Live acum Lumea nevazuta (r)
Prime time 19:00 Petrecem in familie
Homepage » Monden » Showbiz intern » Emilia Ghinescu s-a măritat de foarte tânără, la doar 18 ani! Ce a făcut-o pe cântăreață să-și dorească să plece de acasă atât de devreme! Povestea nespusă!

Emilia Ghinescu s-a măritat de foarte tânără, la doar 18 ani! Ce a făcut-o pe cântăreață să-și dorească să plece de acasă atât de devreme! Povestea nespusă!

De Razvan Paltin.
Publicat pe 16.05.2025 la 22:54 Actualizat pe 16.05.2025 la 22:54

În urmă cu doi ani, Emilia Ghinescu s-a separat de cel de-al doilea partener, Sebastian Albăstroiu, cu care are o fetiță, după 13 ani de relație. Totuși, cântăreața de muzică populară a mai trecut printr-o căsnicie anterioară, din care au rezultat doi copii. În exclusivitate pentru Spynews.ro, artista ne spune care au fost motivele pentru care s-a căsătorit la doar 18 ani cu George Turcu, fostul soț, și ce a determinat-o să plece atât de devreme din casa părintească.

Emilia Ghinescu e una dintre cele mai apreciate artiste de la noi, însă puțini sunt cei care știu cu adevărat cum este ea în afara camerelor de filmat. Ei bine, în exclusivitate pentru Spynews.ro, cântăreața ne-a dezvăluit că întotdeauna a fost un om care nu a ascultat de sfaturile celor din jur și mereu a făcut așa cum a considerat că e mai bine.

Acest lucru nu i-a adus în viață doar beneficii, iar Emilia Ghinescu ne-a mărturisit că, din cauza caracterului pe care îl are, a avut și de pierdut. Cu toate acestea, e conștientă de situație și nici nu își dorește să se schimbe.

”Sunt genul de om care nu ascultă de sfaturi, nu cere sfaturi și întotdeauna face doar ce consideră că trebuie să facă, după propria voință. Asta pot să spun că mi-a adus lucruri bune, dar și mai puțin bune. Mi-a adus și de tras, și de pătimit, din cauza acestui caracter al meu, care este destul de hotărât. Sunt destul de egoistă și individualistă. Unii poate ar spune „puternică”, dar nu știu ce să zic... e greu să fii și puternică”, a spus Emilia Ghinescu.

Emilia Ghinescu spune motivele pentru care s-a măritat la doar 18 ani! De ce a vrut cu ardoare să plece din casa părintească

Cu o carieră de succes, Emilia Ghinescu a fost mereu atentă și la viața personală, chiar dacă în prezent este o femeie singură. La doar 18 ani, artista spune că a vrut să plece cât mai repede din casa părintească și să-și facă propriul rost. Totul s-a întâmplat pentru că „așa a vrut ea”, dorindu-și să-și ia viața în propriile mâini și să nu mai fie nevoită să respecte regulile impuse de părinți.

Cântăreața ne-a declarat că, încă de mică, a avut aceeași atitudine și deseori era pedepsită pentru că nu își asculta părinții. Astfel, când a ajuns la vârsta majoratului, și-a dorit să se căsătorească pentru a nu-i mai fi impuse condiții. S-a măritat cu bărbatul cu care are doi copii, însă ulterior a divorțat.

”Întotdeauna am avut de furcă din acest punct de vedere. Încă de mică, de fată, când eram copil acasă, bineînțeles că primeam bătaie pentru faptul că nu voiam să fac așa cum zicea mama. De fiecare dată eram certată pentru că nu mă aliniam condițiilor. Mama îmi spunea mereu că, atâta timp cât stai la mine în casă, respecți condițiile mele. De-asta am și vrut să plec cât mai repede din casă, de-asta m-am și măritat la 18 ani – ca să nu mai fie nevoie să respect niște condiții, să mai țin seama de niște reguli”, a mai spus Emilia Ghinescu pentru Spynews.ro.

A învățat că oamenii nu se schimbă, cu toate că ea spera că poate avea puterea de a-i convinge

Emilia Ghinescu susține că este normal ca, în viață, să ne ghidăm după reguli, însă atunci când vine vorba despre propriile decizii, artista nu acceptă părerea altora.

”În viață trebuie să avem niște reguli după care să existăm, trebuie să ne aliniem legilor, unor valori ale societății. Nu trebuie să ieșim din colectivitate, din lume, din normal. Dar, când a fost vorba de mine ca om, ca individ, de deciziile care ghidau direct viața mea și viitorul meu, atunci am fost destul de radicală și nu mi-am dorit să țin foarte mult cont de părerea altora”, a mai zis artista.

Cu trecerea timpului, cântăreața de muzică populară a învățat că oamenii nu pot fi schimbați, cu toate că a crezut mereu că va putea să-i convingă pe cei din jurul ei să fie altfel față de cum sunt deja, însă și-a dat seama că nu va avea această putere.

