detaliul care i-a pus în evidență silueta