Live acum Spynews TV
Prime time 19:00/ Mireasa. Capriciile iubirii
Homepage » Monden » Showbiz intern » Elena Gheorghe, declarații exclusive despre relația cu soțul ei, după 12 ani de căsătorie! De la ce ajung să se certe cel mai des în casă

Elena Gheorghe, declarații exclusive despre relația cu soțul ei, după 12 ani de căsătorie! De la ce ajung să se certe cel mai des în casă

De Razvan Paltin.
Publicat pe 30.10.2023 la 23:40 Actualizat pe 30.10.2023 la 23:40

Elena Gheorghe și soțul ei, Cornel Ene, sunt căsătoriți de 12 ani, dar au o relație de iubire de 18 ani, iar împreună sunt părinții a doi copii: un băiețel și o fetiță. Ca în orice familie, mai există și mici certuri și neînțelegeri între parteneri, iar cum spune și Elena Gheorghe, dacă acestea nu ar exista, atunci nu s-ar mai numi familie. Cântăreața ne-a mărturisit de la ce ajunge să se contrazică cu partenerul ei de viață, dar și cum rezolvă situația.

De 12 ani, Elena Gheorghe și Cornel Ene, soțul ei, formează una dintre cele mai frumoase familii din showbiz, iar de 18 ani sunt un cuplu. Cei doi s-au căsătorit pe când artista avea 26 de ani, iar tot în acel an au devenit și părinți pentru prima data. Cântăreața și partenerul ei de viață au făcut cunoștință cu băiețelul lor, Nicholas Răzvan, astăzi în vârstă de 12 ani.

Elena Gheorghe, declarații despre relația cu soțul și viața de familie

În anul 2017, Elena Gheorghe și soțul ei au devenit părinți pentru a doua oară, de această dată părinți de fetiță, căci atunci s-a născut Amelie Nicole. Împreună, toți patru, sunt o familie foarte unită și deseori cântăreața postează fotografii alături de cele mai dragi persoane din viața ei.

Vedeta ne-a oferit un interviu, în exclusivitate pentru Spynews.ro, unde ne-a spus că viața alături de soțul și copiii ei e una complexă, frumoasă, dar și solicitantă.

”E foarte complexă aș putea spune, e frumoasă, este și solicitantă, are foarte multe nuanțe, dar cel mai important e că există, că suntem împreună și că suntem sănătoși, restul lucrurilor se fac pe parcurs, chiar dacă nu sunt perfecte, dar în imperfecțiune este minunat să fi liniștit și echilibrat, în rest se rezolvă toate”, a spus Elena Gheorghe pentru Spynews.ro.

Din ce motive se ceartă cu partenerul ei, Cornel, bărbatul cu care e căsătorită de 12 ani

Cum nicio familie nu este perfectă, ca în orice cuplu mai există și mici certuri sau neînțelegeri. Elena Gheorghe chiar a spus că dacă acestea nu ar exista, atunci nu ar exista termenul de familie. Deși e mult spus ”certat”, Elena Gheorghe și soțul ei ajuns să se contrazică uneori în ceea ce privește viața profesională, dar și viața de familie.

Cântăreața afirmă că partenerul ei, Cornel, este ”polițistul bun” din familie, el fiind mai indulgent și permitându-le copiilor mai multe. În schimb, ea este văzută de cei mici ca ”polițistul rău”, căci le spune NU de mai multe ori. Astfel, ea și soțul ajung să ”se certe” din acest motiv.

”Există, clar, dacă nu ar exista, atunci nu ar exista familie. E mult spus certat, dar în general ne contrariem pe teme profesionale și pe teme familiare pentru că el este mai indulgent, eu sunt ”polițistul rău”. Eu sunt puțin mai autoritară să zic, îmi doresc ca cei mici să învețe mai mult, să se culce mai devreme, să fie mai liniștiți, însă el a ales să fie ”polițistul bun”, iar atunci mai intervin unele lucruri, dar înțeleg că trebuie să existe două balanțe ca să se încline și să fie echilibrul acela”, a mai zis cântăreața.

