Live acum Un show păcătos
Prime time 19:00 Mireasa. Capriciile iubirii
Homepage » Monden » Showbiz intern » EXCLUSIV. ”Am vrut să depun plângere la Poliție”. Cristi din Banat, țepuit! Ce i s-a întâmplat artistului în Spania 

EXCLUSIV. ”Am vrut să depun plângere la Poliție”. Cristi din Banat, țepuit! Ce i s-a întâmplat artistului în Spania 

De Georgiana Prodan.
Publicat pe 27.11.2022 la 13:39 Actualizat pe 27.11.2022 la 13:39

Cristi din Banat locuiește de aproximativ 17 ani în Spania, alături de cea care i-a dat viață. Pentru că mama lui are probleme însemnate de sănătate, Cristi din Banat este cât se poate de activ în fiecare zi și în ultima perioadă s-a apucat de renovat, însă lucrurile nu au mers așa cum și-a dorit el. A fost la un pas de a depunde plângere la Poliție, dar stați să vedeți ce a pățit artistul!

Este cunoscut drept un personaj cât se poate de excentric și controversat, iar acum a rupt tăcerea, în exclusivitate pentru Spynews.ro, cel mai tare site de știri mondene din țară. Cristi din Banat a fost țepuit!

Cristi din Banat, țepuit!

Artistul a subliniat faptul că și în străinătate există persoane care se ocupă cu astfel de lucruri și care doresc, în general, să îi înșele pe ceilalți, atunci când vine vorba de bani. Printr-o experiență asemănătoare a trecut și el recent.

Cristi din Banat a povestit că în prezent își renovează apartamentul și că și-a dat comandă de mobilă pentru bucătărie. A plătit mobila, însă domnul care urma să se ocupe l-a lăsat cu ochii în soare.

Mai mult decât atât, Cristi din Banat a mărturisit că niciodată nu o să mai judece românii, având în vedere că a trecut prin această experiență în străinătate.

”Acum sunt în renovare, cu apartamentul. Am fost un pic supărat, pentru că am vrut să depun plângere la Poliție, la domnul de la bucătărie care îmi pune mobila, pentru că mobila de bucătărie mi-o fac la comandă și i-am dat banii înainte și nu a mai venit să îmi pună mobila. Cristi din Banat nu va mai judeca niciodată cetățenii români, pentru că are experiență și cu străinii, cum e afară.

Artistul, declarații exclusive

Cristi din Banat a explicat că a întâlnit tot felul de oameni și că, deși a încercat să răsplătească pe toată lumea pentru eforturile depuse, a fost păcălit. Chiar și așa, artistul nu își pierde speranța și continuă să creadă în oameni.

Deci am plătit, noi românii, nu e chiar așa, și aici sunt tot felul de oameni. Am dat bani tuturor, am renovat și am dat mereu banii înainte, am dat mereu ciubuc câte 50, câte 100 de euro, cât am putut. Și aici sunt tot felul de oameni, nu e adevărat că numai românii sunt...”, a explicat Cristi din Banat.

Artistul a devenit cunoscut în România în momentul în care a lansat piesa ”Ca o apă cristalină”. Deși de-a lungul timpului s-a confruntat cu foarte multe comentarii răutăcioase, a ales să fie cât se poate de asumat și să se bucure de succesul răsunător de care a avut parte.

