Live acum Un show păcătos
Prime time 19:00/ Mireasa. Capriciile iubirii
Homepage » Monden » Showbiz intern » EXCLUSIV. Andreea Podărescu a renunțat ”la lupta” cu tatăl fiului ei. Bărbatul nu vrea să mai audă de băiețel: ”Nu am de ce să mă mai zbat”

EXCLUSIV. Andreea Podărescu a renunțat ”la lupta” cu tatăl fiului ei. Bărbatul nu vrea să mai audă de băiețel: ”Nu am de ce să mă mai zbat”

De Razvan Paltin.
Publicat pe 24.11.2022 la 23:30 Actualizat pe 24.11.2022 la 23:30

Andreea Podărescu a trecut prin momente extrem de grele, căci bruneta nu doar că s-a despărțit de tatăl fiului ei, însă aceasta a povestit de nenumărate ori că a fost și victima agresiunii fostului partener de viață. Acum, Andreea Podărescu a renunțat la ”a se lupta cu morile de vânt” și susține că vrea doar liniște și băiatul pe care și-l crește singură să fie fericit și să nu-i lipsească nimic.

Andreea Podărescu a trecut printr-o perioadă grea, căci vedeta s-a confrunat cu mari probleme în fosta relație din care a rezultat și un băiețel. Aceasta a fost umilită și bătută de fostul ei partener de viață, care astăzi nu mai vrea să audă de fiul lui.

Andreea Podărescu a renunțat în ”a se mai lupta” cu tatăl băiatului ei

În exclusivitate pentru Spynews.ro, Andreea Podărescu ne-a precizat că în continuare lucrurile au rămas la fel, deși ea a încercat să i se facă dreptate și cel mic, Anthony, să primească alocația pe care o merită, situația nu s-a schimbat.

”Lucrurile sunt cum le știe toată lumea. Atâta timp cât eu sunt sănătoasă și îmi cresc copilul, căci e crescut în totalitate de mine, nu mă interesează să vorbesc de acest subiect pentru că acea persoană nu există, nici pentru mine, nici pentru copil”, a spus Andreea Podărescu, pentru Spynews.ro, în exclusivitate.

Bărbatul nu e deloc implicat în niciun fel în ceea ce privește creșterea și educația celui mic, iar Andreea Podărescu susține că nici de acum în colo nu crede că acesta se va implica vreodată. Ea a precizat că deși a făcut o mulțime de demersuri, iată că într-un final situația a rămas tot nerezolvată.

”Nu se implică, nu s-a implicat niciodată și probabil nici nu se va implica vreodată în această viață. Este fix alegerea lui și problema lui, ceea ce ține de mine eu fac. Nu am de ce să vorbesc despre o persoană care nu există.

Ceea ce a ținut de mine, eu am făcut, am depus plângeri la poliție, am mers prin tribunale, eu am cărat copilul după mine prin secțiile de poliție. La noi în țară am observat că femeile nu sunt prioritare și nu li se face dreptate, mai ales atunci când au dreptate și situația denotă acest lucru, nu am de ce să mă mai zbat, ceea ce a ținut de mine am făcut. Dacă în această țară nu se face dreptate mamei și copilului, eu nu mai am ce să mai comentez”, a mai zis ea.

Vedeta mărturisește că însă are conștința împăcată cu faptul că a încercat din răsputeri să rezolve lucrurile, însă nu s-a putut în niciun fel. Ea ne-a povestit și un episod ce a avut loc anul trecut, atunci când băiețelul de cinci ani și-a dorit să vorbească cu tatăl său.

”Eu am conștința împăcată de tot ceea ce a ținut de mine, dacă tatăl copilului nu a vrut nici în al 12-lea ceas să plătească banii copilului, vorbim de alocație, nici măcar pensia alimentară, ce aș putea să mai spun.

Eu acum un an de zile l-am sunat, copilul mai exact l-a sunat de pe numărul meu, cu privat că suntem blocați, el a vrut să vorbească cu tatăl lui, iar eu n-am putut să îi refuz acest drept al lui. L-a sunat și copilul și-a exprimat dorința să-l vadă. A venit să-l vadă o zi, a zis că e în depresie și a zis că nu vrea să-l mai deranjăm cu astfel de pretenții. Adică faptul că fiul meu și-a dorit să vorbească cu tatăl lui a fost de fapt o pretenție”, a mai povestit Andreea Podărescu.

Andreea Podărescu: ”Nu toți tații sunt făcuți să fie tați”

În tot acest an, Andreea Podărescu a mai spus că au mai exista încercări ca fiul și tatăl lui să vorbească, însă în continuare acesta a refuzat să-l văd pe micuț. Cea mai mare supărare a vedetei e că fiul ei acum a crescut și conștientizează tot ceea ce se întâmplă și faptul că nu-l are pe tatăl lui aproape, așa cum are orice copil.

”Au mai fost niște încercări să vorbească, dar efectiv refuză să-și vadă copilul. Din nefericire, acum copilul e mare, conștientizează și vede absolut tot și cred că asta e cel mai dureros, să vadă că tatăl lui nu vrea să petreacă timp cu el. Atâta timp cât eu fac tot ce îmi stă în putință ca fiul meu să aibă o viață frumoasă, are tot ce își dorește, restul nu mai contează. Nu toți tații sunt făcuți să fie tați. Ar fi trebuit teoretic ca și tatăl lui să se implice în creșterea și viața lui, dar dacă nu se poate, asta e viața”, a mai zis ea.