CITEȘTE ȘI:
În articolul
Elena Gheorghe, declarații exclusive despre relația cu soțul ei, după 12 ani de căsătorie! De la ce ajung să se certe cel mai des în casă
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Showbiz intern
Misha, semnal de alarmă, după ce o aplicație i-a folosit pozele. S-a trezit că face reclamă fără să știe: „Aveți grijă...”
  • Misha, semnal de alarmă, după ce imaginea i-a fost folosită
  • S-a trezit că face reclamă la o aplicație fără să știe
Beauty & Lifestyle
Cea mai puțin aglomerată plajă din Europa. Destinația din Europa liniștită, de o frumusețe rară
  • O comoară ascunsă în Europa
  • Plaja din Europa care îi lasă pe turiști cu gura căscată
Showbiz intern
Ioana Grama, imagini superbe alături de fiica ei, din vacanță. Influencerița și Ayana se află în Grecia | FOTO
  • Ioana Grama, vacanță în Grecia
  • Imagini superbe alături de fiica ei
Showbiz intern
Bogdan Mocanu și iubita lui, Iasmina, s-au despărțit din nou? Gesturile celor doi care i-au pus pe gânduri pe urmăritori
  • Bogdan Mocanu și iubita lui, o nouă despărțire?
  • Gesturile care îi dau de gol că s-ar fi separat din nou
Showbiz intern
Aluziva a divorțat! Mesajul publicat de influenceriță: "Nu e o glumă..."
  • Despărțire surpriză în lumea influencerilor
  • Aluziva a divorțat
Showbiz intern
Claudia Puican, la spital cu fiul ei. Cu ce probleme de sănătate se confruntă Amir: „Mi-e greu să-l mai las cu cineva”
  • Claudia Puican, la spital cu fiul ei
  • Cum se simte Amir
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
Tragedie în drum spre Thassos. 3 morţi după ce un TIR a intrat cu 100 km/h în 2 maşini, la bariera de taxare
recomandare pe as.ro
“Prinţişorul Craiovei”, înconjurat de lux şi opulenţă. Destinaţia aleasă pentru a-şi sărbători ziua de naştere
Romania TV
Cum arată Lucy Ewing din Dallas la 66 de ani. Are doi nepoți și locuiește împreună cu fiica ei
Romania TV
O învățătoare a murit din cauza măsurilor Guvernului. A făcut AVC, după ce a aflat că i s-a desființat postul!
recomandare pe antena3.ro
Scene rare cu Leonardo DiCaprio și iubita lui mult mai tânără în costume de baie, în timpul vacanței din Spania
recomandare pe antena3.ro
Lumea a rămas umită când l-a auzit pe Vladimir Putin vorbind în engleză. De fapt, o face mai des decât s-ar crede
recomandare pe antena3.ro
Sfârșit teribil pentru un fotomodel celebru, la câteva luni după nuntă. Mergea spre casă când un elan i-a intrat prin parbriz
recomandare pe playtech.ro
Programul de spălare care prelungește viața hainelor tale. Recomandarea specialiștilor
recomandare pe playtech.ro
Ce se întâmplă dacă uzi plantele de grădină în plin soare. Grădinarii profesioniști au dat verdictul
recomandare pe redactia.ro
Anunț important de la stat pentru preoți, călugări și călugărițe. Ce nu mai au voie să facă de la 1 septembrie
recomandare pe redactia.ro
Anunț important de la stat pentru preoți, călugări și călugărițe. Ce nu mai au voie să facă de la 1 septembrie
recomandare pe Ciao.ro
S-au despărţit cu scandal! Cele mai scurte căsnicii ale vedetelor din România
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
Interzis cardiacilor! Cea mai frumoasă prezentatoare TV s-a filmat în timp ce făcea duș la piscină
recomandare pe bzi.ro
Fotbalistul Alex Florin Macarencu, acuzat de producerea unui accident mortal în Constanța. Acesta ar fi fost băut și drogat și ar fi fugit de la locul faptei
recomandare pe bzi.ro
Scandalul moștenirii lui Felix Baumgartner! Noi dezvăluiri despre conflictul Mihaelei Rădulescu cu familia sportivului
recomandare pe dailybusiness.ro
România trece la rovinieta după kilometri parcurși. Plata devine automatizată
recomandare pe dailybusiness.ro
Fructele au devenit un motiv major pentru care România a văzut o creștere a inflației în iulie
recomandare pe Jurnalul.ro
Horoscop septembrie 2025 pentru toate zodiile. Surprize astrale, noi oportunități și decizii importante
recomandare pe a1.ro
Ce meserie avea Ella Visan inainte de a participa la Insula Iubirii sezonul 9 și cu ce se ocupă acum