Elena Gheorghe împreună cu ceilalți 10 membri ai familiei au fost infectați cu noul coronavirus. Cântăreața a trecut prin clipe crâncene: ”Nu mai sunt locuri în spitale”
Publicat pe 28.10.2021 la 15:28 Actualizat pe 28.10.2021 la 15:28
Elena Gheorghe a lipsit aproape o lună de pe rețelele de socializare și nu i-a mai ținut la curent pe fani cu tot ce face în fiecare zi, așa cum obișnuia. Astăzi, Elena Gheorghe s-a confesat internauților și le-a povestit tot ce s-a întâmplat. Toată familia ei a fost infectată cu noul coronavirus.
- Situație delicată acasă la Elena Gheorghe
- Cum se simte acum celebra cântăreață
- Nu a mai găsit niciun loc liber în spitale
Virusul SARS-CoV-2 face din ce în ce mai multe victime în țara noastră. Iată că și Elena Gheorghe și restul membrilor familiei sale au fost confirmați pozitiv cu noul coronavirus și au ttrăit clipe crâncene.
Familia Elenei Gheorghe, infectată cu noul coronavirus
A fost o situație cât se poate de delicată acasă la celebra cântăreață. Pentru că a lipsit o perioadă destul del ungă de pe rețelele de socializare, internauții și-au făcut griji și iată că a venit și ziua în care Elena Gheorghe a dat cărțile pe față și le-a povestit ce s-a întâmplat, de fapt.
Elena Gheorghe și ceilalți zece membri ai familiei sale au fost confirmați pozitiv cu virusul nemilos. Au urmat zile de coșmar. Cântăreața s-a declarat un fel de ”asistentă” pentru restul familiei, ocupându-se de medicamente, mâncare, dar și, cel mai important, sprijin moral.
Unii membrii ai familiei au avut forme ușoare, alții forme medii și, din nefericire, câteva persoane au avut nevoie de îngrijiri medicale de specialitate, având forme grave de coronavirus. Din fericire, totul s-a terminat cu bine.
Cum se simte acum celebra cântăreață
Elena Gheorghe a făcut tot posibilul pentru a-și apăra membrii familiei. A dat telefoane în stânga și în dreapta, însă spitalele din Capitală erau pline. Nu mai exista niciun loc liber la ATI, ceea ce a făcut situația și mai alarmantă.
Cântăreața a mai povestit că, la un moment dat, a avut nevoie de un medicament care nu se găsea pe nicăieri în țară și, cu sprijinul lui Dumnezeu, așa cum chiar ea a mărturisit, a reușit să găsească medicamentul respectiv după două zile de căutări fără oprire.
Elena Gheorghe a tras un semnal de alarmă și le-a spus fanilor să aibă grijă de familiile lor și să se protejeze împotriva virusului nemilos.
”Familia mea, 11 membri, am avut Covid, unii cu simtome severe, alții medii, iar ceilalți ușoare. N-am fost în stare și nici nu am avut putere să postez nimic, eu am fost “asistenta” de serviciu la mine acasă pentru 4 oameni dragi care aveau nevoie de medicamente, mâncare, sprijin 24/24, eram pe telefoane și cu ceilalți, dar și cu medici, asistenți și vă împartășesc experiența mea pentru că sunt alături de toți cei care au trecut sau trec prin așa ceva și nu-s puțini din păcate, sunt foarte mulți. Ne-am lovit de toate problemele sistemului sanitar care este blocat, nu mai sunt locuri în spitale și nu vă spun asta pentru că am văzut la televizor, ci pentru că am sunat la fiecare spital în parte”, este o parte din mesajul pe care Elena Gheorghe l-a scris.