”Întotdeauna am avut de furcă din cauza asta. Eram destul de revoluționară, voiam schimbări, voiam să schimb oameni – până când am înțeles că oamenii nu se schimbă. Oamenii așa se nasc. Ei se schimbă doar în anumite conjuncturi, pentru a obține anumite beneficii sau pentru a rezolva ceva, dar în niciun caz nu se schimbă cu adevărat. Nu pot eu să schimb oameni. Singurul pe care pot să-l schimb sunt eu – pe altcineva n-am cum să-l schimb”, a mai declarat ea.

CITEȘTE ȘI:
În articolul
Emilia Ghinescu s-a măritat de foarte tânără, la doar 18 ani! Ce a făcut-o pe cântăreață să-și dorească să plece de acasă atât de devreme! Povestea nespusă!
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Showbiz intern
Iubitul Ioanei Popescu, mesaj sfâșietor după moartea brunetei. Ce a transmis Mihai Ștefan Lungu: "Înainte să te cer de soție..." | FOTO
  • Durere fără margini!
  • Iubitul Ioanei Popescu, distrus de durere
  • Ce mesaj a transmis acesta după moartea brunetei
Emisiuni TV
Carmen Șerban, dezvăluiri despre viața ei personală. Există sau nu cineva în viața cântăreței
  • Carmen Șerban vorbește despre viața ei personală
  • Există sau nu cineva în viața ei
Stiri interne
Băiatul acuzat că a transmis mesaje de amenințare către școli și spitale, arestat preventiv pentru 30 de zile. E acuzat de DIICOT de săvârşirea infracţiunii de ameninţare în scop terorist
  • Tânărul de 17 ani care a trimis mesaje de amenințare, arestat preventiv
  • E acuzat de DIICOT de săvârşirea infracţiunii de ameninţare în scop terorist
Emisiuni TV
Monica Anghel nu îi controlează niciodată telefonul soțului ei. De la ce pornesc certurile în căsnicia cu Marian Caraivan
  • Monica Anghel nu îi controlează soțului telefonul
  • Cei doi sunt căsătoriți de 15 ani
Emisiuni TV
Mireasa - Capriciile Iubirii. Cine a părăsit competiția dintre Lavinia, Loredana și Samina. Care a fost decizia publicului
  • Publicul a ales între Lavinia, Loredana și Samina
  • Cine a părăsit casa Mireasa
Emisiuni TV
Pasiunea costisitoare a cântăreței Minodora. În ce investește o mare parte din bani: „Am peste 200”
  • Ce pasiune are Minodora
  • Fiul ei, Marco, este interesat de același lucru
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
Un criminal din Tulcea a fost prins după 26 de ani. Ce l-a dat de gol
recomandare pe as.ro
La ce a renunţat femeia celebră de 76 de ani care arată ca o adolescentă pentru a se menţine în forma de vis
Romania TV
Vouchere energie 2025. Marţi se alimentează cardurile. Cine poate pierde banii!
Romania TV
Simona Halep, cină romatică în compania fiului unui bancher cu o avere de 100 de milioane de euro. Fanii s-au bucurat pentru ei!
recomandare pe antena3.ro
Femeia acuzată că și-a ucis 11 soți spune acum că, de fapt, nu-și amintește de câte ori a fost căsătorită, dar nimeni nu mai trăiește
recomandare pe antena3.ro
O româncă mutată de 12 ani din țară povestește cum a primit permis de conducere în 45 de minute și pașaport în 20, direct pe aeroport
recomandare pe antena3.ro
Polițistul care l-a prins pe agresorul livratorului străin povestește pas cu pas ce s-a întâmplat. Bătăușul și-a chemat în ajutor mama
recomandare pe playtech.ro
Cum se calculează pensia pentru cei care au lucrat ani întregi în ture de 12 sau 24 de ore
recomandare pe playtech.ro
Indicator rutier cu un pentagon galben pe el. Ce trebuie să facă şoferii când îl văd
recomandare pe redactia.ro
Doliu în lumea filmului. A murit marele actor Robert Redford
recomandare pe redactia.ro
Furtuna „Zack” va lovi România. Se anunță vreme severă în multe zone din țară. Ploile fac deja ravagii în Europa
recomandare pe Ciao.ro
S-au despărţit cu scandal! Cele mai scurte căsnicii ale vedetelor din România
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
FOTO. Maria Sharapova şi-a înnebunit fanii cu apariția în costum de baie
recomandare pe bzi.ro
Schimbare uluitoare a Ioanei State! Cât a slăbit vedeta! – GALERIE FOTO
recomandare pe bzi.ro
Cum s-a afișat fiica Andreei Marin în America: Ce face Violeta Bănică în weekend
recomandare pe dailybusiness.ro
O femeie a zburat 3.800 de km pentru a-și cumpăra o ciocolată din Cluj-Napoca: „Sunt fericită, aș face-o din nou”
recomandare pe dailybusiness.ro
Apetitul românilor pentru croaziere a crescut cu 30%. Unde merg turiștii şi cât cheltuiesc
recomandare pe Jurnalul.ro
Horoscop săptămânal, 29 septembrie - 5 octombrie 2025. Este timpul pentru introspecție
recomandare pe a1.ro
Cine este Dilinca și cum a devenit celebră pe internet. Va participa la Power Couple 2026 alături de logodnicul ei