Bruneta mai susține că a convenit chiar și împreună cu familia ei, gândindu-se că poate din cauza sa fostul iubit nu vrea să aibă o legătură cu copilul, ca atunci când vrea să-l vadă, ea să nu fie în preajmă, iar bărbatul să-l ia pe cel mic de la părinții săi. Nici în această situație tatăl copilului nu a acceptat.

”Eu gândindu-mă că în toți acești ani nu a vrut să-și vadă copilul din cauza mea, am convenit împreună cu familia ca în momentul în care ar exista o eventuală vizită, să-i predea copilul mama, tata, sora mea, ca să nu mai avem astfel de divergențe, dar nici în aceste condiții nu vrea să-și vadă copilul. Când n-ai cu cine, n-ai cu cine”, a mai zis ea.

CITEȘTE ȘI:
În articolul
EXCLUSIV. Andreea Podărescu a renunțat ”la lupta” cu tatăl fiului ei. Bărbatul nu vrea să mai audă de băiețel: ”Nu am de ce să mă mai zbat”
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Emisiuni TV
Larisa Iordache, prima apariție după ce a născut! Cum se descurcă în rolul de mămică
  • Larisa Iordache, primele declarații după naștere
  • Cum se descurcă în rolul de mămică
Monden
Cum să dai volum părului tău. Vei ajunge mai rar la hairstylist
  • Cum să ai mai mult volum la păr
  • Vei ajunge mai rar la hairstylist
Horoscop zilnic
Horoscop vineri, 14 martie 2025: O perioadă cu ambiții mari pentru nativii Rac
  • Horoscopul zilei de vineri, 14 martie 2025
  • Ce ne-au pregătit astrele pentru ziua de vineri
  • Vezi cum stai în materie de bani, dragoste, sănătate și noroc
Emisiuni TV
Mireasa - Capriciile iubirii. Mihaela a izbucnit în lacrimi. Concurenta a fost jignită de tatăl lui Ștefan: „Am și eu mamă și tată”
  • Mihaela a fost jignită de tatăl lui Ștefan, iubitul ei
  • Concurenta a izbucnit în plâns
Showbiz intern
Cum s-a afișat Dorian Popa alături de iubita lui. Vloggerul și femeia care l-a cucerit au aceeași pasiune / FOTO
  • Dorian Popa, o nouă imagine alături de iubită
  • Vloggerul și femeia care l-a cucerit au aceeași pasiune
Showbiz intern
Lidia Buble se confruntă cu o situație delicată. Nepoțelul artistei a fost operat pentru a treia oară, la doar cinci luni: „Să vă rugați”
  • Lidia Buble se confruntă cu o situație delicată
  • Nepoțelul artistei a fost operat pentru a treia oară, la doar cinci luni
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
Alternative de investiții mai bune decât imobiliarele, accesibile direct de pe telefon. Guda: "De ce să vă complicați?"
recomandare pe as.ro
Ce pensie poate avea românul care aşteaptă încă milionul de euro! „Eu mai am o speranţă”
Romania TV
Anunțul MOMENTULUI de la ANM. Iarna se întoarce în România. NINSORI și ploi la București!
Romania TV
BREAKING NEWS! Veste proastă primită de Simona Halep!
recomandare pe antena3.ro
În 1975, o tânără a fost găsită moartă într-o pădure și nimeni nu a știut ce s-a întâmplat. Un indiciu pierdut a elucidat acum misterul
recomandare pe antena3.ro
Un sat abandonat din Spania este scos la vânzare cu 89.000 de euro: „Dacă tăiați buruienile se vede marea”
recomandare pe antena3.ro
Presupusul nepot al lui Nicolae Ceauşescu a fost prins la furat de brânză într-un supermarchet din Italia
recomandare pe playtech.ro
Top 3 zodii care vor cunoaşte abundenţa financiară până la final de martie. Vin bani din toate direcţiile
recomandare pe playtech.ro
Ce să faci cu bulbii de lalea când încep să răsară. Aşa vor fi flori din belşug în următoarea lună
recomandare pe redactia.ro
Planul pus la cale de Putin pentru Ucraina. Președintele Rusiei vrea să-l facă pe Trump să accepte totul
recomandare pe redactia.ro
Când sunt Rusaliile anul acesta. Românii vor avea trei zile libere
recomandare pe Ciao.ro
A murit actrița iubită de toți românii! Doliu imens în lumea filmului
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
Reacția lui Gigi Becali pentru George Simion. Mesaj dur
recomandare pe bzi.ro
Carmen Harra vorbește despre surpriza de la alegeri: „O femeie apare în prim plan!“
recomandare pe bzi.ro
Minerva, mesaje din lumea de dincolo! Ce i-a cerut Gabrielei Lucuțar să-i pună în sicriu
recomandare pe dailybusiness.ro
Cât costă un kilogram de roșii românești la tarabe. Prețuri cu 50% mai mari decât anul trecut
recomandare pe dailybusiness.ro
Dispar paracetamolul și amoxicilina din farmacii! UE a dat ordinul!
recomandare pe Jurnalul.ro
Metamorfoză: 3 Zodii se reinventează TOTAL în Martie 2025
recomandare pe a1.ro
Babasha și-a cumpărat casă în complexul lui Dorian Popa. Cum arată vila în construcții | VIDEO