CITEȘTE ȘI:
În articolul
EXCLUSIV. ”Am vrut să depun plângere la Poliție”. Cristi din Banat, țepuit! Ce i s-a întâmplat artistului în Spania 
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Emisiuni TV
Spynews TV. Când a început, de fapt, povestea de dragoste dintre Ioana Popescu și Mihai Ștefan Lungu. Detalii neștiute despre relația jurnalistei
  • Când a început relația Ioanei Popescu
  • Iubitul jurnalistei, declarații exclusive
Emisiuni TV
Asia Express, 29 septembrie 2025. Anda Adam și Joseph, tensiuni în timpul probei! Concurenta a pornit în cursă cu stângul: ”Nu am vrut să citesc nici misiunea”
  • Anda Adam și Joseph au pornit în cursă cu tensiuni
  • Concurenții au avut un moment de confuzie înainte de prima probă
Stiri interne
Avertizare de călătorie pentru români! Ce trebuie să știe neapărat persoanele care vor zbura în Grecia
  • De ce nu trebuie să zbori în Grecia pe data de 1 octombrie 2025
  • Ce trebuie să știe românii
Showbiz intern
Karmen Minune, extravaganță la maximum! Concurenta de la Asia Express a fost nașă de botez. Cu ce mașină de lux a plecat spre eveniment | FOTO
  • Karmen Minune, nașă de botez
  • Ce ținută a purtat vedeta
  • Cu ce mașină de lux a pornit spre eveniment
Showbiz intern
Care este numele real al lui Gabi Tamaș, de la Asia Express. Concurentul este de origine maghiară
  • Cum îl cheamă, de fapt, pe Gabi Tamaș
  • Care este numele real al concurentului de la Asia Express
Showbiz intern
Alina Pușcaș s-a întors în bancile facultății! Cum a fost prima zi de facultate pentru prezentatoarea TV
  • Alina Pușcaș s-a înscris din nou la facultate
  • Prezentatoare TV a început astăzi studiile
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
Alertă de vreme rea în aproape toată ţara. Ploi, frig şi ninsori la munte, timp de trei zile
recomandare pe as.ro
La ce a renunţat femeia celebră de 76 de ani care arată ca o adolescentă pentru a se menţine în forma de vis
Romania TV
Vouchere energie 2025. Marţi se alimentează cardurile. Cine poate pierde banii!
Romania TV
Simona Halep, cină romatică în compania fiului unui bancher cu o avere de 100 de milioane de euro. Fanii s-au bucurat pentru ei!
recomandare pe antena3.ro
Femeia acuzată că și-a ucis 11 soți spune acum că, de fapt, nu-și amintește de câte ori a fost căsătorită, dar nimeni nu mai trăiește
recomandare pe antena3.ro
O româncă mutată de 12 ani din țară povestește cum a primit permis de conducere în 45 de minute și pașaport în 20, direct pe aeroport
recomandare pe antena3.ro
Polițistul care l-a prins pe agresorul livratorului străin povestește pas cu pas ce s-a întâmplat. Bătăușul și-a chemat în ajutor mama
recomandare pe playtech.ro
Ce înseamnă ZTL de pe indicatoarele rutiere? Primeşti amenzi uriaşe dacă nu ţii cont de interdicţie
recomandare pe playtech.ro
Cum se calculează pensia pentru cei care au lucrat ani întregi în ture de 12 sau 24 de ore
recomandare pe redactia.ro
Doliu în lumea filmului. A murit marele actor Robert Redford
recomandare pe redactia.ro
Furtuna „Zack” va lovi România. Se anunță vreme severă în multe zone din țară. Ploile fac deja ravagii în Europa
recomandare pe Ciao.ro
S-au despărţit cu scandal! Cele mai scurte căsnicii ale vedetelor din România
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
FOTO. Maria Sharapova şi-a înnebunit fanii cu apariția în costum de baie
recomandare pe bzi.ro
Schimbare uluitoare a Ioanei State! Cât a slăbit vedeta! – GALERIE FOTO
recomandare pe bzi.ro
Cum s-a afișat fiica Andreei Marin în America: Ce face Violeta Bănică în weekend
recomandare pe dailybusiness.ro
O femeie a zburat 3.800 de km pentru a-și cumpăra o ciocolată din Cluj-Napoca: „Sunt fericită, aș face-o din nou”
recomandare pe dailybusiness.ro
Apetitul românilor pentru croaziere a crescut cu 30%. Unde merg turiștii şi cât cheltuiesc
recomandare pe Jurnalul.ro
Alege o floare și află ce spune despre personalitatea ta
recomandare pe a1.ro
Cine este Dilinca și cum a devenit celebră pe internet. Va participa la Power Couple 2026 alături de logodnicul ei